آموزش پیدا کردن گوشی آیفون گم شده یا سرقت شده

اگر گوشی آیفون شما گم شده یا کسی آن را به سرقت برده است ،  این مقاله آموزشی تا حدی در پیدا کردن گوشی به شما کمک خواهد کرد. اپل سرویسی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است که به وسیله آن می توانید گوشی خود را ردیابی کنید و آن را بیابید و یا حداقل اگر نتوانستید گوشی خود را پیدا کنید ، اطلاعات داخل آن را از بین ببرید تا در دست افراد سود جو نیافتد.

برای این کار شما نیاز به  Find My iPhone که یک سرویس رایگان است و قسمتی از iCloud به حساب می آید ، دارید.  این سرویس به وسیله جی پی اس گوشی شما و اتصال به اینترنت ، در پیدا کردن موقعیت گوشی بر روی نقشه به شما کمک می کند. البته امیدواریم که هیچ وقت نیازی به این آموزش پیدا نکنید اما پیشنهاد می کنیم جهت جلوگیری از این اتفاق حتما این مقاله آموزشی را بخوانید.

 شما به چه مواردی نیاز دارید:
 • یک اکانت در iCloud
 • انجام تنظیمات لازم در قسمت Find My iPhone گوشی ، قبل از گم شدن یا دزدیده شدن گوشی شما.  دقت داشته باشید این مرحله بسیار مهم است.
 • کامپیوتر یا هر وسیله ای که به به اینترنت متصل است.

چگونه از Find My iPhone برای پیدا کردن یا پاک کردن اطلاعات گوشی استفاده کنیم؟

همانطور که در بالا اشاره شد شما در ابتدا باید تنظیمات مربوط به Find My iPhone را در گوشی خود قبل از دزدیده شدن یا گم شدن انجام داده باشید پس از این مرحله به آدرس https://www.icloud.com بروید.

 • به اکانت خود در iCloud بروید ، (همان اکانتی که در زمان  فعال کردن Find My iPhone استفاده کرده اید).
 • بر روی Find iPhone در قسمت ابزار کلیک کنید.  با انجام این کار سیستم به دنبال شناسایی موقعیت گوشی شما می پردازد .

بعد از اینکه سیستم گوشی شما را پیدا کرد  موقعیت آن را بر روی نقشه به شما نشان خواهد داد که با زوم کردن بر روی آن نقشه می توانید مکان دقیق گوشی خود را پیدا کنید .همچنین در گوشه سمت راست پنجره مرورگر باکسی نمایش داده خواهد شد که به شما اجازه می دهد مقدار باتری و بعضی از ویژگی های گوشی را از راه دور کنترل کنید.

 • Play Sound ، بر روی گوشی آیفون شما صدایی پخش می کند که به شما در پیدا کردن گوشی گم شده یا به سرقت رفته کمک می کند.
 • شما همچنین می توانید از حالت Lost استفاده کنید . این ویژگی به شما اجازه می دهد گوشی خود را قفل کنید و بر روی آن یک رمز قرار دهید تا شخصی نتواند از گوشی شما استفاده کند و اطلاعات آن را مورد سوء استفاده قرار دهد.
 • اگر شما احساس می‌کنید که امکان بازگشت گوشی شما وجود ندارد و دیگر از پیدا شدن آن نا امید شده اید ، می توانید همه ی اطلاعات درون گوشی خود را پاک کنید. برای اینکار بر روی دکمه Erase  کلیک کنید ، با این کار پیام هشدار مبنی بر اینکه می خواهید اطلاعات را پاک کنید برای شما ظاهر می شود .

البته دقت داشته باشید که اگر گوشی آیفون شما به اینترنت دسترسی نداشته باشد حتی اگر تنظیمات مربوط به Find My iPhone را در گوشی خود انجام داده باشید باز هم این امکان وجود دارد که گوشی شما بر روی نقشه نشان داده نشود و دلایل مختلفی هم برای آن وجود دارد:

 • ممکن است باتری گوشی شما تمام شده باشد.
 • گوشی شما به اینترنت متصل نباشند.
 •  سرویس  نشان دهنده موقعیت غیر فعال باشد.

در این صورت با تیک زدن گزینه Notify Me When Foun هنگامی که گوشی شما به اینترنت متصل می‌شود شما از آن باخبر می شوید. 

 

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید