آموزش 3 روش بازگرداندن ایمیل ارسال شده

0

احتمالاً تا حالا برای شما اتفاق افتاده باشد که یک ایمیل را اشتباها به شخصی دیگر ارسال کرده باشید. حال اگر چندین فایل مهم نیز به آن پیوست داشته باشید وضعیت جدی تر می شود. در این مقاله آموزشی سه روش بازگردانی ایمیل فرستاده شده را به شما آموزش می دهیم.

بازگردانی ایمیل ارسال شده به وسیله جیمیل

  • وارد حساب جیمیل خود شوید بر روی  آیکون تنظیمات که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد کلیک کنید.
  • در منوی کشویی  بر روی Settings کلیک کنید.  در صفحه باز شده  در بخش مربوط به  ‘Enable undo send’ تیک آن را بزنید.

( در قسمت پایین مدت زمانی که فرصت دارید یک ایمیل را بازگردانی کنید مشخصات  کنید. حداکثر زمان برای این ویژگی ۳۰ ثانیه می باشد).

  • پس از این کار تغییرات خود را ذخیره کنید. > Save Changes .

حال با ارسال یک ایمیل،  شما ۳۰ ثانیه فرصت دارید تا  ایمیلی که به اشتباه ارسال کرده اید را بازگردانی کنید.  برای بازگرداندن ایمیل کافی است بر روی Undo که هنگام ارسال ایمیل نمایش داده می شود ، کلیک کنید.

 

بازگرداندن ایمیل ارسال شده به وسیله نرم افزار Outlook

برنامه Outlook به شما این امکان را می دهد تا بعد از ارسال یک ایمیل نیز بتوانید آن را بازگردانی کنید .این روش به ویژه برای زمانی که شما اشتباه ، یک ایمیل رابه یک شخص دیگر ارسال می کنید مناسب است.

  • در ابتدا وارد نرم افزار Outlook  شوید. از فولدر ایمیل های ارسال شده ایمیلی که می خواهید بازگردانی کنید را انتخاب و  آن را باز کنید.
  • در این مرحله وارد تب Message tab شوید . به دنبال منو آبشاری به نام Actions بگردید و از آن منو گزینه Recall This Message را انتخاب کنید .

با این کار ایمیل ارسال شده برگشت داده خواهد شد.

در چه مواردی عملیات بازگرداندن ایمیل کار نخواهد کرد

  • در صورتی که ایمیل ارسال شده شما توسط شخص مقابل خوانده شده باشد این روش دیگر کارا نخواهد بود. به همین خاطر لازم است تا شما بلافاصله پس از متوجه شدن اشتباه خود در ارسال ایمیل اقدام به بازگرداندن آن کنید.
  • همچنین در  روشی که  با نرم افزار Outlook به شما آموزش دادیم  فقط برای همین  سرویس کار می کند و اگر  شخص مقابل از سرویسی مانند جیمیل استفاده کند ، نباید انتظار بازگشت ایمیل خود را داشته باشید.

اگر متوجه شدید راهی برای بازگرداندن ایمیل خود ندارید این دو راه حل را به شما پیشنهاد می دهیم.

بهترین کار ، ارسال یک پیام دیگر به شخص مقابل و مطلع کردن او از ایمیل اشتباهی ارسال شده می باشد. و از او عذر خواهی کنید.

راه حل دوم:  اگر شما از آن دسته افرادی  هستید که با سرویس های ارسال و دریافت ایمیل زیاد سروکار دارید پیشنهاد می کنیم از ویژگی ارسال با تاخیر استفاده کنید. این ویژگی در همه سرویس های ارسال ایمیل از جمله Outlook و جیمیل وجود دارد.

در ادامه این کار را که به عنوان روش سوم شناخته می شود برای جیمیل آموزش می دهیم.

به سایت  boomeranggmail.com بروید. در همان صفحه ابتدایی بر روی دکمه قرمز رنگ  Add this to your Gmail! کلیک کنید.

در واقع با این کار از شما خواسته می شود تا یک افزونه را بر روی مرورگر نصب کنید. بعد از نصب این افزونه وارد حساب جیمیل خود شوید. اگر از قبل باز بوده است آن را ببندید و دوباره باز کنید، تا دکمه  “Boomerang” برای شما نمایش داده شود.
حال بر روی برای ارسال یک ایمیل (Compose) کلیک کنید . پس از اینکه متن ایمیل خود را وارد کردید و آماده برای ارسال شد. در کنار دکمه Send ، دکمه دیگری به نام Send Later به شما نمایش داده خواهد شد. 

بر روی این دکمه کلیک کنید و سپس زمان مورد نیاز برای تاخیر در ارسال را انتخاب کنید.

حال اگر بعد از ارسال ایمیل متوجه شدید ایمیل را به شخص اشتباهی ارسال کرده اید کافی است به فایل Boomerang-Outboxدر منو سمت چپ بروید.

ایمیل مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر روی Dont Send کلیک کنید.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید