آمار نتفلیکس از محبوبیت تلویزیون ها می گوید

تلویزیون ها هنوز محبوب هستند

نتفلیکس یکی از سرویس های  جدید و مشهور پخش آنلاین فیلم و سریال در دنیا باشد و تقریباً از همه کشورها و با هر پلتفرمی قابل دسترسی است . البته در ایران امکان دسترسی به آن نیست و فیلیمو را می توان نمونه بومی شده این سرویس دانست.

نتفلیکس آمارهای جدید و قابل تاملی را به تازگی منتشر کرده است که نشان می‌دهد ۷۰ درصد از مشتریان این سرویس از طریق تلویزیون برنامه ها را تماشا می‌کنند. این کمپانی می گوید ،  اگرچه بیشتر  ثبت نام ها از طریق دیگر پلتفرم هایی همچون موبایل ، کامپیوتر و تبلت ها صورت می گیرد اما بیش از ۷۰ درصد از این مشتریان از طریق تلویزیون به فیلم ها نگاه می کنند.
البته این آمار خیلی هم شوک آور نیست . تلویزیون از زمان‌های گذشته تاکنون حضور داشته و به همین دلیل است که کمپانی های زیادی  انرژی و تمرکز خود را  بر روی تلویزیون ها و ارتقا آن ها گذاشته اند. از طرفی این آمار را باید اتفاقی خوشایند دانست ،زیرا به ما یادآوری می کند که هنوز همه چیز به سمت موبایل ها و تلفن های هوشمند حرکت نمی کند.

البته نتفیکس تنها مورد نیست ،  یوتیوب دیگر سرویس پخش آنلاین نیز اعلام کرد که بیش از نیمی از بازدید کنندگان برنامه های استریم از  پلتفرم تلویزیون استفاده می کنند.

در نمودار زیر که از سوی نتفلیکس منتشر شده است آماری از ثبت نام ها و ایجاد حساب کاربری را مشاهده می کنید که بر اساس کشور و همچنین نوع پلتفرم استفاده شده برای ثبت نام و مشاهده ها تنظیم شده است. آنچه که در این نمودار ها مشخص است ، بیشتر ثبت نام ها از طریق پلتفرم های موبایل ، تبلت و کامپیوتر صورت می گیرد اما در مورد مشاهده ، تلویزیون آمار خیره کننده ای را نشان می دهد.

در نمودار دیگری که در زیر می بینید نتفلیکس نشان می دهد که فرقی نمی کند شما مخاطب چه نوع از فیلم ها هستید . چه طرفدار فیلم های درام باشید ، چه اکشن و یا یک برنامه بچه گانه ، آمار ، برتری پلتفرم تلویزیون بر سایر پلتفرم ها را نشان می دهد.

 

منبع recode
ممکن است شما دوست داشته باشید