بهترین برنامه های ماشین حساب برای اندروید

 

همه به ماشین‌حساب نیاز داریم. به همین دلیل ، در طول سال‌ها ماشین‌حساب های زیادی تولید شده است و پیدا کردن آن‌ها در بازار کار آسانی می باشد. بسیاری از مردم ، از ماشین حساب ها برای محاسبات روزانه خود استفاده می‌کنند. رستوران دارها و مغازه دارها ، برای حساب پولهای رد و بدل شده در طول روز ،استفاده زیادی از ماشین حساب دارند. اما امروزه با وجود گوشی‌ها دیگر نیاز آنچنانی به ماشین حساب نیست و شما می‌توانید با گوشی اندرویدی خود تمامی محاسبات پیچیده را انجام دهید. اگر شما استفاده چندانی از ماشین حساب نمی کنید و فقط احتیاج به یکسری محاسبات ساده دارید می توانید از ماشین حساب پیش فرض گوشی خود استفاده کنید. اما اگر کار شما کمی پیچیده تر است و یا با رابط کاری ماشین حساب خود راحت نیستید و به دنبال بهترین برنامه ماشین حساب برای گوشی اندرویدی خود هستید . ما در اینجا لیستی از بهترین ماشین حساب های آندرویدی را که متناسب با همه سلیقه ها است به شما معرفی می کنیم.

بهترین برنامه های ماشین حساب برای اندروید:

برنامه AlmostTI

AlmostTI در واقع یک شبیه‌ساز می باشد. با اجرای این برنامه نمایی از انواع ماشین حساب ها را مشاهده می کنید. این برنامه به خوبی در گوشی ها و تبلت ها عمل می کند.البته برای استفاده از این برنامه نیاز به کمی تنظیمات می باشد که باید از راهنمای مربوط به این برنامه استفاده کنید.

برنامه calcu

calcu یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های ماشین‌حساب برای آندورید است.این برنامه تمام عملیات پایه ای را انجام می دهد. در کنار آن  برخی از ویژگی‌های دیگر مانند تاریخچه محاسبات ،کلیدهای حافظه، سفارشی سازی های مختلف به همراه تم های رنگی نیز وجود دارد. اگرچه این برنامه، یک ماشین‌حساب کاملا علمی نیست،اما به اندازه فراتر از یک ماشین حساب معمولی ، عملیات ریاضی را می تواند انجام دهد.. نسخه رایگان این برنامه حاوی تبلیغات است .

برنامه Xlythe

ماشین‌حساب Xlythe یکی از برنامه‌های ماشین‌ حساب آندرویدی با امکانات ساده می باشد. که فقط چهار عمل اصلی را انجام می دهد. شما می‌توانید کارهای اولیه مثل جمع، تفریق، ضرب و تقسیم را انجام دهید.البته این برنامه رابط کاربری زیبایی دارد.

برنامه Graphing Demos

ماشین حساب Graphing Demos یک جانشین خوب برای ماشین حساب های با قابلیت رسم نمودار می باشد. این برنامه می‌تواند چیزهای ابتدایی مانند اغلب برنامه‌های ماشین‌حساب را انجام دهد. علاوه برآن مجموعه‌ای کامل ، از امکانات ماشین حساب های علمی را نیز در خود دارد. این ماشین حساب می‌تواند نمودارها، جداول، آمار و چیزهای دیگر را نیز انجام دهد. این برنامه  یک گزینه عالی برای دانشجویان مهندسی به حساب می آید و کاملا رایگان می باشد.

 

برنامه Digitalchemy

Digitalchemy یک توسعه دهنده در گوگل پلی است. آن‌ها سه برنامه ماشین‌حساب دارند. اولی ، ماشین‌حساب پلاس نام دارد . یک ماشین‌حساب پایه ای است که هر کاری که شما انتظار دارید به وسیله آن می توانید انجام دهید. دومین مورد ،یک ماشین حساب کسری می باشد. به این معنا که تمرکز اصلی آن بر روی اعداد کسری است واین امکان را می‌دهد با استفاده ازآن ، محاسبات را بدون از بین بردن کسرها انجام دهید. آخرین مورد همان ماشین‌حساب پلاس می باشد . فقط کمی در ظاهر متفاوت است.

 

برنامه Financial Calculators

Financial Calculators دارای مجموعه‌ای از عملیات محاسباتی می باشد که به شما در انجام امور مالی کمک می کند.این برنامه ماشین حساب که ده ها حالت مختلف برای آن تعریف شده ، ابزاری مناسب برای انجام محاسبات مالی در زمینه حساب و کتاب مانند پرداخت وام دانشجویی و بهره وام مسکن و مسائلی از این دست می باشد. اما از جمله مشکلات این برنامه که ممکن است نتوانید از امکانات فراوان آن استفاده کنید ، زبان انگلیسی برنامه می باشد و همچنین باگ هایی از آن گزارش شده است که در برابر تمامی امکانات این برنامه مشکل چندانی به حساب نمی آید.

 

برنامه Graphing Calculator by Mathlab

ماشین‌حساب Graphing Calculator by Mathlab  یکی ازبهترین برنامه ماشین حساب ها برای اندروید به حساب می‌آید. برنامه بیشتر با هدف آموزشی ساخته شده است و به افراد کمک می کند تا ریاضی را بهتر یاد بگیرند. در این برنامه شما 9 محیط کاری را در اختیار خواهید داشت تا بتوانید همه مسائل ریاضی خود را با هم یکجا مشاهده کنید . حتی می‌توانید توابع و فرمولها را ذخیره و از آنها در آینده استفاده کنید. این برنامه احتمالا برای عموم مردم مناسب نباشد، اما می تواند برنامه مفیدی برای دانش آموزان و دانشجویان باشد.

 

برنامه handyman

ماشین‌حساب handyman یکی دیگر از برنامه‌های منحصربفرد ماشین‌حسابی است که کاربران زیادی دارد.ساختار این برنامه کمی با دیگر برنامه‌هایی که معرفی کردیم متفاوت می باشد. حالتهای مختلفی در این برنامه برای شما در نظر گرفته شده است که به وسیله آن می توانید درکی خوبی از زاویه ها و واحد های علمی مانند دما، فشار، چگالی و … پیدا کنید .  کنار این ویژگی‌ها همچنین شماه از یک ماشین حساب ساده برخوردار خواهید بود که رابطه کاربری خیلی جالبی نخواهد داشت.

 

برنامه HiPER Scientific

ماشین‌حساب HiPER Scientific یکی از برنامه‌های ماشین‌حسابی مفید ،برای آندروید است و به خصوص برای استفاده آموزشی کاربرد خوبی دارد. فرمول های زیادی را شما در این برنامه می توانید مورد استفاده قرار دهید. در بخش تبدیل واحد این برنامه ، امکان تبدیل ۲۰۰ واحد ریاضی برای شما وجود دارد وحتی برخی ویژگی‌ها مانند سازنده اعداد تصادفی، جایگشت و … نیز وجود دارد.

برنامه RealCalc

RealCalc سالهاست که یکی از پرکاربردترین و قابل‌اعتمادترین برنامه‌های ماشین‌حساب روی اندروید می‌باشد. دارای ویژگی‌های زیادی، از جمله حالت‌های مختلف درجه، رادیان، و گرادیان همراه با حالت‌های باینری، اکتال و hexadecimal می باشد.به غیر از این موارد،  تقریباًهمه توابع علمی در این برنامه وجود دارد تنها برنامه گرفت رابط کاربری چندان جذاب و شورا نمی باشد.

اگر شما نیز برنامه اندرویدی دیگری را می شناسید که می توان از ان به عنوان یک ماشین حساب خوب استفاده کرد ، با دیگران به اشتراک بگذارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید