امکان پخش زنده صفحه نمایش (share screen) ، به فیس بوک اضافه شد

امروز فیس بوک با آپدیت جدید خود امکان ضبط و ارسال مستقیم صفحه نمایش دسکتاپ را فراهم کرد. پیش از این شما می توانستید ویدئو زنده ای را از طریق دوربین و یا وب کم ارسال کنید. حال شما بدون نیاز به هیچ ابزار سومی قادر خواهید بود به صورت زنده صفحه نمایش خود را استریم کنید.

قبلا شما برای این کار نیاز به یک برنامه سومی داشتید. ولی فیس بوک با آپدیت پلتفرم خود ، نیاز شما را به دیگر برنامه های جانبی حذف کرده است. البته در زمان استفاده از این ویژگی از شما می خواهد یک افزونه را در مرورگر خود نصب کنید ، که با یک کلیک ساده و در عرض چند ثانیه نصب می شود.

البته این ویژگی در حال حاضر فقط برای مرورگر کروم قابل استفاده می باشد و هنوز برای فایرفاکس این ویژگی قابل استفاده نیست.

این ویژگی هر چند به دلیل فیلتر بودن فیس بوک در ایران اهمیت خاصی برای ما ندارد. اما برای دیگر کشور ها امکان جالب و کاربردی می باشد تا بوسیله ی این ویژگی ، آموزش های نرم افزاری و یا بازی های ویدئویی خود را به اشتراک بگذارند.

اگر چه این برنامه پیچیدگی دیگر نرم افزار ها در این زمینه را ندارد و این یک ویژگی خوب محسوب می شود ، اما در عوض از ابزار های اضافی در آن خبری نیست و باید منتظر بهبود بخشیدن آن توسط فیس بوک باشیم.

آموزش پخش زنده صفحه نمایش دسکتاپ در فیس بوک

  • ابتدا با مرور گر کروم وارد حساب فیس بوک خود شوید.
  • در این مرحله بر روی live Video کلیک کنید.

  • در پنجره باز شده از منو سمت راست پایین گزینه  share screen را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه از شما می خواهد که یک افزونه را بر روی مرورگر خود نصب کنید.

  • بعد ازنصب آن صفحه نمایش دسکتاپ شما به نمایش در خواهد آمد. و با زدن go live به نمایش زنده در خواهد آمد.
خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید