6 مواد غذایی که باعث ایجاد جوش در صورت می شود

در این مطلب غذاهایی که باعث ایجاد جوش بر روی صورت می شود را به شما معرفی می کنیم.

مشکلی با جوش ها دارید؟ جوش بر روی صورت یکی از بدترین چیزهایی است که می تواند برای هر کسی اتفاق بیافتد !!! اما شاید جالب است که بدانید ، ارتباطی بین آنچه ما می خوریم و وضعیت پوست مان وجود دارد. بله درست است. اگر چه  هر فرد به انواع خاصی از غذاها ، پاسخ متفاوت می دهد، غذاهای خاصی وجود دارند که به علت واکنش هایی که در بدن صورت می گیرد منجر به ایجاد جوش می شود.

اگر شما نیز از آن دسته از افراد هستید که با جوش های مزاحم دست و پنجه نرم می کنید ، شاید می خواهید بدانید که چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید؟ نگران نباشید، در اینجا پاسخی برای شما داریم.

مواد غذایی که باعث ایجاد جوش بر روی صورت می شود

۱  نوشابه ها:

 نوشابه ها:

نوشابه به دلیل داشتن آسپارتام باعث ایجاد جوش می شود. قرار دادن نوشابه در رژیم غذایی ، می تواند سطح pH را کاهش دهد که این خود عاملی برای ایجاد جوش ها می باشد.

۲ شکر:

مصرف مقادیر زیاد قند با شاخص گلیسمی بالا می تواند در لیست مواد غذایی قرار بگیرد که باعث ایجاد جوش می شود، هر فرمی از شکر می تواند موجب ایجاد تحریک در برخی از هورمون های تولید جوش  شود. مواد غذایی مانند شکلات و سایر مشتقات قندی باعث افزایش قند خون می شود که می تواند باعث ایجاد جوش در صورت شود. برای پاک کردن جوش ها از صورت تا آنجا که ممکن است از مصرف شکر اجتناب کنید.

۳ لبنیات:

شیر گاو شامل بسیاری از مواد مغذی و هورمون رشد است. این هورمون رشد می تواند باعث ایجاد جوش شود.  شیر همچنین باعث تولید انسولین در بدن شما می شود که می تواند دلیل جوش های پوست شما باشد . شیر و پنیر می تواند جوش ها را روی پوست شما افزایش دهد.

۴ غلات:

مواد غذایی مانند آرد، غلات، نان، گندم و ماکارونی بزرگترین علل التهاب در بدن هستند که به شکل جوش روی پوست ظاهر می شود. غلا اثرات مشابهی مانند شگر دارد، بنابراین سعی کنید از این مواد غذایی برای بهتر شدن جوش های صورت کم تر استفاده کنید.

۵ نمک:

نمک می تواند به تورم در بافت ها منجر شود و به شما چهره پف کرده بدهد. از مصرف نمک یددار  در دُزهای بالا اجتناب شود، زیرا ممکن است باعث ایجاد جوش شوند. قبل از مصرف مواد غذایی ، مقدار سدیم را از روی بسته بندی  بررسی کنید. شما همچنین باید گوشت، سبزیجات کنسرو شده و لوبیا را قبلی از مصرف بشویید بشویید، تا سدیم را از روی سطح آن حذف کنید.

۶ غذا های تند:

مصرف بیش از حد مواد غذایی تند می تواند به سیستم گوارش شما آسیب برساند. این کار منجر به احساس التهاب در مسیر گوارشی و  ایجاد جوش روی پوست می شود. همچنین گردش خون را در صورت افزایش می دهد که باعث قرمزی صورت شما می شود. از این رو، فردی که دارای جو می باشد باید مواد غذایی تند را در مقدار متوسط ​​مصرف کند. توصیه می شود که در همان مراحل اولیه جوش ها را کنترل و یا درمان کنید. این کار می توانند با داروهای توصیه شده توسط پزشکان صورت گیرد.

این غذاها لزوما برای شما بد نیست، اما اگر به اندازه کافی مصرف شوند، می توانید از ایجاد جوش بر روی صورت جلوگیری کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید