چه شکل و آرایش ابرویی برای چهره شما مناسب می باشد

آیا تا به حال در مقابل آینه ایستاده اید و به این موضوع توجه کنید که چه مواردی باعث زیباتر به نظر رسیدن شما می شود؟ انواع شکل ، فرم و آرایش ابرو چیست و کدام شکل ابرو برای صورت مناسب می باشد؟ چه آرایشی چشم های شما را بزرگتر و یا باز تر نشان می دهد؟

چه شکلی از ابرو به چهره شما زیبایی بیشتری خواهد داد؟ همان طور که همه آرایش های موی سر به شما نمی آید در مورد ابرو هم این موضوع صدق می کند. به طور کل صورت افراد به شش نوع تقسیم می شود : بیضی شکل ، الماسی ، دراز ، مربعی ، گرد و قلبی .  بیایید ببینیم چه آرایش و شکلی از ابرو برای شما مناسب می باشد.

در ابتدا انواع کلی ابرو ها را به شما نشان می دهیم: (البته دسته بندی های جزیی تری نیز وجود دارد)

۲ مرحله 2: انتخاب شکل مناسب برای ابرو

مرحله 2: انتخاب شکل مناسب برای ابرو

اکنون که می دانید چهره ی شما چیست، بیایید بهترین شکل و آرایش ابرو را برای شما پیدا کنیم.

صورت دراز شکل:

اگر چهره شما دراز شکل می باشد شما باید کاری کنید که چهره تان دایره ای تر به نظر برسد. پس، از ابرو های کمانی دوری کنید چون ها چهره را دراز تر نشان می دهند. ابروی خود را به صورت یک خط صاف آرایش کنید. البته یک مقدار انحنا در گوشه آخر مشکلی را ایجاد نمی کند این کار چهره شما را گرد تر نشان می دهد. این بهترین انتخاب برای شما می باشد.

صورت دایره ای شکل:

برای این نوع از صورت ها برعکس حالت قبل شما باید کاری کنید صورت ، دراز تر به نظر برسد. بهترین گزینه برای این کار حالت های کمانی چه تند و چه ملایم می باشد. از ابرو های دایره ای شکل استفاده نکنید زیرا چهره را گرد تر نشان می دهد.

صورت بیضی شکل:

اگر صورت شما بیضی شکل می باشد فرد خوش شانسی هستید. قابلیت انجام انواع آرایش ها بر روی این نوع از چهره ها وجود دارد. پیشنهاد ما استفاده از کمان ملایم می باشد.

صورت مربعی شکل:

چهره مربعی شکل شخص را کمی قوی نشان می دهد. شما از دو گزینه می توانید استفاده کنید، ابرو دایره ای شکل یا کمانی- ملایم با ضخامت متوسط . قطعا انتخاب ابروی باریک تر یا ضخیم تر برای این فرم صورت مناسب نمی باشد.

صورت قلبی شکل:

در این گونه صورت ها چانه کمی نمایان تر است. ابرو های دایره ای می تواند انتخاب خوبی باشد. همچنین ابرو کمانی ملایم نیز می تواند چهره زیبایی به شما بدهد. اما اگر قلب صورت شما کوچک می باشد از آرایشگر بخواهید انتهای کمان را نوک تیز بکند.

صورت الماسی شکل:

ابروهای S شکل و یا انحنا دار برای این دسته از افراد مناسب می باشد.

۱ مرحله اول :

مرحله اول :

ابتدا باید مشخص کنید چهره و صورت شما جز کدامیک از شش دسته موجود زیر می باشد.

مطمئنا این بخش مهمترین مرحله می باشد. از آنجا که شما نمی توانید کاری با این بخش بکنید باید به دنبال بهترین فرم ابرو برای این تقسیم بندی ها باشید. پس جلوی آینه بایستید و صورت خود را با تصویر بالا مقایسه و شکل صورت خود را انتخاب کنید.

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید