رکورد سریعترین خودرو شهری توسط کونیگزگ آگرا شکسته شد

تا این زمان وقتی اسم از سریعترین خودرو می آمد فوری به یاد بوگاتی می افتادیم. اما باید بگویم که دیروز کونیگزگ آگرا رکورد را شکست و هم اکنون سریعترین خودرو جهان می باشد. در ادامه ویدئو این رکورد شکنی را با هم می بینیم.

خودرو کونیگزگ توانست در طی  یک مسیر رفت و برگشت مشخص ، سرعت متوسط 444.6 کیلومتربر ساعت را ثبت کند و رکورد دار سرعت در کتاب گینس بشود.

این خودرو در مسیر رفت توانست سرعت خود را به 437.7 کیلومتر بر ساعت برساند و با رکوردی عالی در برگشت ، سرعت خود را به 457.5 کیلومتر بر ساعت رساند. اما قوانین گینس متوسط سرعت در رفت و برگشت را ملاک قرار می دهد.

قبل از آن، این رکورد در اختیار بوگاتی ویرون با سرعت 431  کیلومتر بر ساعت بود. در این آزمایش خودرو آگرا RS از تایر های ویژه ای که ساخت میشیلن بود استفاده می کرد و راننده آن نیکولاس لیجا بود.

۱ هنسی نیز آماده رکورد زدن می شود

هنسی نیز آماده رکورد زدن می شود
ونوم F5

اما نکته جالبی که اینجا وجود داشت صحبت شرکت هنسی بود . اگر به یاد داشته باشید چند روز پیش

از طرفی دیگر بوگاتی که رکورد خود را بر باد رفته دید. اعلام آمادگی برای سال 2018 کرد تا با خودرو شیرون خود این رکورد ها را بشکند. شیرون هم اکنون با تایر های استاندارد می تواند به سرعت 450 کیلومتر بر ساعت دست یابد حال پیش بینی می شود که با تایر های ویژه تا سرعت 483 کیلومتر نیز دست یابی کند.

شکستن رکورد سرعت توسط خودرو کونیگزگ آگرا :

 

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید