لیست برندگان اسکار 2018 مشخص شد [لیست نامزد ها]

 اسکار 2018 در تاریخ 14اسفند 96 برگزار می شود .  90 دمین دوره اسکار قرار است در تاریخ چهاردم اسفند ۱۳۹۶ (چهارم مارس ۲۰۱۸) در سالن تئاتر دالبی در منطقه هالیوود شهر لس‌آنجلس  در ساعت 4:30 دقیقه بامداد برگزار شود.

جیمی کیمل کمدین آمریکایی هم مثل سال گذشته مجری مراسم اسکار ۲۰۱۸ است تا اولین نفری باشد که پس از سال‌ها به شکل پیاپی مجری‌گری یکی از مهمترین رویداد های سالانه در حوزه سینما را بر عهده داشته باشد. حال  به لیست نامزد های برندگان اسکار 2018 نگاهی می اندازیم.


لیست نامزد های اسکار 2018

تا زمان مشخص شدن برندگان شما می توانید لیست نامزد های اسکار را که به صورت رسمی معرفی شده اند را مشاهده کنید.

بهترین فیلم:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • • برو بیرون | یونیورسال
    • پروژه فلوریدا | آ۲۴
    • پست | فاکس
    • دانکرک | برادران وارنر
    • سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری | فاکس سرچلایت
    • شکل آب | فاکس سرچلایت
    • لیدی برد | А۲۴
    • من را به نام خودت بخوان | سونی کلاسیک

«شکل آب / The Shape of Water» 

بهترین کارگردان:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • “دانکرک ” – کریستوفر نولان
  • “پروژه فلوریدا ” – شان بیکر
  • “بانوی پرنده ” – گرتا گردویگ
  • “شکل آب ” – گیلرمو دل تورو
  • “سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری  ” – مارتین مک دوناخ

گیلرمو دل‌تورو (شکل آب / The Shape of Water)

بهترین بازیگر مرد:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • گری الدمن- «تاریکترین ساعت»
  • دنیل دی لوییز- «پروژه فعلا بدون نام پل توماس اندرسون»
  • دنزل واشنگتن- «عالیجناب رومن جی. ایزرائیل»
  • تام هنکس- «پست»
  • هیو جکمن- «بزرگ ترین شومن»
  • اندرو گارفیلد- «تنفس»
  • تیموتی شلمی- «مرا به نام خودت بخوان»
  • چادویک بوزمن- «مارشال»
  • جیک جلینهال- «قوی تر»
  • برایان کرانستون- «آخرین پرچم در احتزاز»

گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت / Darkest Hour)

بهترین بازیگر زن:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • سالی هاوکینز- «شکل آب»
  • فرانسیس مک دورموند- «سه بیلبورد بیرون از ایبینگ، میسوری»
  • اما استون- «نبرد جنسیت ها»
  • سیرشا رونن- «Lady Bird»
  • مریل استریپ- «پست»

فرانسیس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

بهترین فیلم‌نامه اوریجینال:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • بیمار بزرگ
  • برو بیرون
  • من ، تونیا
  • سه بیلبورد بیرون از ایبینگ، میسوری

«برو بیرون / Get Out»

بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباسی:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • مرا به نام خودت بخوان
  • هنرمند فاجعه
  • لوگان
  • بازی مالی
  • Mudbound

1«مرا به نامت صدا کن / Call Me By Your Name»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • ویلیام دفو- «پروژه فلوریدا»
  • وودی هارلسون- «سه بیلبورد بیرون از ایبینگ، میسوری»
  • ریچارد جنکینز – «شکل آب»
  • مایکل استالبارگ – «مرا با نامت صدا کن»
  • سم راکول- «سه بیلبورد بیرون از ایبینگ، میسوری»

سم راکول (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • مری جین بلایژ- «Mudbound»
  • هانگ چائو- «کوچک سازی»
  • هالی هانتر- «بیمار بزرگ»
  • آلیسون جانی (من، تونیا)
  • لاری میت کالف- «Lady Bird»

الیسون جنی (من تانیا / I, Tonya)

بهترین طراحی لباس:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • ژاکلین دوران – “دیو و دلبر”
  • الن میورینیک – “بزرگترین شومن”
  •  الکساندرا بایرن – “قتل در شرق اکسپرس”
  • مارک بریج – “ماجرای فانتوم “
  • لوئیس سکیرا -“شکل آب”

«ماجرای فانتوم / Phantom Thread»

بهترین گریم:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • “تاریکترین ساعت” – ایوانا پریمارک, Kazuhiro Tsuji, دیوید مالینوفسکی,لوسی سیبیک
  • “من، تونیا” – دبورا لامیا دنور، آدوریتا لی
  • “واندر”  – نائومی باکشت, رابرت ا. پاندینی, آرجن توینت

«تاریک‌ترین ساعت / Darkest Hour»

بهترین مستند:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • «چهره‌ها مکان‌ها / Faces Places»
  • «ایکاروس / Icarus»
  • «آباکوس: به اندازه کافی کوچک برای زندانی‌شدن / Abacus: Small Enough to Jail»
  • «آخرین مرد در حلب / Last Men in Aleppo»
  • «جزیره قدرتمند / Strong Island»

«ایکاروس / Icarus»

بهترین صدا گذاری:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • «بچه راننده / Baby Driver»
  • «بلیدرانر ۲۰۴۹ / Blade Runner 2049»
  • «دانکرک / Dunkirk»
  • «شکل آب / The Shape of Water»
  • «جنگ ستارگان: آخرین جدای / Star Wars: The Last Jedi»

«دانکرک / Dunkirk»

بهترین تدوین صدا:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • “کودک راننده” جولیان سالتر
  • “بلید رانر 2049” مارک مانگینی, تئو گرین
  • “دانکرک” الکس گیبسون، ریچارد کینگ
  • “شکل آب” – ناتان ریبیتیله
  • “جنگ ستارگان” – رن کلیس، متیو وود

«دانکرک / Dunkirk»

بهترین فیلم خارجی‌ زبان:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • “یک زن فوق العاده” – سباستین للیو (شیلی)
  • “در محو شدن” – Fatih Akin (آلمان)
  • “توهین” – زید دوئیری (لبنان)
  • “بیخوابی” –  Andrey Zvyagintsev (روسیه)
  • “زخم” – جان ترنگوو (آفریقای جنوبی)

«یک زن شگفت‌انگیز / A Fantastic Woman» (شیلی)

بهترین انیمیشن کوتاه:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • «بسکتبال دوست‌داشتنی / Dear Basketball»
  • «گاردن پارتی / Garden Party»
  • «لو / Lou»
  • «فضای منفی / Negative Space»
  • «اشعار شورشی / Revolting Rhymes»

«بسکتبال دوست‌داشتنی / Dear Basketball» 

بهترین انیمیشن:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • «بچه رئیس / The Boss Baby»
  • «کوکو / Coco»
  • «نان‌آور / The Breadwinner»
  • «فردیناند / Ferdinand»
  • «وینسنت دوست داشتنی / Loving Vincent»

«کوکو / Coco»

بهترین طراحی صحنه:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • “دیو و دلبر” – سارا گرینوود؛ کتی اسپنسر
  • “دزد دریایی 2049” – دنیس گاسنر، آلساندرا Querzola
  • “تاریکترین ساعت” – سارا گرینوود، کتی اسپنسر
  • “پست” – ریک کارتر، رنا دآنجلو
  • “شکل آب” – پل D. آستربری، جفری A. ملوین، شین Vieau

«شکل آب / The Shape of Water»

بهترین جلوه‌های ویژه:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • “رانر 2049” – جان نلسون، پل لامبرت، ریچارد راو هوور، گرده نافزر،
  • “دانکرک” – اندرو جکسون، اندرو لاکلی، اسکات فیشر، پل کربوولد
  • “Okja” – اریک جان د بوئر، استفن کل، لی جون هیوند، جون هیون کیم
  • “جنگ ستارگان” – بن موریس، مایک مال هولند، کریس کربوولد، نیل اسکنلون
  • “جنگ برای سیاره مورچه ها” – جو لیتری، دن لمون، دانیل برت، جوئل میست

«بلیدرانر ۲۰۴۹  / Blade Runner 2049»

بهترین تدوین:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • “کودک راننده” – جاناتان آموس، پل Machliss
  • “دانکرک” – لی اسمیت
  • “من، تونیا” – تاتیانا اس. ریگل
  •  “شکل آب” – سیدنی ولینسکی
  • “سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری” – جان گرگوری

«دانکرک / Dunkirk»

بهترین مستند کوتاه:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • «ادیث+ادی / Edith+Eddie»
  • «بهشت ترافیکی در خیابان 405 است / Heaven Is a Traffic Jam on the 405»
  • «قهرمان / Heroin(e)»
  • «مهارت چاقو / Knife Skills»
  • «توقف خودرو / Traffic Stop»

«بهشت ترافیکی در خیابان 405 است / Heaven Is a Traffic Jam on the 405»

بهترین فیلم کوتاه:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • «مدرسه ابتدایی دکالب / DeKalb Elementary»
  • «ساعت ۱۱ / The Eleven O’Clock»
  • «خواهرزاده اِمت / My Nephew Emmett»
  • «کودک صامت / The Silent Child»
  • «همه ما / Watu Wote/All of Us»

«کودک صامت / The Silent Child»

بهترین فیلم‌برداری:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • “رانر 2049” – راجر دیکینز
  • “تاریکترین ساعت” –  برونو دبلونل
  • “دانکرک” هایت ون هویتاما
  • “Mudbound” – راشل موریسون
  • “شکل آب” – Dan Laustsen

«بلیدرانر ۲۰۴۹ / Blade Runner 2049»

بهترین آهنگ:

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • “همیشه” از “دیو و دلبر” – آلن منکن، تیم رایس
  • “رمز و راز عشق” از “من را با نامت صدا بزن” – سوفیان استیونس
  • “به خاطر من” از “کوکو” – کریستن اندرسون لوپز، رابرت لوپز
  • “این من هستم” از “شومن بزرگ” – بنج پاشک، جاستین پل
  • “ایستادن برای چیزی” از “مارشال” – دیان وارن، رایج

آهنگ Remember Me از انیمیشن «کوکو / Coco».

بهترین موسیقی متن

لیست نامزدهابرنده اسکار این بخش
  • «دانکرک / Dunkirk»
  • «ماجرای فانتوم / Phantom Thread»
  • «شکل آب / The Shape of Water»
  • «جنگ ستارگان: آخرین جدای / Star Wars: The Last Jedi»
  • «سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri»

«شکل آب / The Shape of Water»
خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
دیدگاه بگذارید