چگونه انگیزه ی مناسب برای ورزش کردن را به دست آوریم

با اینکه می دانید ورزش کردن به شما حس فوق العاده ای می دهد، ممکن است همچنان سخت باشد که انگیزه ی مناسب برای ورزش کردن را به خود بدهید. با این حال، اگر برای خود هدف های کوچکی تعیین کنید، دیگر مهم نیست که چه مقدار ورزش کرده اید ، زیرا همیشه ادامه خواهید داد. در ادامه می توانید با راه های ایجاد انگیزه در خود آشنا شوید:

writing exercise list

اهداف خود را بر روی کاغذ بیاورید: بر روی کاغذ اهداف دست یافتنی ای را بنویسید. برای مثال اگر شما قادر به انجام 36 حرکت شنا هستید می توانید بر روی کاغذ 50 حرکت شنا بنویسید و هنگامی که توانستید به این تعداد از حرکت برسید، آن هدف را خط بزنید. همین پیشرفت کوتاه به شما انگیزه ی کافی برای ادامه ی ورزش و ثبت اهداف بزرگ تر و بلند مدت را نیز می دهد. از نوشتن اهداف بلند مدت خود داری کنید زیرا رسیدن به اینگونه اهداف به زمانی بسیار زیاد نیاز دارد و ممکن است شما انگیزه ی خود را از دست بدهید. بهترین راه تبدیل کردن یک هدف بلند به چند هدف کوتاه است. 

Replace should with I want

به جای استفاده از کلماتی مانند “باید”، از کلماتی مانند “می خواهم” استفاده کنید: اگر برای ورزش کردن و رسیدن به اهداف خود از کلماتی مانند “مجبورم” و “باید” استفاده کنید، خود به خود رسیدن به چنین اهدافی سخت می شود. 

  • برای مثال، “امروز باید 5 کیلومتر بدوم، اما من این را نمی خواهم”، به جای استفاده این چنینی از کلمات، از جملاتی مانند “می خواهم قوی تر شوم و برای قوی تر شدن تلاش خواهم کرد” استفاده کنید. 

workout gear

برای خود لباس ها و تجهیزات ورزشی به روز و زیبا بخرید. اگر تنها لباس یا وسیله ورزشی که دارید یک دست لباس کهنه می باشد، بهتر است که انها را کنار بگذارید و چند دست لباس ورزشی که دوست دارید را بخرید، این کار موجب می شود که شما انگیزه به دست آورید یا که حداقل برای پوشیدن آن ها دلیل داشته باشید!

  • وسایل و لباس های ورزشی ممکن است که گران قیمت باشند، پیشنهاد ما به شما این است که خرید های خود را یک جا و کلی انجام ندهید، به جای آن دو یا یک تجهیزات و یا لباس بخرید. همیشه به دنبال قیمت مناسب باشید. 
  • لباس ها و تجیزات خود را به گونه قرار دهید که همیشه جلوی چشم شما باشد، این کار باعث می شود که همیشه انگیزه داشته باشید و برای استفاده از آن ها وسوسه شوید! 

workout partner

همیشه سعی کنید یار تمرینی داشته باشید: بسیاری از افراد ، تمرین به تنهایی را ترجیه می دهند. اما تمرین با همراه یار تمرینی ، می تواند به شما انگیزه بدهد و موجب ایجاد یک رقابت بین شما و یار تمرینیتان شود که باعث عملکرد عالی ای می شود. 

  • تمرین در یک کلاس ورزشی یکی از بهترین عواملی است که باعث ایجاد انگیزه در شما می شود.

 workout-playlists

انتخاب یک پلی لیست (لیستی از موزیک ها) مناسب شما را به ادامه ورزش ترغیب می کند: موزیک های با 125-140 بیت در دقیقه از موثر ترین موزیک های ورزشی به شمار می آیند. سعی کنید در طول ورزش از موزیک هایی با ریتم سریع استفاده کنید. 

“یکی از راه های دیگر ایجاد انگیزه در ورزش، دیدن ویدیو های انگیزشی است”

 

ممکن است شما دوست داشته باشید