خواص چای سبز در جلوگیری از پیری زودرس

تا کنون فکر کرده اید که آیا برخی از مواد غذایی در طبیعت وجود دارد که می تواند واقعا روند پیری شما را تغییر دهد؟ آیا علائم پیری شما را نگران می کنند؟ و آیا برای برگشت به جوانی سعی می کنید با مواد آرایشی چین و چروک صورت خود را از دیگران مخفی کنید؟ در حالی که نمی دانید ، همین مواد شیمیایی جوانی  شما را بمباران می کنند.

پس ما باید چیکار کنیم؟ آیا ما همیشه می توانیم با پیری مبارزه کنیم و ظاهرجوانی خود  را حفظ کنیم؟ آیا هیچ درمانی برای این مشکل وجود ندارد؟ خوب شاید نتوان جلوی پیری را گرفت ، اما با چایی سبز می توان سرعت آن را کاهش داد. با ما باشید تا ببینیم جلوگیری از پیری زودرس با چایی سبز چگونه امکان پذیر است.

 

3 چه کار هایی می تواند سرعت پیری را کاهش دهد؟

 چای سبز  بیشتر به خاطر داشتن مقدار زیادی کاتچین ها و پلی فنل ها شناخته می شوند.  به عبارتی ساده تر، آنها هیچ چیز جز آنتی اکسیدان ها که باعث از بین بردن رادیکال های آزاد ندارند. در نتیجه برای حفظ زیبایی ، حفظ فعالیت و جوانی شما موثر خواهند بود.

آیا تا حال چایی سبز مصرف کرده اید ؟ آیا خواص دیگری از چایی سبز را می شناسید؟ با ما به اشتراک بگذارید.

 

2 پیری چگونه اتفاق می افتد؟

براساس یک نظریه در مورد رادکال های آزاد ، پیری به عنوان یک نتیجه از واکنش های شیمیایی در سلول ها رخ می دهد. و رادیکال آزاد به عنوان بخشی از این واکنش ها تولید می شوند. این واکنش دلیل افزایش سن انسان می باشد. این رادیکال ها به سلول های سالم آسیب می رسانند و باعث تضعیف عملکرد آنها در رساندن اکسیژن و کاهش سطح کلاژن می شوند. عوامل که نقش حیاتی را در شادابی و سلامت پوست انسان بازی می کنند.
هرچه مقدار این رادیکال های آزاد در بدن انسان بیشتر باشد ، انسان سالخورده تر به نظر می رسد. حال عواملی همچون رژیم غذایی ، الکل ، دخانیات ، اشعه های UV و دیگر موارد در سرعت رشد این رادیکال ها تاثیر می گذارند.

خواص چای سبز در جلوگیری از پیری زودرس

مطالعه ای چینی نشان داد که ، مردانی که چای سبز مصرف می کردند، سلول هایشان در مقایسه با دیگر افراد ، دیرتر پیر می شود . محققان بر این باورند که آنتی اکسیدان ها در چای سبز دلیل این پدیده است.

 چای سبز حاوی فلاونوئیدهایی است که به سالم و جوان ماندن زانو ها کمک می کند. آنها همچنین باعث کاهش تخریب غضروف و کلاژن در مفصل آرتریت می شوند.
 چای سبز، که یک منبع عالی آنتی اکسیدان است ، می تواند پوست شما را تمیز و روشنایی بخشد . فقط کافی است با یک مقدار  پنبه ، چای سبز باقی مانده در فنجان خود را به روی پوست بمالید.

1 به چه علت ژاپنی ها عمر طولانی دارند؟

ژاپنی ها  نسبتا در دنیا به دلیل داشتن عمر طولانی مشهور هستند، و بیشترین درصد هشت ساله های جهان را دارا می باشند که بسیاری از آنها تا یک قرن عمر می کنند. شاید لازم است بدانید که ژاپنی ها بیشترین مصرف چایی سبز را دارند.
ممکن است شما دوست داشته باشید