[مشاهده کنید] آزمایش موفقیت آمیز راکت بلو اورجین یک گام دیگر برای سفر به فضا

بلو اورجین (Blue Origin) امروز 10 اردیبهشت 97 اولین آزمایش راکت فضانورد «نیو شپرد» را در سال 2018 با موفقیت گذراند. پیشنهاد می کنیم لحظات بی نظیر پرتاب و فرود این راکت را از دست ندهید.

اگر چه این راکت قبلا نیز آزمایش هایی را با موفقیت گذرانده بود اما این آزمایش با توجه به اینکه با برد نهایی تعیین شده برای این راکت در ماموریت واقعی خود صورت گرفته بود ، اهمیت ویژه ای داشت.

 هنوز آزمایش های بیشتری برای تست این راکت وجود دارد. با این حال، بلو اورجین امیدوار است با افزایش این آزمایش ها به رویای خود برای مسافرت انسان به فضا در سال 2018 برسد. همچنین این آزمایش ها می تواند خبر خوبی برای افرادی باشد که می خواهند اولین سفر تفریحی خود به فضا را تجربه کنند. 

این راکت تا کنون 8 آزمایش را انجام داده است. راکت نیو شپرد در این آزمایش تا ارتفاع 106 کیلومتری اوج گرفت . راکت نیو شپر در ارتفاع 100 کیلومتری کپسول خود را که گنجایش قرار گرفتن 6 انسان را دارد رها کرد . و  پس از آن راکت با کمک موتور خود به صورت کنترل شده در مکان مورد نظر فرود آمد. وبعد از آن کپسول حمل کننده نیزصحیح و سالم و با باز کردن چتر هایش بر روی زمین به آرامی فرود امد.

این کپسول دارای 5 پنجره شیشه ای می باشد که باعث می شود توریست ها در مدار زمین نمای زیبایی از فضا و کره زمین را مشاهده کنند. البته این کمپانی هنوز هزینه چنین سفر شگفت انگیری را اعلام نکرده است.

این ماموریت موفقیت آمیز نشان می‌دهد که بلو اورجین حسابی به رویای خود نزدیک شده است و در آینده ای نزدیک می تواند  جایگزین شکت‌هایی مانند SpaceX باشد.

 

منبع engadget
خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
دیدگاه بگذارید