آموزش از بین بردن جوش و لکه در عکس با فوتوشاپ

در این آموزش به شما یاد خواهیم داد که به چه صورت لکه ها و جوش های صورت را در عکس به وسلیه نرم افزار فوتوشاپ پاک کنیم. بهترین ابزار در فوتشاپ برای انجام این کار Spot Healing Brush است . در انتها نیز ویدئو آموزشی آن را قرار داده ایم.

این ابزار در اصل قسمت های مورد نظر را با تکسچر جایگزین می کند و از محیط اطراف آن نقطه ی مورد نظر،  استفاده می کند. برای این اموزش از عکس زیر استفاده خواهیم کرد.

 

مرحله یک:

ابتدا عکس را در برنامه فوتوشاپ باز کنید. در بخش لایه ها چیزی شبیه این تصویر مشاهده خواهید کرد.

برای اینکه کار روتوش از عکس اصلی جدا باشد یک لایه جدید مانند تصویر زیر ایجاد می کنیم.

در حال بر روی قسمت متن لایه جدید کلیک کرده و در پنجره جدید نام “Spot Healing” را به آن اختصاص می دهیم.

خب تا الان ما باید چیزی شبیه به این تصویر در بخش لایه ها داشته باشیم.

مرحله دوم:

ابزار Spot Healing Brush را از تولبار سمت چپ انتخاب می کنیم.

پس از  فعال کردن این ابزار از قسمت نوار تنظیمات که در بالا قرار دارد تیک Sample All Layers را روشن کنید. این کار باعث می شود تکسچر از دیگر لایه ها نیز دریافت شود در اینجا منظور عکس زیر این لایه است.

کار دیگر در همین نوار ابزار این است که در قسمت Type گزینه Content-Aware را انتخاب کنید. این کار باعث می شود دقت فوتوشاپ در انتخاب و جایگزینی تکسچر ها ، بیشتر شود.

مرحله سوم:

حال با براش بر روی قسمت هایی که لکه یا جوش قرار دارد کلیک کنید. بهتر است اندازه ابزار را کمی بزرگتر انتخاب کنید تا نتیجه کار بهتر باشد.

این کار برای جوش های نقطه ای و ریز مناسب می باشد . اما همان طور که در قسمت پایین چانه مشاهده می کنید وضعیت کمی بدتر است. شما می توانید از اعمل کشیدن استفاده کنید . برای این کار کافی است کلیک چپ را نگه داشته و بر روی منطقه دلخواه بکشید. همچنین می توانید از ابزار زوم استفاده کرده تا در هنگام روتوش کردن دقت بیشتری در کار داشته باشید.

بعد از روتوش کردن تمامی قسمت ها با ابزار براش ، با تغییر حالتblend mode به حالت Lightenنتیجه بهتری را در کار مشاهده خواهید کرد. فوتوشاپ به صورت اتوماتیک پیکسل های تاریک تر را حذف می کند و یک حالت بهتر را به پوست شما در عکس می دهد.

شما در انتها باید عکسی شبیه به حالت زیر داشته باشید. 

ویدئو آموزشی :

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
دیدگاه بگذارید