تلگرم فروش عمومی ارز دیجیتال را لغو کرد

یک منبع ناشناس به وال استریت ژورنال امروز گفت که سرویس پیام‌رسان تلگرام دیگر قصد ندارد ارز دیجتالی (ICO) خود را به صورت عمومی به فروش برساند و اقدام به جذب سرمایه کند (ICO چیست؟). در واقع تلگرام مقدار سرمایه مورد نیاز خود را از همان سرمایه گذاران خاص دریافت کرده است و اکنون دارای 1.7 میلیارد دلار سرمایه برای راه اندازی سیستم ارز دیجیتالی می باشد.

البته یکی دیگر از منابع ذکر شده در مجله ، اعلام کرد این تصمیم تا حدودی به دلیل وضع مقررات سخت گیرانه ای است که کمیسیون بورس اوراق بهادار و دیگر قانون گذاران مرتبط ،از زمان شروع برنامه ریزی تلگرام برای ارز دیجیتالی اتخاذ کرده اند.

تغییر این شرایط و قوانین در ماه ژانویه زمانی که شایعات در مورد برنامه تلگرام برای ارز دیجیتالی مطرح شد  ، شروع به شکل گرفتن کرد.

شرکت تلگرام در ماه فوریه ۸۵۰ میلیون دلار را از ۸۱ سرمایه‌گذار دریافت کرد؛ سپس در ماه مارس، شرکت گفت که با موفقیت ۸۵۰ میلیون دلار دیگر از ۹۴ سرمایه‌گذار جدید در  دور دوم دریافت کرده‌است. در مجموع، تلگرام ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه را فقط از کم‌تر از ۲۰۰ سرمایه‌گذارخصوصی دریافت کرده است.

این پول ظاهرا به سمت پروژه شبکه باز تلگرام می‌رود. پروژه ای که سرویس ارسال و دریافت پیام T بر اساس تکنولوژی ارز دیجیتالی خواهد بود و پول دیجتالی به نام گرام جایگزین مسترکارت و ویزا کارت خواهد شد.

مرکز تلگرام در انگیس قرار دارد و مدیر عامل آن یک شخص روسیه ای به نام پاول دورف می باشد. مدتی پیش کشور روسیه به دلیل مسائل امنیتی و همچنین خطری که ممکن است این ارز دیجیتالی کشورش را تهدید کند اقدام به فیلتر تلگرام نمود . کشور ما نیز از 10 اردیبهشت اقدام به فیلتر کردن این سرویس پیام رسان نموده است که البته به صورت کامل هنوز اجرایی نشده است و هنوز منبع رسمی در مورد وضعیت موجود اظهار نظر ننموده است.

 

منبع ccn cointelegraph
خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید