10 روش موثر برای درمان پوست چرب با موادی که به راحتی درخانه یافت می شود

0
آیا پوست و یا موی چرب دارید؟ آیا شما نیز از عوارض فصل تابستان در امان نبوده اید؟ تابستان با خورشید بی پایان و گرم خود ، مجموعه گسترده ای از مسائل پوستی را به همراه خود می آورد.
شایع ترین عوارض  در این میان برای  موها و پوست های چرب می باشد. در اینجا برخی از مواد موثر که برای درمان پوست چرب مناسب می باشد. وبه راحتی در هر خانه ای پیدا می شود به شما معرفی می کنیم.

۱ شیر:

شیر:

بسیار ساده ، خواص درمانی شیر به خوبی شما را از مشکلات پوست چرب محافظت می کند. به سادگی یک تیکه پنبه را در شیر خیس کنید و آن را دو بار در روز، قبل از خواب به صورت خود بمالید. اگر احساس می کنید که به تاثیر بیشتری نیاز دارید کافی است مقداری از عصاره لیمو را به آن اضافه کنید.

۲ پرتغال:

پرتغال:

عصاره پرتغال سرشار از ویتامین c می باشد که برای پوست شما عالی است. نصف یک پرتغال را در بک کاسه بفشارید و با مقداری پنبه آب پرتغال را به صورت خود بمالید. بگذارید به مدت 10 تا 15 دقیقه بر روی پوست شما بماند و سپس با آب  صورت خود را بشویید.

۳ چوب صندل و زردچوبه:

چوب صندل و زردچوبه:

مقداری از رنده شده چوب صندل و زردچوبه می تواند برای سر و صورت مفید باشد. چوب صندل و پودر زردچوبه را مخلوط و مقداری آب (یا کنسانتره لیمو) به آن اضافه کنید.سپس این مخلوط را به صورت و سر خود بمالید. سپس به مدت 10 الی 15 دقیقه صبر کنید و آن را با آب بشویید.

۴ آلوئه ورا:

آلوئه ورا:
 

از آنجایی که این گیاه می تواند تقریبا هر موضوع مرتبط با پوست را درمان کند، کاشت یک آلوئه ورا در خانه بسیار راحت و به صرفه خواهد بود.در غیر این صورت، ژل های آلوئه ورا را از بازار تهیه کنید. آلوئه ورا به عنوان عامل ضد التهاب عمل می کند. در یک کاسه، این ژل را با انگشتان خود تا می توانید هم بزنید. سپس آن را روی صورت و موی خود قرار دهید و بگذارید به مدت ده دقیقه بماند. سپس، صورت و موی خود را شست و شو دهید. این روش می تواند بهترین راه برای درمان پوست چرب باشد.

۵ عسل:

عسل:
 
این روش درمان با عسل ، به طور خاص برای موهاست. یک زرده تخم مرغ را با دو قاشق عسل مخلوط کنید. مقداری آب نیم گرم را به آن اضافه کنید و آن را بهم بزنید. این مخلوط را به طور مستقیم روی پوست سر بمالید. آن را برای چند ساعت بر روی سر نگه دارید و سپس کاملا شستشو دهید.

۶ آب:

آب:

مقداری آب را گرم کنید تا تقریبا آب ولرمی داشته باشید. با یک مقدار پنبه، صورت خود را با آب خیس کنید. با این کار  تمام کثیفی ها را از حفره های صورت خود پاک می کنید. سپس یخ را از فریزر بیرون بیاورید و آن را روی همه جای صورت خود بکشید، با این کار منافذ صورت خود را می بندید. این کار را یک بار در روز و برای چندین هفته انجام دهید تا نتایج رضایت بخشی نصیب شما شود.

۷ تخم مرغ و لیمو:

تخم مرغ و لیمو:

جدا از اینکه تخم مرغ می تواند یک صبحانه خوب برای شما باشد. شما می توانید مخلوطی از زرده تخم مرغ و آب لیمو را که یک درمان عالی برای پوست سر چرب شما می باشد تهیه کنید. آب دو لیمو را با دو تخم مرغ مخلوط کنید. سپس این مخلوط را به پوست سر خود بمالید. و بگذارید به مدت یک ساعت بماند. سپس سر خود را با آب شست و شو دهید.

۸ چریش:

چریش:

برگ چریش  را در آب جوشانده و اجازه دهید تا به تدریج خنک شود . شما می توانید آن را برای صورت و یا پوست سر خود استعمال کنید. بعد از استفاده حتما لازم نیست که محل را شستشو دهید.  اگر احساس می کنید که پوست شما سفت شده است، آن را با آب ولرم بشویید.

۹ تزریق چای:

تزریق چای:

یک کیسه چای سرد را بر روی صورت خود بگذارید. این کار نه تنها لکه ها را پاک می کند بلکه منافذی را که باعث ایجاد چربی روی پوست می شود را پاک می کند.

۱۰ آب گل رز:

آب گل رز:
پنبه را به آب گل رز آغشته کنید و سپس روزی یک بار به مدت حدودا یک ماه  صورت خود را با آن خیس کنید. این کار نه تنها باعث کاهش تولید چربی می شود، بلکه باعث می شود شما احساس خنک شدن در پوست خود کنید.
آیا تا کنون از این روش ها استفاده کرده اید؟ آیا موثر واقع شده است؟ نتیجه را با ما و دوستان خود در اینجا به اشتراک بگذارید تا ما نیز از تجربیات شما استفاده نماییم.

نکته: شاید روش های بالا برای پوست شما مناسب نباشند. پس با پزشکان مربوط ، مشورت کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید