از ویژگی های مهم IOS 12 تا معرفی WatchOS 5 در WWDC 2108 اپل

0

بالاخره پس از مدت ها انتظار ،کنفرانس توسعه دهندگان اپل ( WWDC 2108 )برگزار شد و با کلی خبر های جدید از IOS 12 و ویژگی های جذاب آن گرفته تا در بخش تلویزیون و سیستم عامل WatchOS 5 برای ساعت های هوشمند اپل ، اپلیکیشن کنترل استفاده از گوشی و انیموجی های جدید به همراه آپدیت های جدید سیتسم عامل مک او اس از  جمله محصولات نرم افزاری اپل بود.

ویژگی های مهم IOS 12 

اپل در این کنفرانس ادعا می کند که حسابی سرعت IOS افزایش پیدا کرده است و شما می توانید این افزایش سرعت را در ران شدن برنامه ها و ظاهر شدن کیبورد به خوبی احساس کنید.  همچنین فدریگی (مهندس ارشد بخش نرم افزار)که مسئول توضیحات این بخش بود و اکثر اوقات بر روی استیج حضور داشت گفت: هوش مصنوعی ای او اس افزایش یافته است و در مواقعی که نیاز باشد از تمامی قدرت پردازنده استفاده می کند. اما در هنگام وضعیت نرمال این مقدار کاهش می یابد تا در مصرف باتری صرفه جویی شود.

انیموجی و مموجی از دیگر ویژگی ها مطرح شده بود. در نسخه جدید IOS چهار انیموجی جدید  اضافه شده است که علاوه برا این این انیموجی ها قادر به تشخیص زبان و هماهنگ کردن خود با آن ها می باشند . مموجی هم یک ویژگی می باشد که شما بر اساس ویژگی ظاهری شخص یک انیموجی سفارشی شده می سازید و از آن می توانید در iMassage استفاده کنید.

در بخش نوتیفیکیشن ها شما شاهد ویژگی های جدیدی خواهدی بود که بر اساس برنامه ها می توانید نوتیفیکیشن ها را دسته بندی کنید. و از این به بعد برای دیدن اعلان ها کافی است از لاک اسکرین عبور کنید.

همان طور که قبلا نیز اشاره کرده بودیم . اپل اپلیکیشن جدیدی به نام «Screen Time» اضافه کرده است که با آن تا حدودی می شود وابستگی شخص به گوشی را کنترل و محدود کرد.

از دیگر اپلیکشن ها اپلیکیشن شورت کد بود که یک حالت تعاملی را بین سیری و سایر برنامه ها اجرا می کرد و با شما می توانستید با ایجاد یک سری فرامین صوتیدیگر اپلیکیشن ها را کنترل کنید.

 

قابلیت اندازه گیری MEasure و واقعیت افزوده چند کاربره 

یکی دیگر از بخش های جالب در رویداد WWDC اپل مربوط به اپلیکیشنی به نام MEasure می باشد. این اپلیکیشن به کمک AR قادر به اندازه گیری اجسام توسط دوربین می باشد.

آنچه که به شدت در این کنفرانس احساس می شد توجه جدی اپل به واقعیت افزوده بود . اپل به کمک نسخه جدید ARKit  یه ویژگی جدیدی را ایجاد کرده است که چند کاربر به طور همزمان می توانند بر روی یک محیط واقعیت افزوده با هم تعامل داشته باشند و این می تواند در آینده بسیار گسترش یابد. فکر کنید چند نفر هر کدام به وسیله دستگاه خود بر روی یک فضای مشترک واقعیت افزوده با همدیگر ارتباط برقرار می کنند . مطمئنا در آینده شاهد اتفاقات جالبی در این حوزه خواهیم بود.

سیستم عامل WatchOS 5 برای ساعت های هوشمند اپل

یکی از ویژگی ها جالب این سیستم عامل جدید قابلیت ایجاد رقابت در ورزش هست ، که به شما کمک می کند تحرک بیشتری را در کنار هیجان تجربه کنید. دو ورزش دیگر یعنی یوگا و پیاده روی نیز به اپلکیشن workout آن اضافه شده است.

اما آنچه در این کنفرانس در مورد ساعت هوشمند اپل پرداخته شد ، مربوط به اپلیکیشن واکی تاکی بود . که از طریق یک ارتباط وای فایی می توانید با دوستان و یا اعضای خانواده ارتباط برقرار کنید. از موارد دیگر می توان به بهبودی سیری و اضافه شدن قابلیت شورتکات اشاره کرد.  به طور کل بیشتر تمرکز  اپل در WatchOS 5  بر روی بخش تناسب اندام و دستیار صوتی سیری بود.

تی‌وی او اس ۱۲ 

در روز جشنواره معرفی محصولات نرم افزاری اپل ، برای تلویزیون های این کمپانی نیز سیستم عامل TVos 12 رونمایی شد . شرکت ساکن کوپرتینو با معرفی تی‌وی او اس ۱۲، پشتیبانی از صدای فراگیر دالبی اتموس را به ستاپ‌باکس‌های خود اضافه می‌کند که فعلاً تنها با دالبی اتموس ساندبُرد سازگار است.با اضافه شدن این ویژگی، Apple TV تنها پخش کننده اینترنتی است که هم زمان از هر دو فناوری I Dolby Vision و Dolby Atmos پشتیبانی می کند.

معرفی مک او اس 10.14

اما آخرین محصول هم مربوط به مک او اس 10.14 بود که اپل با نام Mojave آن را معرفی کرد.  شاید بیشترین ویژگی چشم گیر آن مربوط به تم تیره ای بود که به آن اضافه شده است. 

اپل اعلام کرده است در پاییز این ویژگی ها در اختیار کاربرانش قرار خواهد گرفت. و خبر خوش این که تمامی کاربران IOS 11 نیز به صورت رایگان آپدیت ها IOS 12 را دریافت می کنند.  Desktop Stacks نام قابلیت دیگری بود که به سیستم‌عامل دسکتاپ اپل اضافه می‌شود و با انجام دسته‌بندی محتوای دسکتاپ براساس نوع محتوا، تاریخ یا تگ، به محیط macOS سامان دهد.

منبع theverge engadget
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید