۱۰ خاصیت نوشیدن آب با شکم خالی

1

ما اغلب زمانی که تشنه هستیم به نوشیدن آب هجوم می بریم . حال چه بعد از غذا خوردن، یا چه قبل از غذا خوردن باشد فرقی نمی کند. اما آیا شما می دانید دقیقا چه زمانی باید آب بخورید؟ پاسخ این است ، آب خوردن با شکم خالی.

تقریبا ۷۰ درصد از بدن ما از آب تشکیل شده است و مزایای آن برای سلامت  غیر قابل انکار است. آب فرمانروای بدن ماست و برای عملکرد طبیعی و منظم همه ارگان ها ضروری است.

آب بهترین نوشیدنی است که می تواند تشنگی شما را خنثی کند و نوشیدن آن با معده خالی می تواند تقریبا تمام مشکلات بدن شما را درمان کند.  در ادامه ۱۰ مزیت نوشیدن آب با شکم خالی را مطرح می کنیم.

افزایش متابولیسم بدن:

اگر شما در یک رژیم غذایی به سر می برید ، آب آشامیدن با معده خالی می تواند تاثیر رژیم غذایی شما را افزایش دهد، زیرا با این کار می توان  متابولیسم بدن را  تقریبا ۲۵ درصد افزایش داد . سرعت بخشیدن به متابولیسم کمک می کند تا هضم غذا سریع تر انجام شود و این امر در بلند مدت به کاهش وزن کمک می کند. نوشیدن حداقل چهار لیتر آب در روز برای کسب نتیجه بهتر توصیه می شود.

افزایش ایمنی بدن شما:

ما از این واقعیت به خوبی آگاه هستیم که آب برای سلامت ما ضروری است. آنچه که ما نیز باید بدانیم این است که آب برای حفظ تعادل مایع در بدن ضروری است.آنچه که ما نیز باید بدانیم این است که آب برای حفظ تعادل مایع در بدن ضروری است. ایجاد یک عادت برای نوشیدن آب به طور منظم با معده خالی می تواند برای سیستم ایمنی بدن مفید باشد. این عمل باعث کمک به مبارزه بدن با عفونت ها می شود.

پاک سازی روده شما:

آشامیدن آب با شکم خالی می تواند به تنظیم دستگاه گوارش شما کمک کند. انجام مکرر نوشیدن آب با شکم خالی در طی روز ، می تواند به حرکت منظم روده کمک و همچنین مواد زائد را از بدن شما دفع کند.

کمک به تخلیه سموم از بدن شما:

هر بار که شما ادرار می کنید، در حقیقت سموم را به شکل مایع از بدن خارج می کنید. حال هر چه بیشتر آب بخورید، بیشتر به دستشویی می روید. به این ترتیب هر بار بدن خود را تمیز و سم زدایی می کنید. همچنین این کار مانع از می شود.

مانع از حملات میگرن می شود:

یکی از دلایل اصلی افراد مبتلا به سردردهای شدید و حملات میگرنی کمبود آب در بدن است. کم آب شدن بدن ، علت اصلی سردرد است، و آب آشامیدنی به صورت مکرر، به خصوص با معده خالی، می تواند به شما در خلاص شدن از سردرد کمک کند. نوشیدن آب کافی در کاهش مشکلات دهان و دندان نیز موثر است.

کمک به کاهش وزن:

مصرف آب بیشتر در هنگامی که شما در رژیم غذایی هستید می تواند به کاهش سریع وزن کمک کند زیرا آب به هیچ وجه کالری ندارد و نوشیدن آن در فواصل زمانی مکرر احساس سیری در معده شما ایجا می کند. همچنین، آب هیچ پیامد منفی ندارد. از آنجا که نوشیدن مقدار زیادی آب باعث سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن می شود، در نتیجه سوختن کالری  را در بدن سریعتر می کند .

احساس گرسنگی در شما ایجاد می کند:

علاوه بر اینکه نوشیدن آب به طور پیوسته روده شما را تمیز می کند باعث می شود یک حس گرسنگی به خصوص در صبح در شما ایجاد شود و شما می توانید یک صبحانه خود در زمان درست بخورید.

روشن کردن پوست شما:

نوشیدن مقدار زیادی آب، ساده ترین راه برای داشتن پوستی روشن و درخشان است. ضایعات یا تکه های تیره معمولا به دلیل انباشت سموم در بدن ایجاد می شود. آب می تواند به حذف این سموم ناخواسته از بدن کمک کند. حرکت منظم روده نیز در دستیابی به پوست تمیز و روشن کمک می کند. آب آشامیدن با معده خالی می تواند در سرعت بخشیدن به این روند کمک کند.

کمک به افزایش انرژی:

اگر احساس خواب آلودی یا کسلی دارید ، آشامیدن آب با معده خالی می تواند بلافاصله شما را فعال کند . این کار باعث می شود که گلبول های قرمز سریعتر رشد کنند و نتیجه آن افزایش اکسیژن و انرژی است.

پاک کردن روده بزرگ:

نوشیدن یک لیوان آب با شکم خالی کمک به خلاص شدن از مواد زائد جمع شده در روده و جذب بهتر مواد معدنی می شود.

ژاپنی ها اولین کسانی بودند که به خواص آب پی بردند و به صورت آیین مذهبی از آن پیروی می کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش دیدگاه ها (1)