دریاچه صورتی رنگ و منحصر بفرد هیلیِر در غرب استرالیا

0

یکی از جاذبه های گردشگری در استرالیا دریاچه هیلیر «hillier» می باشد که درغرب کشور واقع شده است و دارای آب صورتی رنگی می باشد.

دریاچه صورتی در استرالیا

این دریاچه در سواحل جنوبی استرالیا  و در میان جنگل قرار دارد. رنگ آب در این دریاچه تضاد کاملی با محیط اطراف دارد . دریاچه ای که سراسر اطراف آن با جنگل سبز رنگی پوشیده شده است. این تضاد را وقتی که با یک هواپیما بر فراز دریاچه هیلیر پرواز می کنید به طرز چشم گیری مشاهده خواهید کرد و این یک رویا نیست ، بلکه واقعیت دارد.

این دریاچه که 600 متر طول دارد ظاهرا اولین بار توسط یک جست و جو گر بریتانیایی با نام متیو فلیندر در سال 1802 کشف شده است. زمانی که او این جزیره را کشف کرد پس از اینکه از تپه ای بالا رفت تا به جزیره نگاهی بیاندازد ، متوجه این دریاچه عجیب که دارای رنگ صورتی بود ، شد. آب این دریاچه مانند دریا شور بود و فلیندر و همکارانش نمک های سواحل این دریاچه را بار کشتی زدند.

البته این دریاچه تنها دریاچه ای نیست که رنگ صورتی دارد . دریاچه رتبا «retba» که در سواحل سنگال واقع شده ، رنگی مشابه این دریاچه دارد.

رنگ صورتی این دریاچه زمانی که از آسمان به آن نگاه می کنید قابل توجه است و در نزدیکی دریاچه این رنگ کمی متفاوت می باشد. اما هنوز رنگ آن صورتی است و اگر آب آن را در بطری بریزید رنگش تغییری نخواهد کرد.

شما را  دعوت به مشاهده این ویدئو می کنیم تا هم زیبایی های این دریاچه را ببینید و هم علت متفاوت بودن رنگ دریاچه را متوجه شوید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید