حل مشکل شوره سر را در سوالات و پاسخ های زیر بیابید

0

قبل از اینکه وارد سوالات شویم. بیایید اول بررسی کنیم شوره سر چیست. شوره سر ، پوست مرده های کوچکی می باشد که در بین موها و روی پوست سر قرار دارد. و معمولا باعث خارش می شود. این شوره سر باعث ایجاد مشکلاتی از جمله ، خشکی پوست سر و ریزش مو می شود. با توجه به شیوه زندگی امروزی متاسفانه نگرانی ها در مورد رشد و افزایش این معضل افزایش یافته است. پرسش های متداول شما توسط پزشکان متخصصی از سراسر دنیا پاسخ داده شده است.

حل مشکل شوره سر

۵ 5نام برخی از دارو های مناسب برا از بین بردن شوره سر چیست؟ 

 1. از Arbor استفاده کنید. Vit200 برای درمان شوره سر. 5 قطره دارو را در کمی آب اضافه کنید و قبل از خواب بخورید. این کار را برای یک هفته انجام دهید.
 2. 4 قطره از فسفر 30 را در کمی آب مصرف کنید و دو بار در روز حدود 15 روز مصرف کنید.
 3. شامپو Venome از Biovalley نیز یک گزینه عالی برای درمان شوره سر است.
 4. از شامپویی که حاوی روغن چای، کتوکونازول و پیریتیون روی است استفاده کنید. قطعا شوره سر  را کاهش خواهد داد.

امیدواریم که این روش ها موثر باشد. دقت کنید که دارو های معرفی شده از منبع ذکر شده در پایین می باشد که ممکن است در ایران موجود نباشد. و یا با موی شما سازگار نباشد. پس در صورت استفاده با پزشک مشورت نمایید.

 

۴ 4چگونه می توانیم شوره سر را به صورت طبیعی از بین ببریم؟

 1. حفظ نظافت شخصی بسیار ضروری است . نه تنها به حذف شوره سر کمک می کند، بلکه از بروز آن نیز جلوگیری می کند. شامپو  زدن موی خود به صورت روزانه نیز  ایده خوبی نمی باشد. این کار باعث خشک شدن پوست سر می شود. اگر از شوره سر رنج می برید، موهای خود را سه بار در هفته بشویید. قبل از آنکه سر خود را شستشو دهید، پوست خود را با روغن ماساژ دهید. همچنین استفاده از ژل و اسپری ها را نیز کنار بگذارید.
 2. برای حفظ پوست سر،  و داشتن سری بدون شوره ، بسیار ضروری است که گردش خون را افزایش دهید. شانه زدن روزانه مو های خود باعث افزایش گردش خون در سر می شود. ماساژ با روغن نیز باعث افزایش گردش خون می شود. این افزایش باعث از بین بردن قارچ ها و در نتیجه کاهش شوره سر می شود.
 3. کاهش استرس های غیر ضروری و عصبانیت ها ناگهانی ،  همچنین به کاهش شوره کمک می کند.

۳ 3چرا ما باید برای جلوگیری و کاهش شوره سر ، در رژیم غذایی خود تغییرات ایجاد کنیم؟

یک رژیم غذایی متعادل برای داشتن زندگی سالم ضروری می باشد. این موضوع همچنین باعث کمک کردن به نگه داری پوست سر و سلامت مو های شما می شود.  در زیر یک سری دستورات غذایی را می بینید که می تواند در مشکل شوره سر به شما کمک کند.

 1. سبزیجات دارای برگ سبز، آجیل، میوه های تازه را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
 2. تخم مرغ سرشار از مواد مغزی  ، پروتئین ، روی ، آهن ، ویتامین B12 و سرشار از امگا 6 می باشد. و همه این مواد برای سلامت پوست سر ضروری می باشند.
 3. مصرف ویتامین ها ، بخصوص ویتامین B را افزایش دهید.
 4. مطمئن شوید روزانه 8 تا 10 لیوان آب مصرف می کنید.
 5. به طور کامل از غذاهای تند ، غذا های سرخ شده ، سس گوجه فرنگی و نوشابه های گازدار اجتناب کنید.

۲ 2 آیا شوره سر باعث ریزش مو می شود؟

بیشتر مردم از شوره سر رنج می برند و از کم شدن مو های سر خود گزارش می دهند. به نظر می رسد که بین شوره و ریزش مو ارتباطی وجود داشته باشد. این امکان وجود دارد که بفهمیم چه چیزی باعث این موضوع شده است. شوره معمولا باعث خارش سر می شود. و موقعی که شما سر را می خارانید. باعث آسیب رسیدن به فولوکیل ها می شوید. خوب هر دوی این مشکل ها خیلی دلپذیر نیستند. خبر خوب این است که هر دو اینها قابل درمان هستند.خیلی مهم است که قبل از درمان ریزش مو ، مشکل شوره سر را اگر مربوط به هم می باشند، درمان کنید.

۱ 1دلیل عمده ایجاد شوره سر چیست؟

ما حالت های متفاوتی از شوره سر را داریم. که شرایط خاصی از نظر پزشکی باعث ایجاد آن می شود.

 • عمده دلیل شوره سر یک نوع قارچ به نام Malassezia می باشد. این قارچ ها معمولا در پوست سر زندگی می کنند.
 • نمونه دیگری از شوره سر به نام Seborrheic Dermatitis شناخته می شود. این نوع شوره سر باعث التهاب  و قرمز شدن پوست سر می شود. این شرایط ممکن است در نوزادان ، زیر بغل یا سایر قسمت ها نیز شکل بگیرد.
 • همچنین Psoriasis نیز بر پوست سر اثر می گذارد و موجب افزایش رشد سلول های پوستی و در نهایت پوست پوست شدن سر می شود.
 • به غیر از شرایط بالا عوامل دیگری مانند تغییرات هورمونی، بیماری قلبی، کم خونی، استرس، نگرانی، مشکلات ارثی و کمبود های تغذیه ای نیز می تواند باعث ایجاد شوره سر شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید