«Manta5» رویای دوچرخه سواری بر روی آب را به واقعیت تبدیل کرد

«Manta5» اسم دوچرخه ای است که در آینده درباره آن زیاد خواهیم شنید. دوچرخه Manta5  چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

ما می توانیم بگوییم که در حال حاضر برای هر وسیله نقلیه ای که روی خشکی وجود دارد معادل آن در آب ها و دریا ها وجود دارد. اگر خودرو ها روی زمین هستند ما قایق ها را معادل آن در دریا ها داریم یا برای موتور سیکلت ها ما جت اسکی ها را در آب داریم. اما برای دوچرخه الکتریکی چطور؟

ویدئویی از دوچرخه Manta5 :

هوارد الیس و رولاند آلنسو طراح دوچرخه ، به این کار واقعیت بخشیده اند. آنها توانسته اند یک دوچرخه الکتریکی با نام Manta5 را برای حرکت بر روی آب بسازند و اکنون آماده وارد شدن به بازار می باشد.

Manta5 یک بدنه آلومنیومی دارد ، دو باله ی فیبر کربنی که نیروی لیفت دوچرخه را تامین می کند و یک موتور الکتریکی 400 واتی که به پدال ها کمک می کند سرعت چرخش ملخ را افزایش دهد. همچنین یک ماژول در این دوچرخه به کار رفته که در حالت توقف کامل نیز شناوری خود را حفظ کند.

این وسیله تنها 20 کیلوگرم وزن دارد و برای حمل و نقل آن با خودرو شخصی بسیار مناسب می باشد. این دوچرخه برای افراد دارای وزن ما بین 70 تا 100 کیلوگرم طراحی شده است و از این دوچرخه می توان هم در آب ها شور و هم در آب های شیرین استفاده کرد.

دوچرخه سوار می تواند مقدار توان موتور الکتریکی را تنظیم کند و بستگی به شخص دارد که تا چه حد می تواند از نیروی بدن خود برای پدال زدن استفاده کند. نسخه فعلی این دوچرخه می تواند با یک بار شارژ حدود یک ساعت کار کند و سرعتی ما بین 15 تا 20 کیلومتر بر ساعت داشته باشد.

این وسیله قرار است در اواخر امسال ، یا اوایل سال آینده پیش فروش شود و امید است که در اواخر سال 2018 به خریداران تحویل داده شود. هنوز قیمتی برای این دوچرخه تعیین نشده است.

 

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
دیدگاه بگذارید