۱۰ تفاوت خنده دار و بامزه بین مرد و زن

ما همه اغلب شنیده ایم که مردان از مریخ آمده اند و زنان از ونوس، اما در حقیقت تفاوت بین مرد و زن فراتر از این حرف هاست. مردان و زنان رویکرد و دیدگاه های متفاوت نسبت به همه چیز در زندگی دارند. در اینجا 10 تفاوت خنده دار بین مرد و زن را مطرح می کنیم.

دکور خانه

چه یک خانه کوچک باشد یا یک خانه به اندازه استادیوم ورزشی و یا اصلا یک اتاق کوچک ، خانم ها در مقایسه با مردان بسیار منظم و مرتب هستند. معمولاً فضایی که در آن مرد ها زندگی می کنند ، همه چیز بی نظم و پراکنده است.  در حالی که اکثر خانم ها دقیقاً می دانند هر وسیله ای را در چه جایی قرار داده اند.

تفاوت در وسایل آرستگی و زیبایی

هر دو جنس مرد و زن قبل از خروج خانه ، به ظاهر خود اهمیت می دهند و از این لحاظ شبیه به هم عمل می کند. اما آنچه که بین این دو تفاوت ایجاد می کند وسایلی است که از آن استفاده می کنند. مردها معمولاً از وسایل ساده و پایه ای برای مرتب کردن خود استفاده می کند، مگر اینکه آنها حسابی در این موضوع غرق شده باشند. در حالی که خانم ها از طیف گسترده ای از محصولات آرایشی و بهداشت شخصی، به ویژه مارک های مشهور و با کیفیت استفاده می کنند و برای هر مورد یک کیف مخصوص به خود دارند.

نحوه غذا خوردن

به نظر می رسد که خانم ها بخاطر زندگی غذا می خورند، اما مردان زندگی می کنند تا غذا بخورند . البته زنان نیز دوست دارند که غذا بخورند، اما معمولاً وعده های غذایی کوچکی را انتخاب می کنند و دلیلش این است که زنان بیشتر دوست دارند غذا را مزه مزه کنند. اما در آن طرف، مردان به طور کلی خود را برای یک وعده های غذایی بزرگ آماده می کنند، به همین دلیل است که آنها به راحتی به سمت غذاهای بی ارزش و اضافه وزن کشیده می شوند.

تفاوت در مواجه با آینه

اگرچه زنان توجه زیادی به زیبایی و تناسب اندام خود دارند، اما بیشتر وقتها ، وقتی که خود را در آینه نگاه می کنند، احساس خوبی نسبت به خود ندارند. مردان هم معمولاً به تناسب اندام خود اهمیت می دهند، اما همیشه در مقابل آینه خود را بهتر از آن چیزی که در حقیقت هستند می بینند، حتی اگر آنها واقعا نتوانسته باشند به هدف خود  برسند!

نحوه انتخاب و پوشیدن لباس

زنان ممکن است در کمدهای لباسی خود لباس هایی را داشته باشد که حتی از وجود آن باخبر هم نباشند. با این حال برای هر مهمانی اقدام به خرید یک لباس جدید می‌کنند و اصلا تمایل ندارند با یک لباس تکراری در یک مهمانی دیده شوند وبه دنبال مدل های جدید لباس هستند. در حالیکه مردان از اینکه یک لباس را چندین بار در مهمانی های مختلف بپوشند ترسی ندارند و در مقابل دوستان خود احساس شرمندگی نمی کنند.

شناخت رنگ ها

مردان فقط رنگ هایی را می شناسند که از مدرس یاد گرفته اند و احتمالاً فقط به رنگ های رنگین کمان ختم می شود. در حالی که خانم ها طیف گسترده ای از رنگ ها را به طور طبیعی به لطف توانایی دید رنگ های بیشتر، می شناسند، البته این موضوع از لحاظ علمی نیز اثبات شده است . برای مثال مرد ها همیشه می دانند هلو یک میوه است ، یا لیمو ترش رنگ زردی دارد اما اگر از آن ها بپرسید رنگ قفایی چه رنگیه؟

استایل مو

مردها ممکن است یک حالت مو را برای ماه ها داشته باشند یا به صورت اتفاقی به یک پیرایشگاه جدید بروند و با پرداخت یک هزینه معمول به طور کل استایل مو خود را عوض کنند.  اما خانم ها به ندرت استایل موی خود را عوض می‌کنند و به آن ها وابسته هستند. از جهتی این تغییر استایل برای آن ها هزینه ای چند برابری نسبت به مرد ها برای آن ها خواهد داشت.

نحوه بر خورد با بیماری

هنگامی که زنان در معرض بیماری قرار می گیرند، می توانند به خوبی از خود مراقبت کنند . معمولاً با تجویز داروهای بدون نسخه و استفاده از داروهای گیاهی به رفع بیماری خود کمک می کنند. در حالیکه، مردان به هنگام مواجهه با بیماری مانند یک نوزاد گریه می کنند و نمی توانند به تنهایی از خود مراقبت کنند. آنها دوست دارند دائما یک شخص در اطراف آن ها باشد و با کوچکترین بیماری به دکتر مراجعه می‌کنند.

تفاوت در بیان یک داستان

اگر یک مرد بخواهد یک حادثه ای را برای دوستان خود تعریف کند ، صرفا ویژگی های برجسته آن اتفاق را بازگو می کند . در حالی که خانم ها یک اتفاق را چنان با جزییات تعریف می کنند که دیگر خانم هایی که از کنار آن ها رد می شود هم دوست دارد به داستان او گوش بدهند.

تفاوت معنایی در خانه ماندن

هنگامی که یک خانم می گوید که امروز در خانه می مانم، به این معنی است که او قصد دارد سر و سامانی به خانه بدهد و آن را مرتب کند . اما زمانی که یک مرد می گوید که قصد دارد در خانه بماند، به این معنی است که او می خواهد یک روز کامل را حسابی به خوش گذرونی بپردازد و یک خانه کثیف و بهم ریخته را در نهایت تحویل بدهد.

حالا شما می دانید که مردان و زنان از نظر رفتاری تا چه حدی با هم متفاوت هستند. اما همین تفاوت های کوچک و بزرگ است که آنها را منحصر به فرد و ویژه می کند.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید