6 روش حل مشکل عدم اتصال آیپد به مودم وای فای

در این مقاله آموزشی به بررسی مشکل عدم اتصال آیپد به روتر یا همان مودم وای فای می پردازیم و در ادامه روش هایی را برای حل این مشکل به شما ارائه می دهیم.

رایج‌ترین مشکلات اتصال به اینترنت  چه در آیپد یا چه در دستگاه های دیگر می‌تواند در چند گام ساده حل شود، و گاهی اوقات این سادگی در حد جابجا شدن از یک اتاق به اتاق دیگر است. بنابر این قبل از اینکه وارد موضوعات عمیق تر شویم ابتدا موارد زیر را چک کنید:

  • به روتر وای فای خود نزدیک‌تر شوید. اولین راه‌حل این است که به روتر خود نزدیک‌تر شوید. اگر شما خیلی دورتر از  مودم قرار دارید، قدرت سیگنال Wi – Fi ممکن است به اندازه کافی قوی نباشد تا آیپد شما به وای فای و در نهایت به اینترنت متصل شود.
  • دقت کنید که شبکه Wi – Fi   روشن باشند. قبل از اینکه زمان زیادی را صرف رفع مشکل آیپد خود کنید، مطمئن شوید که واقعا خود مودم مشکلی نداشته باشد. از یک لپ‌تاپ، کامپیوتر رومیزی یا یک گوشی هوشمند استفاده کنید و مطمئن شوید که روتر کار می‌کند. بهتر است با روش بی‌سیم ارتباط برقرار کنید تا شبکه Wi – Fi را چک کنید.
  • هر نوع کاوری یا پوششی را از روی آیپد بردارید. خوب است که آن را هنگام انجام مراحل مشکل یابی بردارید. این احتمالا مشکل را حل نخواهد کرد ، اما هر گونه انسدادی می‌تواند باعث شود که سیگنال مقداری از قدرت خود  را از دست بدهد.

۱ عیب یابی تنظیمات شبکه

عیب یابی تنظیمات شبکه

زمان آن رسیده‌است که برخی از تنظیمات اولیه شبکه را بررسی کنیم ، اما اول از همه ، بیایید اطمینان حاصل کنیم که این یک شبکه عمومی نیست که باعث ایجاد مشکل برای شما شود.

اگر شما به یک شبکه اینترنت بی‌سیم مانند درون یک کافه متصل هستید، ممکن است لازم باشد قبل از دسترسی به اینترنت آنجا با شرایط آن آشنا شوید و آن را تایید کنید. اگر به مرورگر سافاری بروید و سعی کنید یک صفحه را باز کنید، این نوع شبکه‌ها اغلب شما را به یک صفحه خاص می‌فرستند که در آن می‌توانید قرارداد را تایید کنید. حتی بعد از این که قرارداد را تایید کردید و اینترنت پیدا شد، ممکن است تمام برنامه‌های شما دسترسی به اینترنت آنجا را نداشته باشد.

اگر شما به شبکه خانگی خود متصل هستید، به تنظیمات آیپد بروید و مطمئن شوید که همه چیز به درستی تنظیم شده‌است. هنگامی که بر روی آیکون Settings کلیک کنید، اولین تنظیماتی که باید چک کنید در بالای صفحه است: حالت هواپیما. این حالت باید غیر فعال باشد . اگر حالت هواپیما روشن باشد ، شما نمی‌توانید به اینترنت متصل شوید.

سپس، در قسمت پایین حالت هواپیما،  روی Wi – Fi کلیک کنید. این کاربه شما تنظیمات Wi – Fi را نشان می‌دهد. چند چیز برای چک کردن وجود دارد:

حالت Wi – Fi روشن است:  اگر Wi – Fi غیر فعال باشد ، شما قادر نخواهید بود به شبکه Wi – Fi شما متصل شوید.

گزینه Ask to Join Networks روشن باشد:  ممک است این گزینه برای شما خاموش باشد. ساده‌ترین راه‌حل این است که این تنظیمات را روشن کنید، هر چند شما می‌توانید اطلاعات را به صورت دستی با انتخاب Other… از فهرست شبکه وارد کنید.

آیا در حال پیوستن به یک شبکه پنهان هستید ؟ به طور پیش‌فرض، اکثر شبکه‌های Wi – Fi  عمومی یا خصوصی هستند. اما یک شبکه Wi – Fi می‌تواند پنهان نیز باشد، که به این معنی است که این نام شبکه را به آیپد شما نشان نمی‌دهد. شما می‌توانید با انتخاب ” Other… ” از فهرست شبکه پنهان ملحق شوید. شما به نام و گذرواژه برای پیوستن به آن نیاز دارید.

۲  ریست کردن اتصال به وای فای در آیپد

 ریست کردن اتصال به وای فای در آیپد

اکنون که چک کرده‌اید که همه تنظیمات شبکه درست هستند، زمان آن رسیده است که خودتان مشکل ارتباط Wi – Fi را رفع کنید. اولین چیز این است که اتصال Wi – Fi  آیپد را راه‌اندازی مجدد کنید. معمولا، این گام ساده ، مشکل را حل خواهد کرد.شما می‌توانید این کار را از همان صفحه تنظیمات انجام دهید .

برای راه‌اندازی اتصال وای فای ، به سادگی از گزینه بالای صفحه برای خاموش کردن Wi – Fi استفاده کنید. با این کار تمام تنظیمات Wi – Fi از بین خواهند رفت. سپس، دوباره آن را به عقب برگردانید. این کار آیپد را مجبور می‌کند که دوباره به دنبال شبکه Wi – Fi  برگردد و مجددا به آن متصل شود.

۳ ری استارت کردن آیپد

ری استارت کردن آیپد

قبل از اینکه با برخی تنظیمات دیگر شروع کنید، آیپد را مجددا ری استارت کنید. این مرحله عیب‌یابی اصلی می‌تواند بسیاری از مشکلات را رفع کند و باید قبل از شروع دستکاری تنظیمات ، انجام گیرد.

برای راه‌اندازی مجدد آیپد، دکمه  Sleep/Wake را در بالای آیپد به مدت  چند ثانیه نگه دارید تا زمانی که یک نوار روی صفحه ظاهر شود و به شما “slide to power off” را  نشان دهد.

پس از خاموش کردن ، چند ثانیه صبر کنید و سپس دوباره دکمه Sleep/Wake را فشار دهید تا آیپد را دوباره راه‌اندازی کنید.

لوگوی اپل در وسط صفحه ظاهر خواهد شد و آیپد چند ثانیه بعد به طور کامل راه‌اندازی خواهد شد. زمانی که آیکون ها دوباره ظاهر می‌شوند، می‌توانید اتصال Wi – Fi را امتحان کنید.

۴  ری استارت کردن مودم

 ری استارت کردن مودم

همانطور که آیپد را دوباره راه‌اندازی کردید،  شاید نیاز باشد خود مودم وای فای را نیز مجددا راه‌اندازی کنید.

ری استارت کردن یک روتر کار ساده‌ای است. کافی است که آن را برای چند ثانیه خاموش کرده و سپس آن را دوباره روشن کنید. بیشتر روترهای دارای سوئیچ روشن / خاموش در پشت هستند.

زمانی که روتر تان روشن می‌شود ، می‌توانید از چند ثانیه به چند دقیقه طول بکشد تا به طور کامل دوباره راه‌اندازی شود و برای پذیرش ارتباطات شبکه آماده شود .

۵ فراموش کردن شبکه

فراموش کردن شبکه

اگر شما هنوز مشکلاتی دارید، زمان آن است که شروع به تغییر برخی تنظیمات کنید و به آیپد بگویید که می خواهم همه چیز در اتصال به اینترنت از نو آغاز شود.

شما می‌توانید با ضربه زدن بر روی آیکون تنظیمات و انتخاب وای فای از منوی سمت چپ به آنجا بروید.

هنگامی که شما در صفحه شبکه‌های Wi – Fi هستید، با لمس دکمه آبی در کنار نام شبکه ، وارد تنظیمات شبکه خود شوید.

این کار شما را به یک صفحه نمایش با تنظیماتی برای شبکه خواهد برد. برای فراموش کردن شبکه، از “Forget this Network” در بالای صفحه نمایش استفاده کنید. از شما خواسته می‌شود که این انتخاب را تایید کنید. “Forget” را برای تایید آن انتخاب کنید.

حال شما می‌توانید شانس خود را برای اتصال به شبکه امتحان کنید.

۶ آپدیت مودم

آپدیت مودم

 

اگر شما هنوز مشکلات اتصال به اینترنت را پس از ری استارت مجدد شبکه دارید . می توانید از طریق یک وسیله دیگر که می توان به مودم وصل شد،  اقدام به آپدیت فریم ور مودم کنید.

شما می‌توانید با دفترچه راهنمای  مودم یا مراجعه به وب سایت سازنده ، چگونگی به روز رسانی مودم را فرا بگیرید.

 

امیدواریم این راه حل ها مشکل شما را حل کرده باشد.

 

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید