تاثیرات شوره سر بر روی چهره

0

شوره سر، و تاثیرات منفی آن در بین افراد جامعه بسیار شایع است. اما اثرات شوره سر به فقط به مو محدود نمی شود، تحقیقات نشان می دهد که شوره سر به  سایر قسمت های پوست شما نیز می رسد. پوست خشکی که گاهی اوقات در نزدیکی ابروها یا در اطراف بینی مشاهده می شود ممکن است فقط “خشکی پوست” نباشد، در واقع، ناشی از اثرات شوره سر بر پوست صورت باشد.

بنابراین امروز در این مقاله قصد داریم به شما برخی از حقایق را در مورد این مشکل به شما بگویم . و می توانید همه چیز را در مورد چگونگی گسترش شوره ، راه خلاص شدن از آن در خانه و اینکه شما باید چه موقع به دکتر خود مراجعه کنید را یاد بگیرید. و این نکته را مد نظر داشته باشید که اگر ما در مورد شوره و نحوه رشد آن ندانیم، نخواهیم توانست با آنها برخورد کنیم.

چگونه و چه موقع این پوست مرده ها گسترش می یابند؟

اثرات شوره سر بر روی پوست شما بستگی به نوع پوست شما دارد، یعنی اینکه  پوست خشک یا چرب داشته باشید. هر پوست قرمز رنگ، چرب و یا خشکی که بین ابروها یا در اطراف بینی یا ناحیه تناسلی شما قرار دارد ، می تواند محل ایجاد شوره باشد. همچنین ، اگر شوره به موقع درمان نشود، ممکن است باعث ایجاد پوستی چرب، ناملایم و کمی ملتهب در قسمت پشت و بالا سینه شود.

پیشنهاد می کنیم:

یکی دیگر از بیماری های شایع پوستی که از شوره سر اتفاق می افتد، جوش ها است. این جوش ها ممکن است روی پوست سر ، گردن ، بالای ناحیه پشت و سینه گسترش یابد.

چگونه از شوره سر خلاص شویم

مطالعات نشان می دهد که علل و درمان شوره سر هنوز برای دنیای پزشکی ناشناخته است. با این وجود، روش های متعددی وجود دارد که تاثیر آن در درمان و پیشگیری شوره اثبات شده است.

درمان شوره سر، اگر در همان مرحله اول صورت نگیرد ، می تواند به مشکلات پوستی در ناحیه پیشانی ، ابرو ، اطراف بینی و حتی در چانه منجر شود. با این حال، این اتفاق معمول است و درمان ها و دارو های موثری برای این مشکل وجود دارد.

شما باید چه کاری انجام دهید؟

اکثر مردم بر این باورند که شوره سر و اثرات آن را می توان با استفاده مرتب از صابون یا مرطوب کننده ها درمان کرد. این نادرست است، زیرا تنها وضعیت را بدتر می کند.

چند واقعیت:

  • در بسیاری از این موارد، پوست حساس تر می شود و نیاز به مراقبت بیشتری دارد.
  • صابون های نامناسب و شستشوی مکرر با آن ها ، باعث پوست پوست شدن و تحریک شدن پوست می شود.
  •  از مرطوب کننده ها برای حل مشکل پوست های خشک استفاده می شود . ولی خشکی پوست ما اینجا ناشی از شوره می باشد.
  • اطمینان حاصل کنید که از محصولات مناسب و ملایم برای پوست استفاده کنید که باعث تحریک پوست شما نشود.

درمان برای پوست های اطراف گوش ، صورت ، سینه و پشت

  • از پاک کننده هایی به غیر از صابون برای صورت استفاده کنید. (دو بار در روز)
  • از کرم سیکلوپیروکس (Ciclopirox ) یا کتوکونازول (Ketoconazole ) به مدت ۲ تا ۴ هفته ، روزانه یک بار استفاده کنید.

هشدار : به هیچ وجه سایت جی دی دارو و یا مقدار استفاده از دارو را برای هیچ شخصی تجویز و یا توصیه نمی کنیم . و این مقادیر پیشنهاد شده در یک مقاله است. موارد ذکر شده صرفا جهت کسب اطلاعات در این زمینه می باشد و حتما با دکتر خود مشورت کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید