۵ سوال مهمی که هر خانمی در دوران بارداری باید از دکتر خود بپرسد

مادر شدن یک برگ جدید از زندگی شما خواهد بود که پر از زیبایی های مخصوص به خود است. چه اولین فرزند شما باشد و یا برای بار چندم که باردار هستید سلامتی خودتان و فرزندتان در طول دوره بارداری بسیار مهم می باشد .

اگر از آن دسته افرادی هستید که اطلاعات مربوط به دوران بارداری و زایمان را از درون وب سایت ها جست و جو می کنید . به شما پیشنهاد می کنیم با توجه به اینکه شرایط بارداری برای هر فردی متفاوت می باشد و هر فرد احتیاج به نوع برنامه غذایی متفاوت  و فعالیت های مخصوص به خود است حتما به پزشک مراجعه کنید. هیچ کس بهتر از یک متخصص زنان و زایمان نمی تواند به شما پیشنهادات سالم بدهد و شما را در مسیر صحیح بارداری هدایت کند.

اما اگر نمی دانید در زمانی که به دیدار پزشک می روید و معاینه های لازم را انجام می دهد چه سوال هایی از او بپرسید ، ما به شما چند سوال خوب را برای دوران بارداری پیشنهاد می دهیم. این سوالات و پاسخ های آن از سوی پزشک حتما دوران بارداری را برای شما لذت بخش تر و هموار تر خواهد کرد.

توجه: مطالب ما به خصوص در بخش سلامت صرفا جنبه آگاهی داشته  و به هیچ وجه انجام آن ها را بدون مشورت با پزشک به شما توصیه نمی کنیم.

1 چه نوع ورزشی در دوران بارداری به شما توصیه می شود؟

چه نوع ورزشی در دوران بارداری به شما توصیه می شود؟

ورزش یکی از بهترین و صحیح ترین راه ها برای حفظ تناسب اندام شما در دوران بارداری است . با این حال باید قبل از ورزش حتما با پزشک خود در این مورد مشورت کنید. اگر چه شنا و پیاده روی تقریبا برای همه مناسب است اما اشکال دیگری از ورزش مانند یوگا ، ژیمناستیک و ایروبیک باید تحت نظارت کامل پزشک صورت گیرد. رژیم غذایی شما باید با برنامه غذایی دوران بارداری متناسب باشد . اگر شما دارای شرایط پزشکی مانند آسم، خونریزی یا مسائل مربوط به رحم را دارید، باید از هر نوع فعالیت شدید اجتناب کنید.

2 کدام غذا ها برای شما مناسب است؟

کدام غذا ها برای شما مناسب است؟

شما باید در دوران بارداری یک رژیم غذایی غنی و متعادل را دنبال کنید. بهتر است از غذاهایی که احتمال آلودگی و مسمویت در آنها وجود دارد خودداری شود . به خصوص اگر شما دارای بیماری خاصی مانند دیابت باشید حتما باید تحت نظر دکتر قرار بگیرید.

3 آیا امکان برقراری رابطه با همسر در دوران باردای وجود دارد؟

آیا امکان برقراری رابطه با همسر در دوران باردای وجود دارد؟

در اینکه شما می توانید یک رابطه امن و اصولی را با همسر خود داشته باشید شکی نیست . به خصوص که در دوران بارداری همورن ها ، حس ایجاد رابطه را در شما افزایش نیز می دهد. اما حتما از توصیه پزشک و مشورت با او غافل نشوید به خصوص اگر دارای بیماری خاصی نیز باشید ممکن است لازم باشد از روابط زناشویی در این دوره پرهیز کنید.

4 چه نوع واکسن هایی در دوران بارداری لازم می شود؟

چه نوع واکسن هایی در دوران بارداری لازم می شود؟

واکسن های دوران بارداری همانند واکسن آنفولانزا بدن شما و جنین را از ورود هرگونه ویروس خطرناکی ایمن می کند. بهتر است قبل از هر واکسیناسیون دستورالعمل دکتر خود را دریافت کنید.

5 کدام مسکّن ها در دوره بارداری برای شما مناسب است؟

کدام مسکّن ها در دوره بارداری برای شما مناسب است؟

بسته به بیمارستانی که در آن بستری هستید و یا شرایط شما درهنگام درد زایمان ممکن است مسکن های متفاوتی از نوع ساده تا بیهوشی برای شما تجویز شود . حتما از پزشک خود در مورد مزایا و معایب این دارو ها بپرسید و با این مساله به صورت آگاهانه برخورد کنید.

 

 

منبع momjunction