نقد و بررسی قسمت ۷ فصل ۷ سریال بازی تاج و تخت – قسمت آخر فصل

قسمت آخر فصل هفت نیز به پایان رسید. اینجا هستیم تا با شما قسمت ۷ فصل ۷ سریال بازی تاج و تخت را نقد و بررسی کنیم. حال باید تا فصل دیگر، که به گفته منابع خبری آخرین فصل خواهد بود ، منتظر بمانیم.

قسمت ۷ فصل ۷ سریال بازی تاج و تخت

دو اتفاق شک آور ، یکی پی بردن به واقعیت هویت جان اسنو و دیگری تغییر بازی سرسی در آخر فیلم را می توان مهم ترین حوادث قسمت آخر این سریال دانست.

بیایید به رویداد دوست داشتنی که همه ما در این چند قسمت آخر منتظر بودیم شروع کنیم.  همان طور که در نقد و بررسی قسمت قبل اشاره کردیم. سکانسی که همه کارکتر های مهم سریال در یک مکان جمع شدند.

دیدار کاراکتر های اصلی

جان ، دنریس ، سرسی ، جیمی ، تریون ، سگ شکاری ، ایورن ، برون ، برینی و پاتریک ، همه در یک مکان جمع شدند تا در مورد اتفاق مهمی صحبت کنند. آمدن دنریس با اژدها ها  نیز ، نوعی به رخ کشیدن قدرت خود در مقابل سرسی را نشان می داد. در این گفت و گوی کوتاه به راحتی می توانستید خطوط فکری افراد و شخصیت ها را مشاهده کنید.

قسمت آخر سریال بازی تاج و تخت

رویارویی دو برادر نیز از سکانس های جالب این قسمت بود . سگ شکاری سال ها منتظر است  تا با برادر خود تسویه حساب کند. سگ شکاری گفت:

“تو الان از من هم زشت تر شده ای. چه بلایی بر سرت آورده اند؟”

“مهم نیست ، پایان تو به این صورت نخواهد بود ، برادر”

” تو می دونی چه کسی به سراغت خواهد آمد ، همیشه می دونستی”

نکته بعد در قسمت ۷ فصل ۷ سریال بازی تاج و تخت، دیدار تیریون کوتوله با خواهرش بود. بعد از اینکه فهمید خواهرش حامله است چه اتفاقی افتاد؟ آیا او نیز در تصمیم خواهرش شریک خواهد شد. شاید باید تا فصل بعد منتظر باشیم تا ببینیم تیریون طرفدار چه کسی هست و یا چه نقشه ای دارد.

یورن هم که وانمود کرده بود ترسیده و فرار کرده است. به سمت سرزمین آهن حرکت کرد تا ارتشی قدرتنمد را با خود بیاورد. در این بین جیمی بیشتر از همه بعد از خبر دار شدن این موضوع شوک زده شد. شاید تصور نمی شد تا این جیمی در این مورد شرافتمندانه عمل کند. او که پیمان شکنی برایش سخت بود، تصیم گرفت به تنهایی به سمت شمال حرکت کند. بنابراین ما روز به روز شاهد فاصله گرفتن بین این دو خواهر و برادر خواهیم بود. لحظه ای این احساس بوجود آمد که سرسی واقعا می خواهد او را بکشید. اما باید یک سال دیگر منتظر رویارویی واقعی این دو بود.

هر بار که فکر می کنیم ثیون ، این بار به خود خواهد آمد دوباره نا امید می شدیم. اما این بار مثل اینکه قضیه فرق می کند. او که از کارهای عمویش شرم زده است ، حال تصمیم گرفته به هر نحوی که شده خواهرش را نجات دهد. او به لطف زجر هایی که در آن غار کشیده بود توانست جان سالم به در ببرد و دیگران را با خود متقاعد کند.

 مرگ لیتلفینگر

 

هر چند با کارهایی که لیتلفینگر انجام داده بود ، چیزی جز این نصیبش نمی شد. اما تصور می شد که قبل از مرگش باید تاثیری مهم در روند فیلم بگزارد. اما حال از آنجا که دقیقا نمی دانیم چطور و چگونه رابطه دو خواهر با هم خوب شد . سانسا در تصمیم قاطعانه دستور مرگ او را داد و خواهرش آریا بدون استرسی و با خونسردی او را کشت. و می توان گفت که اکنون خطری خانواده استارک را تهدید نمی کند.

وینترفیل

وینترفیل جایی که سم دوباره به خانه برگشت. اما صحبت او با برون بالاخره به شایعات و صحبت هایی که این اواخر در مورد جان اسنو و دنریس بود پایان داد. موضوعی که در مورد پدر و مادر او در گذشته بود. به لطف قدرت برون و نکاتی که سم از کتاب متوجه شده بود ، فهمیدم مادر او لیانا استارک بود که به صورت مخفیانه با راجر تارگرین ازدواج کرده است. موضوعی که نشستن او بر تخت آهنین را توجیه خواهد کرد. موضوعی که در فصل آینده کمی پیچیده تر خواهد شد.

این حقیقت همچنین نشان می دهد که جان اسنو برادر زاده دنریس می باشد. که با اتفاقی که در اواخر فیلم افتاد کمی تعجب برانگیز است.

ورود مردگان شب

در آخر هم نیز همه انتظار این اتفاق را داشتیم . پادشاه شب به کمک دراگون خود دیوار را به راحتی فرو ریخت. دراگونی که به مراتب قوی تر از دراگون های دنریس به نظر می رسد.

حال باید منتظر فصل آخر بود . فصلی که دیگر به کسی رحم نخواهد شد و باید شاهد کشتار و مردن بعضی نقش های کلیدی بود.

به نظر شما قسمت ۷ فصل ۷ سریال بازی تاج و تخت به چه صورت بود؟ آیا انتظار شما را از یک فیلم خوب برآورده کرد؟ با ما به اشتراک بگذارید.

 

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید