بهترین میوه ها و غذا ها برای سلامتی چشم

1 احتمالا شنیده اید که هویچ ها و دیگر میوه های نارنجی رنگ و سبزیجات، سلامتی چشم را افزایش می دهند و از بینایی چشم محافظت می کنند.این حرف کاملا صحیح است.

احتمالا شنیده اید که هویچ ها و دیگر میوه های نارنجی رنگ و سبزیجات، سلامتی چشم را افزایش می دهند و از بینایی چشم محافظت می کنند.این حرف کاملا صحیح است.

بتا-کاروتن ، یک نوع از ویتامین A  می باشد که درون میوه های نارنجی رنگ یافت می شود.این ویتامین به شبکه چشم و قسمت های مختلف ان کمک می کند به راحتی و منظم کارهای خود را انجام دهند.

اما این تنها ویتامینی نیست که به بینایی چشم کمک می کند. چند عدد از این غذا ها و میوه ها را به شما معرفی می کنیم، که بهتر است انها را در وعده های غذایی خودتان قرار دهید.  

سبزیجات دارای انتی اکسیدان ها، lutein و zeaxanthin می باشند که ریسک ابتلا به آب مروارید را افزایش می دهند.

تخم مرغ

تقویت چشم

زرده تخم مرغ منبع عظیمی از  lutein و zeaxanthin ،به همراه روی می باشد. بر اساس منابع علمی حوزه پزشکی از لس انجلس این خاصیت ریسک ابتلا به آب مروارید را کاهش می دهد و سلامتی چشم را تامین می کند.

مرکبات و انواع توت ها

این مواد غذایی نیز به واسطه ویتامین C  که دارند خطر ابتلا به اب مروارید را کاهش می دهند.پس برای سلامتی چشم توصیه می شود.

بادام ها

انها سرشار از ویتامین E می باشند. تقریبا یک مشت از آن ویتامین E مورد نیاز یک روز شما رو تامین می کند.

ماهی چرب

خاصیت ماهی برای چشم

ماهی تن،ماهی سالمون و قزل آلا غنی از DHA هستند. یک چربی اسید شکلی در شبکیه چشم وجود دارد که مقدار کم ان مرتبط میشه با سندرم خشکی چشم. این موضوع را دکتر جیمی لیی از محققان نیویورکی بیان کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید