چطور یک عینک آفتابی خوب پیدا کنیم که بهمون بیاد

این مطلب کمک می کنه اطلاعات خوبی درمورد عینک آفتابی کسب کنیم.

برای اینکه نکاتی را درعینک آفتابی بدانید با جی دی همراه باشید.

موقعی که به مغازه عینک فروشی می روید و تصمیم می گیرید یک عینک خوب بخرید، احتمالا به شکل صورت خود،مد روز بودن عینک و از همه مهمتر جیب خودتون دقت می کنید. اما یک چیز مهم که شاید دقتی به آن ندارید در مورد محافظت  ان عینک از چشمان شما (uv) باشد. 

شاید یک عینک آفتابی با شکل های متفاوت و رنگ های مختلف شما را به سمت خودش جذب کند،ولی بدون داشتن تکنولوژی محافظت از چشمان شما در برابر نور خورشید ،ممکن است تاثیرات مخربی را در طول تابستان و شاید تابستانهای بعدی به چشمان شما وارد کند.آفتاب زدگی قرنیه چشم سه روزطول می کشد تا بهبود پیدا کند و درد آن کاهش یابد.

نکاتی در مورد خرید عینک آفتابی

 

مشاهده بر چسب ها

حتما دقت کنید عینک شما این قابلیت را داشته باشد که لنز های آن به مقدار 98 درصد در مقابل اشعه های UAv و UVB قدرت حفاظت داشته باشد.

بدنبال عینک های کلاسیک باشید

این مدل عینک های افتابی که هیچ وقت از مد هم نمی افتند و طرفداران زیادی را دارد بهترین گزینه برای خریدن یک عینک آفتابی می باشد. این نوع عینک آفتابی به این دلیل که عریض تر و پهن تر می باشند اطراف چشم را نیز فرا می گیرند و از اسیب نور خورشیدبه دور چشم نیز جلوگیری می کند. و به درصد زیادی از صورت شما را پوشش می دهد.که مقدار بیشتری از نور را بلوکه می کند.

عینک آفتابی

خاصیت پولاریزه

این خاصیت محافظت از چشمان شما را افزایش نمی دهد. ولی باعث می شود دید بهتری داشته باشید. این خاصیت با اضافه کردن یک فیلتر اضافی بر روی لنز عینک ایجاد می شود. و کاربرد آن زمانی است که شما درون قایق،هوای مرطوب و یا در ساحل نشسته اید می باشد.

اشتباه تاریک بودن عینک آفتابی

به اشتباه این تصور غلط وجود دارد که هر چه عینک آفتابی مشکی تر باشدمحافظت آن از اشعه های خورید بیشتر است. در صورتی که اگر عینک آفتابی از استاندارد های لازم برخوردار نباشد، فرقی نمی کند عینک چه رنگی را داشته باشد.

در آخر

پیشنهاد ما این است سعی کنید یک عینک با فریم مناسب ولنزی که شما را از اشعه ها محافظت کند و در ضمن تا جایی که ممکن باشد چشمان و اطراف چشمان شما را بپوشاند را خرید کنید و تنها به زیبایی و مد روز بودن آن توجه نکنید.

 

منبع fitness

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش دیدگاه ها (1)