مقایسه دوربین گلکسی نوت ۸ و LG V30

دوربین گوشی های هوشند پیشرفت زیادی در این چند سال کرده اند. دوربین های دوگانه با چندین ویژگی جدید معرفی شدند که مهمترین ویژگی این دوربین ها توانایی گرفتن عکس های پرتره می باشد ،  که در دوربین های دوگانه به این دلیل که شما می توانید فوکوس لنزها را تغییر دهید قادر به گرفتن چنین عکس هایی خواهید بود.

در اینجا می خواهیم به مقایسه دوربین های گلکسی نوت ۸ و LG V30 بپردازیم .

بازبینی اولیه گوشی LG V30 :

بازبینی گوشی گلکسی نوت ۸ :

ال جی اولین بار در گوشی LG G5 خود از دوربین های دوگانه استفاده نمود. در طرف دیگر سامسونگ در سال های اخیر بر روی موارد دیگری از جمله صفحه نمایشگر AMOLED ،شارژ وایرلس و لبه های خم تمرکز داشت و بعد از همه اینها گوشی خود را به دوربین های دوگانه مجهز نمود.

گوشی گلکسی نوت ۸ اولین گوشی سامسونگ می باشد که از دوربین دوگانه در آن استفاده شده است. گوشی های Galaxy Note 8 و LG V30 از نظر هسته مرکزی شباهت های زیادی به هم دیگر دارند. به همین دلیل شاید برای اینکه تصمیم بگیریم کدامیک از این دو گوشی را بخریم ، باید به تفاوت بین دوربین های آنها نگاه کنیم. بنابراین کدام یک از این گوشی ها را باید خرید؟ ال جی که قبلا دوربین های دوگانه اش مورد آزمایش قرار گرفته است ، یا سامسونگ با دوربین دوگانه جدید و خارق العاده اش ؟

تفاوت دوربین های گلکسی نوت ۸ و LG V30 بر روی کاغذ

در گوشی LG V30 شما یک دوربین اصلی ۱۶ مگاپیکسلی با دیافراگم f/1.6 و با قابلیت تثبیت کننده تصویر خواهید داشت. و دوربین دیگری که در کنار آن قرار دارد ، یک دوربین ۱۳ مگاپیکسلی با دیافراگم f/1.9 و میدان دید عریض می باشد. در مقابل ، گلکسی نوت ۸ یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی با زاویه لنز عریض با دیافراگم f/1.7 دارا می باشد و در کنار آن دوربین دوم ، با همان پیکسل قبلی و با دیافراگم f/2.4 قرار گرفته است. هر دو این دوربین ها قابلیت تثبیت کننده تصویر را نیز دارا می باشند.

این تفاوت هایی که بین دوربین های این دوگوشی وجود دارد باعث شده است که ما دو نوع عکس برداری کاملا متفاوت را داشته باشیم. به این معنی که عکس برداری با این دو گوشی دو سبک متفاوت خواهد داشت. و عکاسان باید به این نکته توجه داشته باشند.

ویژگی دوربین ها

کیفیت عکس ها همیشه مهمترین موضوع در بین گوشی های هوشمند بوده است. بعد از آن وجود ویژگی های اضافه ای است که برای دوربین ها قرار می دهند و ما از آنها لذت می بریم.

در گوشی LG V30 ، همه حالت های عکس برداری با لمس کردن دکمه mode که در بالا و در کنار دکمه تنظیمات قرار دارد ، در دسترس خواهد بود. البته خیلی غرق در این تنظیمات نشوید ، این تنظیمات به صورت پیش فرض بهترین حالت را دارند. و البته بسیاری از این ویژگی ها در گوشی های قبلی نیز وجود داشته است.

حالت استاندارد ساده ترین روشی می باشد که می توانید با آن سریع و راحت عکس بگیرید . در سمت راست حالت دستی عکس برداری وجود دارد که می توانید تغییراتی در سرعت شاتر ، ISO و فوکوس عکس ایجاد کنید.

از حالت های دیگر عکس برداری که در این گوشی وجود دارد می توان به تایم لپس ، حرکت آهسته ، پانورما و پانورما ۳۶۰ درجه اشاره کرد. همچنین حالت دیگری به نام حالت غذا وجود دارد تا شما بتوانید عکس های زیبایی از غذای خود برای اینستاگرام بیاندازید. اگر با گوشی LG G6 آشنایی داشته باشید می توانید چهار ویژگی دیگرِ  snapshot ، match shot ، grid shot و guide shot را در آن بیابید.

ویژگی جالب دیگری که در این گوشی می باشد،  roll toggle می باشد . ویژگی که به شما اجازه می دهد همه عکس هایی را که گرفته اید بدون اینکه از حالت دوربین خارج شوید ، مشاهده کنید.  ال جی در گوشی LG V30 قابلت جدیدی نیز اضافه کرده است که با آن می توانید  عکس های حرفه ای با استایل های متفاوت را یکجا انتخاب کرده و تنظیمات دلخواه را بر روی همه آنها وارد کنید.

