تلگرام تا آخر فروردین جایگزین پیدا خواهد کرد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  آقای علاء الدین بروجردی در گفت و گویی که  با رادیو شهری بروجرد داشت گفت : تلگرام جای خود را به یک سامانه مشابه ملی خواهد داد و فکر می کنم این اتفاق حداکثر تا پایان ماه جاری بیافتد.

او همچنین گفت این تصمیم در سطوح بالا گرفته شده است و یک سامانه مشابه داخلی جایگزین آن خواهد شد.

ایشان دلیل اتخاذ این تصمیم را به مسائل امنیت ملی ارتباط دادند و از نقش های مخرب تلگرام در بحران های اخیر اشاره کرد و از توانمندی پیام رسان های ایرانی از جمله سروش سخن گفت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ممکن است تعداد مشترکین سروش ۳ میلیون باشد و تعداد مشترکین تلگرام چهل میلیون، اما این تعداد سرریز می شوند؛ وقتی تلگرام از مدار خارج شد مردم به یک سامانه ملی روی می آورند.

وی تصریح کرد: در رابطه با نگرانی هایی که رسانه های بیگانه بیشتر به آن دامن می زنند که سامانه های داخلی ایمن نیست و یا مسائلی از این گونه، به لحاظ بستر سازی فنی و سالم بودن محیط آن، کار گسترده ای دارد صورت می گیرد.

بروجردی خاطرنشان کرد: این تصمیم اتخاذ شده که تلگرام جای خود را به یک سامانه ملی بدهد و فکر می کنم حداکثر تا پایان ماه جاری (فروردین ماه) این اتفاق خواهد افتاد.جایگزین تلگرام

منبع mehrnews
ممکن است شما دوست داشته باشید