انواع مدل کلاه های شیک و زیبا برای خانم ها

پوشیدن یک کلاه، بدون توجه به نوع و مدل آن، آسان‌ترین راه برای ایجاد تغییر در ظاهر و شیک تر کردن لباس تان می باشد. انتخاب های زیادی برای خانم ها وجود دارد تا با استفاده از یک وسیله جانبی به لباس خود رنگ و رویی جدید ببخشند.

  اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به تازگی علاقه مند به استفاده کلاه شده اید ، می توانید در ادامه انواع مدل های کلاه را مشاهده کنید و ببیند کدام یک با شخصیت شما سازگار تر است . بعضی از این کلاه ها مناسب مراسم و رویداد های خاصی هستند ، بعضی از آن ها تم سنتی دارند و بعضی از کلاه ها صرفا یک وسیله تزیینی به حساب می آیند. سبک کلاه‌ها از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، اما سبک‌های زیادی وجود دارند که در سرتاسر جهان از آن ها استفاده می شوند و می توان آن ها را به عنوان یک استاندارد در نظر گرفت. بیایید به انواع مختلف کلاه‌ها نگاه کنیم.

کلاه فدورا:

در ابتدا این کلاه را مرد ها استفاده می کردند اما با گذشت زمان این روند تغییر کرد و حال تبدییل به یک کلاه مورد علاقه برای خانم ها شده است.

کلاه بانی:

احتمالا در فصل زمستان از این نوع کلاه زیاد استفاده کرده اید اما نمی دانستید که به این نوع کلاه “بانی” می گویند.  یک کلاه بزرگ و نرم که با پوشاندن کامل سر در فصل زمستان از نفوذ سرما جلوگیری می کند. حال این کلاه با رنگ های متفاوتی ارائه می شود و خانم ها می توانند در فصل زمستان از آن ها استفاده کنند.

کلاه برت:

کلاه برت از فرانسه و اسپانیا آمده است و در ابتدا به عنوان بخشی از یک لباس نظامی مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه تبدیل به یک کلاه محبوب در غرب شده است .

 

کلاه کابوی:

احتمالا با دیدن این تصویر اولین چیزی که به ذهن شما خواهد رسید فیلم های وسترنی است که یک شخص سوار بر اسب و دارای یک کلاه به این شکل است. ابتدا در آمریکای جنوبی کارگران مزرعه از این نوع کلاه استفاده می کردند اما به مرور زمان این نوع کلاه وارد دنیای مد خانم ها نیز شد.

کلاه بیسبال:

کلاه بیسبال یکی از ساده ترین نوع کلاه ها است که هم مرد و هم زن از آن ها استفاده می کند  . در اصل هدف از طراحی این کلاه محافظت از ورزشکاران در مقابل آفتاب بود ، اما اکنون از این نوع کلاه همه جا در هزارن طرح و رنگ متفاوت یافت می شود.

کلاه آفتابی:

در ابتدا این کلاه را افراد غریق نجات برای محافظت از خود در مقابل آفتاب مورد استفاده قرار می دادند. این نوع کلاه ها معمولا از فیبر گیاهی ساخته می شدند و بسیار سبک بودند. درست مثل تمام کلاه های دیگر، این نوع کلاه ها نیز تغییر شکل داده اند و با گذر زمان دچار تغییر شدند. اکنون به خصوص در کشور های غربی به ندرت خانمی را می بینید که بدون این کلاه ، در فصل تابستان به ساحل برود.

کلاه فلاپی:

کلاه های فلیپی بخش بزرگی از فرهنگ بوهمی و هیپی به شمار می آید. زنان با موهای بلند و مشکی اینها را برای جلوه و زیبایی بیشتر استفاده می کردند. همانطور که از نام آن مشخص است، این کلاه ها دارای یک لبه بزرگ و فلاپی مانند می باشند که خیلی هم محکم نیستند، اما همین ویژگی ها این کلاه را به یک کلاه شیک تبدیل کرده است.

کلاه کلاش:

کلاه کلاش در اویل قرن نوزدهم در فرانسه محبوب شد . این نوع کلاه ها ، بلند ، باریک و دارای یک لبه کوچک بودند. اما در نیمه دوم قرن نوزدهم، این کلاه با اعمال طرح ها و تزیین هایی بر وری آن دچار تغییراتی شد .

کلاه گلف:

کلاه گلف یکی از سبک های امروزی و مدرن کلاه  به حساب می آید و بسیار شیک است. کلاه گلف واقعا برای گلف طراحی و ساخته نشده بود، اما با وارد شدن به یک ماجرای تبلیغاتی اکنون به بخش مهمی از این بازی تبدیل شده است. البته تصور نکنید این کلاه فقط مخصوص بازیکنان گلف است ، بیشتر خانم ها از این کلاه استفاده می کنند.

کلاه دربی:

کلاه های دربی یک نوع کلاه های نمادین هستند که در سال 1800 به آن ها بولدر گفته می شد. در ابتدا، این کلاه ها دارای طراحی ساده و زیبایی بودند اما با گذشت زمان جلوه امروزی و مدرن تری به خود گرفتند. در اوایل ، زن های انگلیسی برای رفتن به یک مراسم خاص از این کلاه ها استفاده می کردند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید