حل مشکل Redirected در Fetch as Google – ریدایرکت در گوگل وبمستر

11

اگر با ابزار گوگل وب مستر کار کرده باشید حتما با قسمت Fetch as Google آشنایی دارید. مشکل Redirected در Fetch as Google یکی از موراد شایع برای کاربران می باشد، از این قسمت برای ایندکس کردن سریع تر و معرفی مطالب به گوگل استفاده می شود.  که راه حل ساده ای نیز دارد. در اینجا عوامل عمده این مشکل را بررسی می کنیم.

 بررسی مشکل Redirected در Fetch as Google

زمانی که مطلبی را از طریق Fetch as Google  ایندکس می کنید. در ابتدا یک بررسی صورت می گیرد و در صورتی که مشکلی نداشته باشد با درخواست request مطلب شما از طریق ابزار گوگل ایندکس می شود. اگر علامت زرد رنگی با کلمه Redirected نمایش داده شد (در تصویر بالا قابل مشاهده می‌باشد) یعنی یک چیزی درست نیست و آن هم مربوط به ریدایرکت شدن لینک به جایی دیگر می باشد. وقتی به روی باکس کلیک کنید می توانید دلیل این مشکل را ببینید.

چه نوع خطاهایی در رابطه با Redirected در Fetch as Google وجود دارد

دلیل موضوع این می باشد که در هنگام ایندکس شدن لینک شما به جای دیگری ریدایرکت می شود و با مشاهده پیغام خطا متوجه می شوید که آدرس شما به کجا ریدایرکت می شود . برای مثال در تصویر بالا تنها تفاوت در https و http می باشد. در بعضی موارد در بودن یا نبودن www تفاوتی وجود دارد. و در نوع سوم  نیز عدم وجود یک “/” باعث این خطا می شود.

حل مشکل Redirected در Fetch as Google

در صورتی که مشکل از https و http بود شما باید یک آدرس دیگر در گوگل وب مستر با https ایجاد کنید. یعنی همانطور که یک بار سایت خود را به گوگل وب مستر معرفی کرده اید اینبار نیز با اضافه کردن  یک https و یا برعکس انجام دهید. و با استفاده از setting در قسمت بالا سمت راست در خواست change address بدهید و از http به https تغییر دهید.

در صورتی که مشکل Redirected از “/ ” بود کافی است خیلی ساده  این علامت را به آدرسی که fetch می کنید اضافه کنید.

اما اگر خطا از www بود ، کافی است به پول مدیریت سایت وردپرسی خود رفته   و در قسمت تنظیمات منو همگانی ، به آدرس های خود www اضافه کنید.

با انجام این اقدامات برای اینکه ببینید مشکل Redirected حل شده است یا نه ، دوبار از Fetch as Google استفاده کنید. این نکته را مد نظر داشته باشید که باید از درس سایت به بعد لینک را کپی کرده و در  Fetch as Google قرار دهید. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. ادرس اصلی سایت خوش نوشته شده است و شما باید از ادامه آن را در این قسمت وارد کنید.

حال اگر مشکلات بالا را پیدا کرده و طبق توضیحات آنها را بر طرف کرده باشد ، باید بعد از Fetch کردن تصویری شبیه زیر ببینید.

امیدواریم با استفاده از نکات بالا مشکل شما حل شده باشد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش دیدگاه ها (11)