شوخی نیست! جوش شیرین و لیمو در خانه معجزه می کند

امروزه تقریبا جایی را نمی بینیم که از جوش شیرین در پختن غذا استفاده کنند. اما  اکنون از جوش شیرین برای تمیزکردن پنجره ها و تمیز کردن قسمت هایی از خانه استفاده می کنند. حال ما معجزه ترکیب جوش شیرین و آبلیمو را به شما نشان می دهیم.

4 معجزه ترکیب جوش شیرین و آبلیمو 

۱ پاک کردن لکه های سمج بر روی کاشی حمام

پاک کردن لکه های سمج بر روی کاشی حمام

1/12 لیتر آب را در یک ظرف بریزید. سپس نصف یک فنجان جوش شیرین به ان اضافه کنید. 2تا 3 لیمو را در آن فشار داده و با هم مخلوط کنید. حال این محلول را بر روی کاشی های کثیف بریزید. به مدت 10 دقیقه بگذارید محلول بر روی آن بماند و سپس آب کشی نمایید.

۲ پاک کردن برچسب ها بر روی شیشه

اگر شما از اون دسته افراد هستید که دوست دارید از محیط زیست محافظت کنید. یک کار ساده را اینجا به شما پیشنهاد می کنیم. حتما شیشه های مربایی را دیده اید که شبیه لیوان هستند و می شود آنها را به عنوان لیوان استفاده کرد . تنها مشکل این شیشه ها برچسب روی آنها می باشد. که پاک کردن ان بسیار سخت می باشد. اما ترکیب لیمو و جوش شیرین اینجا هم معجزه می کند. 

  • یک قاشق غذا خوری جوش شیرین و یک لیمو را در اب بریزید و مخلوط کنید.
  • بکذارید این مخلوط بر روی حرارت به جوش بیاید سپس شیشه مربایی را درون ان قرار دهید و مدتی صبر کنید تا برچسب کلا از ان جدا شود.

۳ پاک کردن روغن از روی اجاق گاز

پاک کردن روغن از روی اجاق گاز

از دیگر کاربرد های ترکیب جوش شیرین و آبلیمو تمیز کردن چربی ها بر روی اجاق گاز می باشد. کافی است نصف لیمو را با جوش شیرین مخلوط و به مدت 15 دقیقه بر روی چربی ها ریخته و سپس با یک پارچه خیس اجاق گاز را تمیز نمایید.

۴ بو زدایی یخچال خانه خود

بو زدایی یخچال خانه خود

پیتزا مانده ، تخم مرغ اضافه از شب و … همه و همه را در یخچال گذاشته اید. فردا با باز کردن در یخچال احساس خفگی به شما دست می دهد.  حتی بعد از اینکه یخچال را خالی می کنید این بو ی بد باقی می ماند. اینجاست که جوش شیرین یخچال شما را ضدعفونی می کند و لیمو تازه به یخچال عطر و بوی بهتری می دهد. جوش شیرین را بر روی صفحات بپاشید. و اب لیمو را تیز به صفحات بمالید. سپس بعد از 15 دقیقه با یک دستمال تمیز کنید.

۵ تمیز کردن شیشه های منزل

تمیز کردن شیشه های منزل

استفاده کردن از مواد شوینده عادی برای تمیز کردن شیشه ها به دلیل دانه هایی که دارند باعث خراشیده شدن شیشه ها می شود. اما دانه های جوش شیرین به حدی نمی باشند که به شیشه آسیب برسانند. یک اسپری آب را پیدا کنید و مقداری جوش شیرین و آب لیمو و آب را در آن مخلوط کنید. سپس به شیشه اسپری کنید و شیشه ها را برق بیاندازید.

منبع  stylecraze

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید