آموزش استریم کردن بازی (game) در آپارات با نرم افزار OBS studio

13

قبلا راجب استریم کردن یا همان پخش زنده در آپارات صحبت کردیم . یکی از کاربرد های جالب این ویژگی، استریم کردن بازی هاست. که این مورد در کشور های اروپایی بسیار طرفدار دارد و علاقه مندان بازی خود را  با دیگران به اشتراک می گذارند.

حال یک ویدئو آموزشی به زبان انگلیسی را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید بازی های خود را در آپارات استریم کنید. برای استریم کردن بازی احتیاج به نرم افزار OBS Studio دارید که می توانید آن را مستقیم از خود سایت نرم افزار ، دانلود کنید.

آن چیزی که برای استریم کردن بازی بیشتر اهمیت دارد ، داشتن یک اینترنت خوب و پر سرعت به همراه یک سیستم بالا است که از نظر سخت افزاری قدرتمند باشد. برای  ست کردن نرم افزار OBS با سایت آپارات می توانید از آموزشی که قبلا در سایت قرار داده ایم نیز استفاده کنید. به صورت خلاصه برای تنظیم کردن پخش آنلاین هر چیزی در آپارات لازم است مراحل زیر را انجام بدهید.

1.نرم افزار OBS را بازکنید و وارد setting بشوید.

2.از قسمت سمت چپ بخش تنظیمات،  stream را انتخاب کنید . stream Type را بر روی حالت custom streaming server قرار دهید.

3.حال وارد سایت آپارات شوید و به قسمت پخش زنده بروید در انتهای صفحه (تنظیمات پخش) می توانید URL و stream key مربوط به خود را بیابید. هر دو این دو پارامتر را کپی و در نرم افزار OBS در جای خود قرار دهید.

در آموزش ویدئویی زیر تنظیمات OBS برای استریم کردن بازی قرار داده شده است و این روش فقط مختص آپارات نیست.

آموزش استریم کردن بازی (game)در آپارات:

در این آموزش در قسمت تنظیمات به خصوص بخش ویدئو با توجه به سرعت و ظرفیت آن شخص تنظیم شده است و در صورتی که شما از سرعت کافی بر خوردار نیستید کیفیت پخش را در بخش Video کمی پایین بیاورید تا به نتیجه مطلوب برسید. البته ما سعی می کنیم در آینده ای نزدیک آموزش تصویری کاملی را به زبان فارسی قرار بدهیم.

رفع مشکل سیاه شدن صفحه در obs

گاهی اوقات ممکن است برای استریم کردن بازی دچار مشکل شوید و نرم افزار فقط یک صفحه سیاه به شما نمایش دهد. در اغلب موارد این خطا به دلیل تنظیمات مربوط به کارت گرافیکمی باشد . ویدیو زیر در حل این نوع مشکل به شما کمک خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش دیدگاه ها (13)