گلکسی نوت ۸

گلکسی نوت ۸ نیز یک سری ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. به کشیدن صفحه به سمت چپ ، همه حالت های مختلف عکس برداری را مشاهده خواهید کرد. پانورما ، اتوماتیک ، حرفه ای ، حرکت آهسته ، هایپر لپس (شبیه به تایم لپس) ، و حالت غذا از جمله حالت های عکس برداری می باشند. بعلاوه همه این ها ما حالت عکس برداری واقعیت افزوده را نیز داریم. که به شما اجازه می دهد یک عکس ۳۶۰ درجه از یک شی بصورت دایره وار تهیه کنید و بعدا در گالری خود مشاهده کنید. شما می توانید عکس های خود را با استیکر های مختلف تغییر دهید. اسنپ چت یکی از شبکه های محبوب اجتماعی نزد نوجوانان و جوانان در اروپا می باشد ، و سامسونگ نیز یک فیلتر مخصوص برای این برنامه تعبیه کرده است.

ویژگی دوربین های دوگانه

تفاوت عمده ای بین دوربین های گلکسی نوت ۸ وLG V30 وجود ندارد. ولی وقتی بحث از دوربین های دوگانه می شود قضیه فرق می کند.

ال جی بیشتر تمرکز خود را بر روی دستیابی به یک میدان دید وسیع تر برای عکس برداری گذاشته است. و به شما اجازه گرفتن عکس ها شگفت انگیز با پوشش منطقه وسیعی را می دهد. همچنین این گوشی برای گرفتن عکس های سلفی نیز عالی می باشد. چیز خاصی در مورد دوربین جدید V30 وجود ندارد.و در آخر اینکه رزولیشنی که برای عکس برداری در اختیار شما قرار می گیرد برای حالت فیلم برداری وجود ندارد.

گلکسی نوت ۸ دوربین دوگانه ای معرفی نمود ، که حسابی آماده رقابت با آیفون ۷ پلاس و وان پلاس ۵ می باشد. با ویژگی فوکوس زنده ، شما می توانید عکس های با پس زمینه بلوری بگیرید یا افکت های عمق داری به آن اضافه کنید. اما تفاوت عمده ای که دوربین دوگانه نوت ۸ با دیگر گوشی ها دارد این است که ، شما قبل از اینکه عکس بگیرید می توانید این ویژگی ها را اعمال کنید. البته این ویژگی جدید نیست و هواوی قبلا این کار را انجام داده بود ، با این تفاوت که سامسونگ در انتها نیز به شما اجازه می دهد تغییراتی را در آن ایجاد کنید.

در اکثر گوشی ها برای گرفتن یک عکس خوب با دوربین های دو گانه شما مجبور هستید مرتب بین لنز ها سوییچ کنید تا ببینید کدامیک نتیجه ی بهتری را می دهد. و این کار باعث می شود شما چندین عکس از یک حالت یکسان را بگیرید. سامسونگ به خوبی این موضوع را درک کرد و با ویژگی فوکوس زنده کمک به حل این مشکل نموده است.

مقایسه فیلم برداری گلکسی نوت ۸ و LG V30

می توان گفت در مورد دوربین گوشی ال جی یک پله بالاتر از گوشی سامسونگ قرار دارد.

در گلکسی نوت ۸ ، سامسونگ یک حالت دستی را برای فیلم برداری اضافه کرده است. و شما می توانید در حالت ۴k UHD عکس برداری نیز انجام دهید. دوربین جلویی سامسونگ قابلیت فیلم برداری با کیفیت QHD را دارا می باشد که این ویژگی برای کاربران اسنپ چت عالی می باشد. شما آنچنان ویژگی خاصی را در فیلم برداری نوت ۸ نمی بینید ، به خصوص وقتی که شما گوشی LG V30 را در کنار آن قرار داده اید.

برجسته ترین مورد در مورد فیلم برداری V30 توانایی گرفتن شات های LOG فوتیج می باشد. اگر تا کنون با دوربین های DSLR  عکاسی کرده باشید ، متوجه این ویژگی می شوید. این ویژگی امکان ایجاد بی نهایت تغییرات را در خروجی می دهد.

ویژگی دیگر آن قابلیت زوم نقطه ای می باشد. به صورت عادی شما در دیگر گوشی ها فقط می توانید در مرکز تصویر زوم کنید . اما با زوم نقطه ای شما می توانید یک منطقه را انتخاب کنید و یک زوم روان را به آن سمت داشته باشید.

گلکسی نوت ۸ و LG V30 : دوربین کدامیک بهتر می باشد؟

گلکسی نوت ۸ و LG V30 هر دو ، کیفیت های عالی به همراه ویژگی های منحصر به فردی را در دوربین های دوگانه خود ارائه می دهند. این دو گوشی هر یک تجربه متفاوتی از عکس برداری و فیلم برداری را به شما می دهند. در حالی که سامسونگ بیشتر بر روی داشتن بهترین تجربه عکس برداری تمرکز کرده ، ال جی دقت خود را بر روی ویژگی های دلپذیر اطراف دوربین گذشته است.

آن چیزی که بیشتر اهمیت دارد ، این است که شما از یک گوشی هوشمند چه چیزی را می خواهید. آیا شما داشتن فوکوس زنده و داشتن حالت های مختلف برای اسنپ چت را ترجیح می دهید ؟ یا شما علاقه به خلق ویدئو های جذاب با ویژگی های جالب دارید؟  نظر خود را با ما در میان بگذارید  تا بقیه دوستان نیز از دیدگاه های شما استفاده کنند.

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید