نقد و بررسی فصل 7 قسمت 6 سریال بازی تاج و تخت

  بعد از یک هفته انتظار در خدمت شما هستیم تا به نقد و بررسی فصل 7 قسمت 6 سریال بازی تاج و تخت بپردازیم. یک موضوع که در این سال ها در مورد سریال بازی تاج و تخت عادت کرده ایم این است که معمولا پایان آن با یک سری جنگ ها و اتفاقات شک آور به پایان می رسد.

فصل 7 قسمت 6 سریال بازی تاج و تخت

۳ آن طرف دیوار

آن طرف دیوار

در حالی که ما فقط به این فکر بودیم که دنریس یکی از اژدها های خود را از دست داده، پادشاه شب نه تنها اژدها را کشت بلکه با یک اشاره اژدها را از آن خود کرد. و بعید نسیت او از گذشته نیز اژدهاهای دیگری نیز داشته باشد.

اما نکاتی که باعث ناراحتی بینندگان  و افت کیفیت و اعتبار فیلم می شد. داستان درخواست کمک جان اسنو از دنریس بود . به گونه ای که می توان گفت نقش اصلی این قسمت را کلاغ بازی کرد او در اندک زمان کوتاهی به سمت دنریس رفت و دنریس نیز  اینطور می توان اغراق کرد که با اژدهای خود در عرض چند ثانیه همانند هواپیمای جنگنده به شمال رسید.و یا اصلا آن زنجیر بزرگ در بین مردگان چه می می کرد. این موضوع که حتی باعث شد کارگردان آن توضیحاتی ارائه کند و از ناچار بودن خود به انجام این کار اعتراف کند. کمی از زیبایی و اعتبار فیلم می کاست.

سکانسی زیبا از قسمت 6 سریال بازی تاج و تخت

 

نظر شما در مورد این قسمت چیست؟ دوست دارید چه اتفاقی در قسمت آخر آن بیافتد؟

۲ نزاع بین آریا و سانسا

نزاع بین آریا و سانسا

آریا در حال تبدیل شدن به یک دختر سنگ دل و قاتل می باشد. و شاید دلیل آن اتفاقاتی باشد که در گذشته برای او افتاده و همه جا و همه کس را دشمن می بیند. از سوی دیگر ، وحشت و ترس سانسا را فرا گرفته است. بخصوص با دیدن چند صورت در کیف خواهرش و پی بردن به هویت جدیدی که در خواهر او شکل گرفته است.

و اما پشت همه این داستان ها لیتلفینگر قرار دارد. این نقش پس از چندین فصل بدون اقدام خاصی دوباره در حال تبدیل شدن به یک شخصیت تاثیر گذار در فیلم می شود (مانند فرهاد در سریال شهرزاد قسمت 9 از فصل 2 ) . او احتمالا با دور کردن محافظ قسم خورده خواهران استارک، یعنی برین ، می خواهد هر جور شده تا پایان این فصل یکی از خواهران ایستادم استارک را به کشتن دهد.

در همین حین آن طرف دیوار نیز اوضاع خیلی مساعد نیست. قبل از هر چیز نکته ای که در صحبت بین جان و جورا مطرح شد، این مطلب را می رساند که جورا نیز از طرز نگاه های جان و دنریس به علاقه مندی این دو به هم چیزهایی دستگیرش شده است.

جورا: ” این شمشیر پیش خودت باشه . این شمشیر برای تو و فرزندانت می باشد.”

اگر چه موضوع دیگری در مورد ارتباط جان و دنریس مطرح می باشد که این شک و شبهه در صحبت بریک کمی نمایان می شد.

بریک به جان: ” تو خیلی شبیه پدرت نیستی”

در قسمت پایانی این فصل باید منتظر اتفاق شوک آوری باشیم. زمانی که همه در سرزمین پادشاهی جمع می شوند.

برگردیم به اتفاقی که برای اژدهای دنریس در آن طرف دیوار افتاد.

۱ عمده اتفاقات در این قسمت را می توان به دو بخش تقسیم نمود. اتفاقاتی که مربوط به قهرمانان ما در آنسوی دیوار می باشد ، و جنگ و جدلی که بین خواهران استارک یعنی آریا و سانسا صورت گرفته است. بیاید از آسان تر شروع کنیم.

عمده اتفاقات در این قسمت را می توان به دو بخش تقسیم نمود. اتفاقاتی که مربوط به قهرمانان ما در آنسوی دیوار می باشد ، و جنگ و جدلی که بین خواهران استارک یعنی آریا و سانسا صورت گرفته است. بیاید از آسان تر شروع کنیم.

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید