ربات dasiy اپل گامی در جهت کمک به زمین و محیط زیست

با توجه به نزدیک شدن به روز زمین که در تاریخ دوم اردیبهشت ماه (۲۲ آوریل) می باشد اپل از برنامه های خود برای این روز خبر داد و ربات Daisy را نیز جایگزین ربات لیما کرد.

اپل با دعوت مشتریان خود به شرکت در برنامه Give Back اعلاک کرده است که منافع حاصل از آن را صرف کمک به محیط زیست جهانی می کند . همچنین apple یک روبات جدید به نام Daisy معرفی کرد . این ربات می‌تواند دستگاه های  آیفون را از همدیگر جدا کند و به مواد اولیه با ارزش تبدیل کند.

اپل می گوید این ربات در هر ساعت می تواند 200 دستگاه اپل را تجزیه کند و کوچکترین مواد با ارزش دستگاه ها را دوباره به چرخه مصرف بازگرداند . در واقع این ربات جایگزین ربات لیما خواهد شد که در سال 2016 برای بازگردانی گوشی های خراب توسط اپل معرفی شده بود. این ربات می تواند از 100000 دستگاه آیفون ، 1900 کیلوگرم آلومنیوم ، 770 کیلوگرم کبالت و 11 کیلوگرم عناصر خاکی کمیاب  را بازیافت کند. 

اپل برای افرادی که در برنامه Give Back  از روز 22 آوریل تا آخر ماه شرکت می کنند هدیه ای را نیز در نظر گرفته است و به کسانی که در این طرح شرکت کنند کارت هدیه ای اهدا می شود که بوسیله ای آن می توانند از برنامه اپ استور یا فروشگاه های اپل در سراسر دنیا خریداری کنند.

اپل همچنین برنامه دیگری را نیز برای روز زمین در نظر گرفته است.  اپل قرار است به تمام مشتریان خود که دارای اپل واچ هستند نوتیفیکیشنی ارسال کند که از آن ها خواسته می شوند به بیرون از خانه بروند و حدود 30 دقیقه به ورزش بپردازند. در ادامه برنامه های خود برای این روز تمام فروشگاه های اپل در سراسر دنیا از لوگو سبز استفاه خواهند کرد یا ویترین خود را متناسب با این روز تزیین می کنند.

آنچه که مشخص است اپل برنامه های جدی را برای محیط زیست دارد آن ها در سال قبل کمپانی خود را به مکان جدیدی به نام پارک اپل که انرژی آن ازمنابع تجدید پذیر تامین می شود منتقل کردند و همچنین چند هفته پیش اعلام کرد که تمام فروشگاه های اپل در سراسر جهان از انرژی های تجدید پذیر بهره می برند .

ممکن است شما دوست داشته باشید