باز نشدن اپ استور برای کاربران ایرانی

اپل به صورت کامل اپ استور را بر روی ایرانیان بست.

گاهی اوقات کاربران گوشی های آیفون در ایران امکان دسترسی به اپ استور و باز کردن آن را ندارند . 

اگرچه اپل از خیلی وقت پیش اپ استور را بر روی کاربران ایرانی تحریم کرده بود،  اما ایرانی ها می توانستند از طریق اکانت هایی که از کشورهای دیگر می سازند (اپل ای دی ) به این برنامه دسترسی داشته باشند و برنامه های مورد نظر خود را دانلود کنند.  اما الان به نظر می رسد که اپل به طور کل همه ی ترافیک هایی که از ایران وارد اپ استور می شوند را مسدود کرده است .

پس اگر ارتباط شما با اینترنت بر قرار بود و پیامی مشابه تصویر بالا یا تصویر زیر دیدید بدانید که مشکل به تحریم ها بر می گردد.البته ارور 1009 همیشگی نیست و در بازه‌های زمانی مختلف با ان مواجه می شوید . تنها یک راه حل برای این مسئله وجود دارد.

تنها راه حل برای دور زدن ارور 1009 در اپ‌استور استفاده از VPN است:

1- VPN را فعال کنید.

2- بر روی دانلود تب کنید تا دانلود آغاز شود.

3- اکنون می‌توانید VP.N را خاموش کنید، دانلود ادامه پیدا می‌کند.

 

هنوز علت این موضوع مشخص نیست و به احتمال زیاد مربوط به  تحریم های کشور آمریکا علیه ایران می باشد. چیزی که ترامپ در این مدت یک سال اخیر، از آن بسیارحرف می‌زند.

اپل تا کنون در مورد این تغییرات بیانیه ای رسمی  منتشر نکرده است . حال کاربران ایرانی برای دست‌یافتن به اپ استور باید از نرم افزارهای تغییر آی پی استفاده کنند تا بتوانند با ای پی کشورهای دیگر به اپ استور دسترسی داشته باشند  اما سوال اینجاست که خود این نرم افزار را چگونه بیابند و چگونه آن را نصب کنند . این اتفاق سختی استفاده از گوشیهای اپل را برای ایرانیان دو چندان می کند.

منبع theverge
خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید