۱۰ دلیل برای اینکه کفش پاشنه بلند نپوشیم

0

آیا شما از ان دسته خانم ها هستید که دوست دارید برای مجالس کفش پاشنه بلند بخرید و به دنبال مدل های جدید کفش پاشنه بلند هستید؟ اما آیا با عوارض کفش پاشنه بلند آشنا هستید؟

کفش پاشنه بلند، یک جور لوازم جانبی به عنوان مد برای زنان در سراسر جهان است. اما آیا شما از خطرات مرتبط با پوشیدن این پاشنه بلند ها ، آگاهی دارید؟ خوب، این مقاله به شما ده دلیل علمی می دهد که چرا شما باید به پاشنه بلند ها نه بگویید! می خواهید بدانید که آنها چه چیزی هستند؟ این مطلب را بخوانید.

بیایید نگاهی به اثرات جانبی کفش های پاشنه بلند داشته باشیم:

کمر درد:

کفش های پاشنه بلند معمولا شیک هستند و می توانند شما را با کلاس نشان دهند. اما کفش های پاشنه بلند پشتیبانی کامل از پاهای شما را انجام نمی دهند. این باعث توزیع نابرابر وزن می شود که ممکن است باعث درد، التهاب و درد در قسمت کمر شود.

درد شدید در عضلات ساق پا:

احساس درد در عضلات ساق از دیگر  عوارض جانبی  این پاشنه ها است. و همچنین می تواند به بیرون زدن رگ ها در این نواحی منجر شود، که نه تنها ناخوشایند به نظر می رسد ، بلکه بسیار دردناک است.

احساس درد در کف پا:

پاشنه های بلند یا کت و شلوار امروزه به دلیل داشتن یک شکل خاص و طراحی  زیبا ، مد روز به حساب می آیند. اما پس از یک روز استفاده طولانی مدت از این کفش ها ، در پاهای خود احساس ناراحتی می کنید و به احتمال زیاد از یک درد پا رنج می برید. شما می توانید این درد شدید را در انگشتان پای خود احساس کنید.

پیخ خوردن مچ پا:

یک جفت پاشنه بلند می تواند زرق و برق جدیدی را به کمد شما اضافه کند. کفش های پاشنه بلند فقط برای سطوح صاف مناسب هستند. چاله ها و سنگ ها باعث ایجاد لغزش و عدم تعادل در راه رفتن می شوند. جدا از آسیب دیدن مچ پا، یک سقوط بد می تواند باعث شکستن مچ پا، آرنج و  یا زانو شود.

ایجاد انحنا در مهره های ستون فقرات:

کفش های پاشنه بلند قوس کمر را بیش از حد معمول می کند. در واقع، ارتفاع پاشنه به طور مستقیم با درجه قوس در پشت شما متناسب است. قوس در کمر می تواند درد های شدیدو زننده ای در ناحیه بالا و پایین بدن ایجاد کند.

تنگ کردن رگ های خونی:

کفش پاشنه بلند معمولا پاها را بلند و نازک تر نشان می دهد. این شکل کفش ها ، پا را از حالت معمول خود خارج می کند. فشاری که بر روی پای شما وارد می شود ،  منجر به  تنگ تر کردن جریان خون و در موارد شدید باعث پاره شدن رگ های خونی می شود.

کج شدن انگشتان پا:

اصطلاح انگشتان چکشی یکی دیگر از عوارض جانبی خطرناک پاشنه بلند ها است. موقعیت ناخوشایندی که در حالت پا ایجاد می شود ، باعث افزایش فشار روی ساق ها ، رگ های خونی و در نهایت منجر به ناتوانی در پا ، به ویژه انگشتان می شود که به نام انگشتان چکشی معروف است.

ضعیف کردن ربات پا:

پاشنه های بلند باعث ضعیف کردن رباط های شما می شود. شما باید کفش های پر زرق و برق را به منظور محافظت از پاهای خود ، کنار بگذارید.

زانو درد:

انحنای ایجاد شده در پا در حین پوشیدن کفش پاشنه بلند ، باعث وارد شدن فشار زیادی بر مفصل زانو  و اغلب منجر به عوارضی همچون استئوآرتریت در افراد می شود.

فشار در انگشتان پا:

در طول مدت زمانی که شما از کفش پاشنه بلند استفاده می کنید. در حقیقت دارید یک فشار غیر ضروری را به انگشتان وارد می کنید و بدون هیچ دلیلی به انگشتان پا آسیب می رسانید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید