هشت راه اسان برای دریافت سریع ویتامین D

ویتامین D یکی از ویتامین های مهم و ضروری در جهت سلامتی ما می باشد. آیا این ویتامین را به حد کافی دریافت می کنید،اگر نه با جی دی همراه باشید تا سریعترین راه دریافت ویتامین D را به شما نشان دهیم.

اگر در فصل زمستان باشید یا یا مجبورید دائم در محلی سر پوشیده باشید جذب این ویتامین یه کم سخت می شود.ویتامین D استخوان های شما را محکم نگه می دارد. سطح انرژی شما را با لا می برد،با عفونت ها می جنگد، کمک به کاهش وزن می کند وحتی ممکن است با افسردگی مبارزه کند.

۱ مقداری آفتاب بگیرید

مقداری آفتاب بگیرید

راحت ترین راه دریافت ویتامین D این است که از نور خورشید استفاده ببرید. اگر در مکانی هستید که امکان دریافت آن نیست از لامپ های UV استفاده کنید.

شیر بنوشید

ویتامین دی

خوردن شیر سطح ویتامین D شما را بالا می برد. پیشنهاد می شود در هنگام صبح مقداری شیر بنوشید.

استفاده از غلات

غلات نیز دارای این ویتامین می باشند. در غذای خود از غلات استفاده کنید.

خوردن ماهی

سالمون و دیگر ماهی های چرب غنی از ویتامین D هستند. پس برای یه وعده شام ماهی سالمون یا شاه ماهی را کباب کنید و میل کنید.

تخم مرغ

زرده تخم مرغ سرشار از ویتامین D می باشد. این بار سفیده تخم مرغ را بزارید کنار. تخم مرغ را نیمرو کنید یا آن را بجوشانید و در وعده های غذایی خود استفاده کنید.

کنسرو تن ماهی

یکی از ساده ترین راه ها  تن ماهی می باشد. قیمت نسبتا مناسب دارد پخت آن نیز راحت می باشد.

آب پرتغال غنی شده

بله همه اب پرتغال ها این ویتامین را ندارند. سری بعد که برای خرید می روید به برچسب آن نگاه کنید. با این چند منبع غذایی می توانید کاهش ویتامین خود را جبران کنید ،البته مراقب باشید ویتامین D زیاد نیز مشکلات خود را دارد.پس لازم است بدانید بدن شما به چه مقدار ویتامین نیاز دارد.

منبعpopsugar

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
دیدگاه بگذارید