درمان رفلکس معده در خانه

0

بیماری ریفلاکس معده و مری ، یک بیماری مزمن گوارشی بوده و زمانی رخ می دهد که اسید معده و یا بعضی اوقات صفرا به مری شما باز می گردد.

ریفلاکس معده احساس ناخوشایندی است. و در صورت شدت گرفتن، زندگی را به کام هر کسی تلخ می‌کند.یکی از عوامل این حالت ، وزن اضافی است که باعث فشار بر شکم، فشرده شدن معده و در نتیجه برگشت اسید به مری می شود.

خوب شاید اولین راهی که به نظراتان می رسد مراجعه به پزشک باشد. اما شما در خانه هم می توانید کار هایی را انجام دهید.

متخصصان توصیه می کنند که غذاهایی با میزان اسید کم مصرف کنید زیرا این کار باعث تحریک کم تر معده می شود.  گوجه فرنگی یکی از آن دسته صیفی جاتی هست که اسید بالایی دارد ، پس مواظب این مورد باشید. البته اکثر میوه ها (به جز موز) هم دارای اسید بالایی هستند و اگر دارای مشکل رفلکس معده هستید باید مراقب باشید.

توصیه دیگر پزشکان استفاده از غذا های کم چرب می باشد . غذاهایی که دارای چربی زیاد هستند رفلکس معده را افزایش می دهند. به این ترتیب شما باید از غلات در غذای خود بیشتر استفاده کنید. همچنین غذاهایی که دارای پروتوئین کمی هستند برای این دسته از افراد مفید می باشد. سینه مرغ و بوقلمون و غذاهای دریایی از  این دسته غذا ها محسوب می شوند.

۵ مخلوط شیر و عسل

این مخلوط نیز تاثیر بسزایی در درمان رفلکس معده دارد.

در نهایت شما با رعایت کردن نکات بالا ، به درمان رفلکس معده آن هم در خانه کمک کنید.

 

۴ بیدمشک و کاسنی

این عرقیات نیز برای شما مناسب هستند . اما عرق نعنا را کلا کنار بگذارید.

۳ آب سبزیجات

شاید این نوشیدنی به خوشمزگی نوشیدنی های بالا نباشد. اما دیگر باید رعایت کرد ، چاره ای نیست . توصیه ما به شما استفاده از آب خیار، کلم، جعفری، آویشن، گشنیز و زیره می باشد.

۲ ترک سیگار

اگر اهل سیگار هستید ، یکی از  تاثیرات بد سیگار همین افزایش رفلکس معده می باشد. پس با ترک سیگار می توانید به درمان رفلکس معده خود کمک کنید.

جای گزین کردن نوشیدنی هایی که برای درمان رفلکس معده مناسب هستنداولین مورد که پزشک در مورد درمان رفلکس معده به شما خواهد گفت ، قطع نوشیدنی هایی مانند چای ، قهوه و نوشابه ها خواهد بود. حال چه باید بکنیم. آیا کنار گذاشتن نوشیدنی ، یبه همین راحتی است؟ خوب بیایید این موارد را جایگزین کنیم.

نوشیدنی های مناسب برای درمان رفلکس معده در خانه

۱ کنترل استرس

استرس خود را کاهش دهید، زیرا استرس نیز می تواند باعث بدتر شدن رفلاکس شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید