آموزش غیر فعال کردن دریافت ایمیل و حذف حساب جیمیل در گوشی آندروید

در این مقاله می خواهیم به این سوال جواب دهیم که به چگونه می توانیم یک حساب ایمیل مربوط به جیمیل را از گوشی حذف کنید و یا اینکه چگونه دریافت ایمیل ها را با غیر فعال کردن همگام سازی متوقف کنیم.

وقتی شما یک حساب جیمیل را از یک گوشی آندرویدی از مسیر درست حذف می‌کنید، این فرآیند نسبتا آسان و بدون دردسر است.  حساب جیمیل شما هنوز وجود دارد و شما می‌توانید از طریق یک مرورگر به آن دسترسی پیدا کنید، و حتی بعدا هم می‌توانید اگر نظرتان تغییر کرد دوباره به آن متصل شوید.

زمانی که به حذف یک حساب فکر می‌کنید، سه نوع رویکرد نسبت به آن وجود دارد  که ممکن است گیج‌کننده باشند:

  • پاک کردن حساب از گوگل
  • خاموش‌کردن همگام‌سازی ، که در این صورت شما ایمیل‌های ای که وارد می‌شوند را نمی‌بینید.
  • حذف حساب‌های جیمیل از یک تلفن خاص.

در اینجا ما روی آخرین مورد تمرکز می‌کنیم ( گرچه به شما نشان خواهیم داد چگونه همگام‌سازی را خاموش کنید ). قبل از اینکه ادامه دهید، چند فاکتور وجود دارد که باید آن ها در نظر بگیرید. از همه مهم‌تر، با این کار شما دسترسی به برنامه‌ها و محتوایی که از فروشگاه گوگل پلی خریداری کرده‌اید را از دست خواهید داد. اگر شما حساب Gmail را که به فروشگاه متصل شده‌است را حذف کنید ، دسترسی به ایمیل‌ها، عکس‌ها، تقویم‌ها و هر اطلاعات دیگری که مربوط به حساب‌های Gmail هستند را نیز از دست خواهید داد.

شاید شما فقط نیاز داشته باشید حالت همگام سازی را غیر فعال کنید. این کاردر طی سه مرحله به صورت می گیرد.

توجه: دستورالعمل‌های زیر برای همه گوشی های آندرویدی عمل می کند و فرقی نمی کند از چه برندی استفاده می کنید: سامسونگ، گوگل، هواوی، شیائومی، و غیره.

اگر واقعا می‌خواهید جیمیل را از گوشی خود حذف کنید، گام‌های اصلی عبارتند از :

  • رفتن به تنظیمات و انتخاب حساب ها ( Settings > Accounts )
  • گوگل (google) را بزنید و سپس اکانت جیمیلی را که می خواهید حذف شود را انتخاب کنید .
  • حال در این صفحه دکمه حذف وجود خواهد داشت یا کلیک بر روی منوی سه نقطه ای این گزینه را خواهید یافت.

01 ورود به بخش تنظیمات و حساب کاربری

 

اولین قدم در حذف یک حساب Gmail از آندروید ، این است که به منوی حساب‌های جیمیل تلفن خود دسترسی داشته باشید.

بسته به مدل دستگاه آندروید خود و نسخه آندرویدی که نصب شده، ممکن است به جای آن منوی Accounts & Sync را داشته باشید ، اما اساسا کار همان است.

با باز کردن منوی اصلی برنامه، ضربه زدن به تنظیمات، و سپس انتخاب منوی حساب ها (Accounts ) ، یا حساب و همگام سازی (Accounts & Sync) انجام شود.

مهم: اشتباها در بخش تنظیمات گزینه google را انتخاب نکنید. اگر گوگل را از منوی اصلی تنظیمات انتخاب کنید، به جای حذف حساب‌های Gmail از گوشی ، به کلی آن را حذف خواهید کرد.

02 انتخاب حساب جیمیلی که می خواهید حذف شود

با باز کردن منوی حساب‌ها، شما باید در اینجا گوگل را انتخاب کنید، که لیستی از حساب‌های Gmail را که در گوشی شما موجود است ، به شما نشان خواهد داد.

03 غیر فعال کردن همگام سازی

در این بخش شما یک سری از ویژگی ها و امکاناتی را که برای جیمیل در نظر گرفته شده است را می توانید فعال و یا غیر فعال کنید. یکی از همین گزینه ها مربوط به همگام سازی می باشد که جهت عدم دریافت ایمیل ها می توانید آن را غیر فعال کنید. 

04 مرحله آخر حذف حساب جیمیل از گوشی

اما اگر خاموش کردن همگام سازی راه حل مورد نظر شما نیست و هنوز می خواهید حساب جیمیل خود را بر روی گوشی پاک کنید، می توانید از گزینه حذف که در آندروید های جدیدتر وجود دارد و یا از منوی سه نقطه ای که در گوشه ی بالا قرار دارد حذف اکانت را انتخاب کنید.

بعد از اینکه گزینه حذف حساب را انتخاب کردید، گوشی با یک پنجره پاپ از شما می خواهد که این تصمیم را تایید کنید.

زمانی که این فرآیند انجام شد، گوشی شما به منوی قبلی بازخواهد گشت ، و آدرس Gmail شما از فهرست حساب‌های گوگلی که به دستگاه  متصل هستند ،ناپدید خواهد شد.

05 مشکلات احتمالی

در حالی که این دستورالعمل‌ها برای اکثر گوشی های آندروید کار می‌کنند، ممکن است به چند مشکل مختلف برسید. معمول‌ترین موارد این است که وقتی شما به مرحله سوم رسیدید، ممکن است دکمه ” منوی سه نقطه ای ” روی صفحه را نبینید.

اگر این منو را نمی‌بینید، ممکن است این منو به صورت فیزیکی بر روی دکمه گوشی شما وجود داشته باشد. یا دکمه حذف به صورت جداگانه تعریف شده باشد.

در برخی موارد نیز ممکن است برای حذف حساب جیملی که اولین بار در زمان خرید گوشی فعال کرده اید با مشکل مواجه شوید. در این موارد ، ابتدا یک حساب جیمیل دیگر درست کنید و سپس اقدام به پاک کردن جیمیل اولیه کنید.

 

آیا این آموزش برای شما مفید بوده است ، با ما به اشتراک بگذارید.

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید