بیشتر از ۳۰ درصد مردم جهان اضافه وزند دارند!

 

اپیدمی جهانی چاقی ادامه دارد و یک گزارش جدید نشان می دهد که حدود دو میلیارد نفر در سراسر جهان دارای اضافه وزن دارند یا چاق هستند. این حدود 30 درصد از جمعیت جهان است.

نویسندگان این مطالعه در سالهای 1980 تا 2015 به داده های افراد در 195 کشور و مناطق مختلف پرداختند. آنها دریافتند که در سال 2015، 107 میلیون کودک و 603 میلیون بزرگسال با چاقی وجود دارد. داشتن یک شاخص توده بدنی بالا در سال 2015 به 4 میلیون نفر رسید و بیش از دو سوم از این مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی بود.

از سال 1980، میزان چاقی در 70 کشور دو برابر شده است، مطالعه ها نشان دادند که میزان چاقی کودکان در کشورهای مختلف سریعتر از میزان چاقی افراد بالغ افزایش یافته است.

همان طور که TIME اخیرا گزارش داده است، عوامل متعددی به افزایش شیوع چاقی کمک کرده اند، از جمله دسترسی بیشتر به غذاهای فوری، اندازه های بزرگتر و غذاهای فرآوری شده در همه جا. علم تازه نشان می دهد که مواد شیمیایی موجود در مواد غذایی و محصولات خانگی ممکن است اثر داشته باشند.

مطالعه جدید منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلند نشان داد که حدود یک سوم جمعیت جهان، از جمله بزرگسالان و کودکان، وزنی بیش از حد وزن سالم دارند. طبق یافته ها، حدود 10 درصد از افراد در جهان چاق هستند. مطالعات اضافه وزن و چاقی را به یک خطر بالاتری برای عوارض بهداشتی مانند دیابت نوع 2، بیماری قلبی، افسردگی، مشکلات تنفسی، سرطان های بزرگ و موارد دیگر مرتبط کرده اند.

منبعhealth

ممکن است شما دوست داشته باشید