۶ خواص گیاه آلوورا برای پوست و بدن + فیلم

0

درباره خواص الوورا زیاد صحبت شده است. اما شاید این خواص الوورا یا الوئه ورا را تا به حال جایی نخوانده باشید. در این جا ۷ مورد از خواص گیاه الوورا را با هم مرور می کنیم.شما می توانید از الوئه ورا در موارد بسیاری از جمله زخم های جزیی ،اگزما تا تحریکات روده ای و همچنین بعنوان تسکین دهنده زخم استفاده کنید.

خواص گیاه آلوورا برای پوست و بدن

خواص الوورا

الوورا برای برطرف کردن چین و چروک

از الوورا می توان برای برطرف کردن چین و چروک استفاده کرد.استادیار بالینیFrancesca fuscaدر بیمارستان پورست در شهر نیویورک می گوید: الوئه ورا حاوی اسید سالیسیلیک و سایر ترکیبات ضدعفونی کننده می باشد که باکتری هایی که باعث اکنه می شوند را از بین می برد. این عامل باعث شده ان را به عنوان یک درمان طبیعی برای از بین بردن چین و چروک، و پاک کننده عالی برای پوست بدانند. استفاده از گیاه الوئه ورا یک احتیاط دارد و این است که قبل از اینکه ان را روی پوست ملتهب بگذارید در جاهای دیگر بدن امتحان کنید.  دکتر Fuscoمی گوید: در موارد نادر می تواند باعث واکنش در افراد حساس شود.

خواص الوورا برای پوست خشک

الوورا حاوی موادمعدنی ،انزیم ها،انتی اکسیدان ها و ویتامین های C،AوE می باشد که همگی باعث تقویت پوست می شوند. دبرا جیلمان متخصص پوست و نویسنده قوانین پوست درشهر نیویورک می گوید: الوورا فوق العاده مرطوب کننده است و پوست را در برابر سرطان و رادیکال های ازاد که پوست را می سوزاند محافظت می کند .

استفاده برای سوختگی وزخم های جزیی

علاوه بر خواص باکتریایی الوئه ورا ترکیباتی دارد که می تواند التهاب را کاهش دهد. الوورا فوق العاده ابدار می باشد که در بهبود کشش و خشکی پوست بسیار کارامد می باشد.تحقیقات علمی نشان می دهد که بهبود زخم هایی جزیی را به مدت ۹ روز جلو می اندازد البته اطلاعات متفاوتی راجب قدرت درمان این گیاه وجود دارد بنابراین بهتر است فقط برای زخم ها و سوختگی های جزیی استفاده شود.

ژل اوورا به عنوان کرم

ژل الوورا به صورت کرم موجود می باشد که بوی مطبوع و خوشایندی دارد که با خواص انتی باکتریال خود برای خراش های کوچیک که روی پوست ایجاد می شود بسیار مفید می باشد.

آرایش طبیعی

الوئه ورا باعث ملایمت و پاک کننده مناسبی برای پوست می باشد و برای آرایش طبیعی از ان استفاده می شود به این گونه که ژل را روی پوست گذاشته و با یک دستمال تمیز آن را صاف کنید.این محصول پیری پوست را کاهش می دهد و مرطوب کننده بسیار مفیدی می باشد و می تواند جایگزین خوبی برای افرادی که پوستشان به مواد آرایش حساس است می باشد .

خواص ضد ویروسی

خواص ضد ویروسی این گیاه ممکن است به مبارزه با ویروس تبخال کمک کند.همچنین خاصیت تسکین دهندگی دارد و باعث محافظت از پوست می شود.

ویدئویی از طرز تهیه ژل الوورا

[aparat id=”TYuRe”]

مترجم : راضیه خسروی

منبع  health

ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید