کاهش بوی بد بدن با این مواد غذایی

 آیا تا حالا شده است که یک احساس بوی ناخوشایندی از بدن خود داشته باشید؟ چگونه با مواد غذایی ، بدن خوش بو تری داشته باشیم ؟ تا به حال شده است  از بوی بد بدن خود خجالت بکشید و باعث ناخوشایندی شما و اطرافیانتان بشود؟  اگر چه بوی بدن اساساً به مسائل ژنتیکی بستگی دارد ، اما می توان مقداری از  این بو را توسط مواد غذایی که مصرف می کنیم کم یا زیاد کنیم . در ادامه یکسری از غذاهایی که بیشتر بر روی بوی بدن شما تاثیر می‌گذارند معرفی می کنیم که به وسیله آن ها می توانید کمی مقداری بوی بدن خود را خوشایند تر کنید.

آب در مقابل نوشیدنی الکلی

آب آشامیدنی به بدن کمک می کند تا از شر سم هایی که باعث به وجود آمدن بوی بد در بدن شما می شوند خلاص شوید.در حالیکه نوشیدنی های الکلی باعث ایجاد یک بوی بد در بدن شما خواهند شد.

ماست در مقابل شیر

بخاطر ویژگی و موادی که به صورت طبیعی در ماست وجود دارد ، این مواد باعث کاهش ترکیبات سولفیدی در بدن می شوند که در کاهش بوی بدن تاثیر مثبتی می گذارند . همچنین ویتامین D موجود در ماست نیز به کاهش بوی بد نفس دهان کمک می کند که در نتیجه می توان گفت ماست با این ویژگی ها باعث کاهش بوی بد به هنگام نفس کشیدن می شود.

آبلیمو در مقابل مشروب

شاید این تصور را داشته باشید که مشروب باعث شادی و خوشحالی شما می شود اما تنها خماری بعد از مصرف بیش از حد الکل از آثار بد آن نیست ، بلکه یکی دیگر از مواردی که الکل برای شما به ارمغان می آورد بوی بد برای بدن شماست. به شما پیشنهاد می کنیم به جای استفاده از مشروب آب لیمو استفاده کنید .آبلیمو به سم زدایی بدن شما کمک می کند و خاصیت آنتی اکسیدان دارد .

چای گیاهی به جای قهوه

چایی های گیاهی سرشار از آنتی اکسیدان هستند و سموم کمتری را در بدن شما به جای می‌گذارند . اما در مقابل قهوه یا هر نوشیدنی کافئین داری باعث به وجود آمدن بوی بد در بدن شما می شوند.

سیب در مقابل کلم

مصرف سیب به خاطر مواد طبیعی که در آن وجود دارد باعث کاهش بوی بد  نفس در دهان شود. از آن سو کلم  به دلیل دارا بودن ماده ای از جنس ویتامین B به نام کولین، باعث ایجاد بوی بد در بدن شما می شود.

پرتقال در مقابل کدو تنبل 

مرکبات از این جهت بسیار مناسب می باشند که سریع جذب بدن می شوند و به همین خاطر یک راه سریع برای از بین بردن بوی بد در بدن به حساب می آیند.  از سوی دیگر کدو تنبل نیز دارای کولین می باشد که طی یک متابولیسم  به ترتی الیامین تبدیل می شود که این ماده باعث ایجاد بوی بد در بدن شما می شود.

هل و دارچین در مقابل سیر و پیاز

هل و دارچین نه تنها باعث خوشمزه شدن و خوش بو شدن غذا می شوند بلکه به خوشایند شدن بوی بدن شما نیز کمک می کنند. از سمت دیگر سیر و پیاز دارای ترکیبات گوگردی هستند که طی یک سری متابولیسم هایی که در بدن رخ می دهد باعث ایجاد یک بوی بد در بدن شما می شوند.

ماهی به جای گوشت قرمز

استفاده کمتر و یا خودداری از مصرف گوشت قرمز برای کاهش بوی بدن شما مفید خواهد بود. در یک سری آزمایش هایی که صورت گرفته است ، مشخص شد خانم ها از بین آقایانی که به مدت دو هفته از رژیم غذایی بدون گوشت استفاده کرده بودند در مقابل افرادی که از گوشت قرمز استفاده نمی کردند ، به خاطر داشتن بوی بدن خوشایند تر ، آن ها را دلپذیرتر و جذاب تر می دانستند.  گوشت ماهی در زمان انجام واکنش های شیمیایی بر روی آن در بدن ، مانند گوشت قرمز آن بوی بد را آزاد نمی کند.

منبع brightside
خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
دیدگاه بگذارید