درِ جهنم «door to hell» را در ترکمنستان جست و جو کنید

0

این بار در مجله گردشگری یک مکان دیدنی در ترکمنستان را به شما معرفی می کنیم. قبلا بخشی از بهشت بر روی زمین به شما نشان دادیم ولی این بار در ترکمنستان بخشی از جهنم را که به آن در جهنم “Door To Hell“می گویند به شما معرفی می کنیم.

در ترکمنستان دری به سوی جهنم وجود دارد. البته افراد شروری که می میرند را از این در وارد جهنم نمی کنند. یک گودال عمیق که 90 متر عمق دارد و پر از شعله های آتشی است که از 40 سال پیش در حال سوختن هستند. باور نکردنی!

این مکان که به در جهنم “Door To Hell“ مشهور است مربوط به کشور ترکمنستان و در کویر کاراکوم (Karakum) نزدیک به روستایی به نام Derweze واقع شده است.

نمای 360 درجه در جهنم:

این مکان از سال 1971 ایجاد شد. زمانی که تصمیم گرفته شد در این مکان یک سری عملیات حفاری صورت گیرد. و این قسمت از خاک به عنوان فنداسیون ابزار حفاری انتخاب شده بود . اما ناگهان در حین انجام کار این قسمت از خاک فرو رفت و یک گودال عظیم را ایجاد کرد. گودالی که حاوی مقدار زیادی گاز سمی متان بود . مسئولان در نهایت تصمیم گرفتند ابزار موجود در این گودال را بسوزانند و کارشناسان بر این باور بودند که بعد از چند ساعت آتش خاموش می شود. اما در واقع تا کنون این اتفاق هنوز نیافتاده است.

حال این مکان به عنوان درب جهنم تبدیل به یک مکان توریستی در ترکمنستان شده است که سالانه صد ها گردشگر را به این مکان می آورد. این مکان رتبه 5 را به عنوان منبع طبیعی گاز متان به خود اختصاص داده است.

آیا دوست دارید به در جهنم بروید؟ برای این کار شما باید به مرکز ترکمنستان عشق آباد بروید و با یک سفر زمینی 4 ساعته حدود 276 کیلومتر به این مکان می رسید.

google maps einbinden maps-erstellen.de

۱
ویدئوی معرفی در جهنم در ترکمنستان:

ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید