۶ توصیه برای تقویت و تمرین مغز و هوش خود

اگر بدن را یک ماشین فرض کنید مغز شما حکم راننده ان را دارد. پس تقویت و تمرین مغز خیلی مهم می باشد و در پیرامون سلامت باید توجه ویژه ای به این قسمت از بدن داشته باشیم.

6 روش برای تقویت و تمرین مغز و هوش خود

1 1ایجاد چالش های جدید

1ایجاد چالش های جدید

به طور مدام ذهن خود را به چالش بیندازید زیرا چیزهایی که ذهن را تحریک می کنند بسیار مهم می باشدحتی اگه 45 یا 30 دقیقه باشد.این می تواند شامل مجسمه سازی ،پازل،رقص،یوگا یا هر چیز دیگری باشد. تنها لازم است اطمینان حاصل شود که فعالیت نباید بیش از حد اسان باشد که مغز به اندازه کافی تحریک نشود. اگر قبلا کار خاصی انجام داده اید و آن را دوست دارید نسخه پیشرفته تر را امتحان کنید اگر شما حرفه ای را مطابق با میل خود قرار دهید ان ها سیگنال های مثبت را به مغز شما می فرستند. برای بچه ها خاک رس ،گل بازی ،شن و ماسه بازی ،فعالیت های خوبی برای ارتقا فعالیت های مغز و اعصاب هستند.

2 2 ورزش منظم

2 ورزش منظم


رابطه سلامت روانی و جسمی ریشه عمیقی دارد.هر فعالیت بدنی نیازمند استفاده از مهارت های حرکتی می باشد که هماهنگی دست و چشم راه بهبود می بخشد. این مغز است که حرکات بدن را کنترل می کند.از این رو ورزش منظم مغز را فعال می کند و ذهن را مدام فعال نگه می دارد و از پیری زود رس جلوگیری می کند.

3 3ایده های سرگرم کننده

3ایده های سرگرم کننده

بهتر است سرگرمی های جدیدکه جالب توجه می باشد دنبال کنیداین کار باعث می شود همان طور که درگیر چیز جدیدی هستید ذهن شما از رکود خارج شود.در حقیقت این کارباعث می شودمسیرهای عصبی بازدارنده را مهار ومغز را به فعالیت مکرر تشویق کندکه می تواند هرچیزی در زیر افتاب _از موسیقی تاطراحی،از هنر تاماجراجویی،یک باغبانی ساده و یا خواندن باشد.

4 4مدیتیشن

4مدیتیشن


هر گونه ارامش به خصوص مراقبه و یوگا می تواندبرای جوان سازی ذهن و بدن مفید باشد.گفته می شود که در حالت ارامش اب های خلاق درمغز بیشتر جریان می یابند وان را بیشتر متمرکز می کند.

5 5خواب مناسب

5خواب مناسب


خواب ارامش بخش طبیعی است که ذهن و بدن شما را شاداب و باطراوت می کند.یک خواب خوب کمک می کند تا سموم تولید شده در مغز و بدن را در طول روز از بین ببرید و فرسودگی را بهبود بخشید. تمام تحربیات و دانش ما در روز در طول شب در حالی که خوابیم تقویت می شود.این به نوبه خود موجب بهبودحافظه و حفظ حافظه می شود .یکی دیگر از عوامل مهم این است که از ابزارهای مختلف دور بمانید. انها میدان مغناطیسی دارندکه مانع خواب رفتن می شوند چون باعث فعال شدن مغز می شوند. و ممکن است حتی فرد از خواب بیدار شودو نتواند 7 تا 8 ساعت خواب خوب داشته باشد.

6 6غذای سالم خوردن خوردن

6غذای سالم خوردن خوردن

غذا خوردن حقیقت زندگی است.انچه که ما می خوریم به طور مستقیم بر عملکرد بدن و مغز تاثیر می گذارد.غذاهای فست فودی ،شیرینی و اسنک های غیر مفید در جامعه مدرن ممنوع است.باید غذاهای غنی از امگا 3 مانند ماهی های ساردین،ماهی قزل الا و ماهی تن، دانه های آجیل مانند گردو ،کدو تنبل، دانه های افتاب گردان و کتان و غیره مصرف کنید. چیزهای دیگر که می تواند عملکرد مغز را تقویت کنند عبارتند از: غذاهای غنی از ویتامین E و C ، آنها دارای انتی اکسیدان هستند و اثر رادیکال ازاد را کاهش می دهند و در نتیجه جذب اکسیژن بیشتری را در بدن ایجاد می کنند. اسید فولیک نیز درکاهش  بیماری های دژنراتیو عصبی مفید بوده است .

مترجم : راضیه خسروی

منبع  stylecraze

ممکن است شما دوست داشته باشید