رویداد جهانی توسعه دهندگان اپل (WWDC 2018)

پخش زنده رویداد توسعه‌دهندگان اپل ( WWDC 2018) دوشنبه ساعت 21:30

0

اکنون رسما وارد ماه ژوئن شده ایم و به این معنی است که زمان برگزاری رویداد جهانی توسعه‌دهندگان اپل ( WWDC 2018) فرا رسیده است .  این کنفرانس و سخنرانی ها به صورت فعال و گسترده صورت می گیرد. اما همانطور که همیشه رسم بوده است ، نقطه کانونی رویداد جهانی توسعه‌دهندگان اپل ( WWDC 2018) روز دوشنبه می باشد که در طی آن ، اپل از آینده نرم‌افزاری خود سخن می گوید. بنابراین روز دوشنبه 14 خرداد ساعت 21:30 با پوشش زنده رویداد اپل توسط جی دی همراه باشید.

پخش زنده پایان یافت

 

خبری از محصول سخت افزاری نیست

WWDC تا حد زیادی فرصتی برای اپل است تا در آن چشم اندازی از  تغیرات نرم افزاری را به اشتراک بگذارد. ، اما در واقع این محصولات سخت افزاری کمپانی هستند که در کانون توجه قرار می‌ گیرند. کافی است به رویداد سال پیش نگاه کنیم که در آن اپل یک جفت از iPad های جدید خود و یک مجموعه از آپدیت های مک را معرفی کرد، سپس برای اولین iMac Pro را نیز به معرض نمایش در آورد.

با این حال ، بر اساس Bloomberg’s Mark gurman،  به نظر می‌رسد که در رویداد امسال خیلی خبری از محصولات سخت افزاری نباشد . همین منبع خبری اعلام کرده است که اپل در حال کار کردن بر روی مک بوک و مک بوک پرو می باشد . اما تا آخر امسال برای نمایش عمومی آماده نخواهند شد.

نبود یک گجت جدید برای نمایش در WWDC به این معنی است که سطح  مراسم امسال در مقایسه با سال پیش کمی کم حرارت تر باشد . اما گاهی اوقات اپل در مورد محصولات جدیدی که هنوز برای ارائه آماده نیستند صحبت می کند. نمونه ی آن در سال گذشته HomePod بود. به همین خاطر احتمال این وجود دارد که تیم کوک درباره محصولاتی مانند Retina MacBook Air ، طراحی جدید  iPhone SE و یا مک بوک پرو جدید در مراسم WWDC  صحبت کند.

IOS 12

آی او اس ۱۱ با دسته ای از مسائل ناامید کننده مواجه شد که اعتماد به نفس گذشته در نرم افزار های اپل از بین برد. . واضح است که اپل دیگر نمی‌تواند اجازه چنین اتفاقی را بدهد. جای تعجب نیست که IOS 12 پر از ویژگی ها جدید به همراه رفع تمامی مشکلات گذاشته باشد.

در حال حاضر، ویژگی NFC در آیفون عمدتا برای پردازش پرداخت‌های تلفن همراه از طریق سیستم پرداخت اپل کاربرد دارد ، اما گزارش های اخیر حاکی از آن است که به زودی می‌توان با این ویژگی ، درها را نیز باز کرد.

قابل توجه ترین ویژگی که ممکن است اضافه شود مربوط به نوعی سیستم ” سلامت دیجیتال ” می باشد که به کاربران نشان می‌دهد چقدر زمان را صرف گوشی و برنامه‌های درون آن می کنند.  این ویژگی برای کنترل وابستگی فرد به گوشی هوشمند می تواند موثر باشد و البته اپل در این زمینه تنها نیست. گوگل نیز در اوایل ماه می موضوع مشابهی را در کنفرانس توسعه دهنده گان خود ، در پیش گرفت .

ما همچنین در انتظار خبر مهمی هستیم. بلومبرگ گزارش می‌دهد که اپل بر روی تجربه‌های مشترک واقعیت افزوده کار می کند که در آن به چند نفر اجازه می‌دهد به صورت همزمان وارد یک دنیای مجازی شوند و ساختارهایی بسازند که در طول زمان در آن فضا همچنان وجود داشته باشد.

macOS

اگر گزارش‌ها درست باشد، توسعه دهندگان قادر خواهند بود تا برنامه‌هایی بسازند که بر روی آیفون، و iPads اجرا شوند. این می تواند یک اتفاق جالب باشد ، به خصوص از آنجایی که فروشگاه اپ استور اپل هیچ وقت به اندازه iOS بزرگ نبوده است، اما مطمئن نیستیم که آیا اپل این جهش را امسال انجام خواهد داد یا نه .

 

ساعت هوشمند و تلویزیون OS

WWDC مکانی است که در آن نرم‌افزارهای دسکتاپ و موبایل ، بیشتر توجه عموم را به خود جلب می‌کنند، اما نباید watchOS و tvOS را فراموش کنیم. ما کاملا مطمئن هستیم که اپل در حال کار بر روی یک ساعت هوشمند جدید با صفحه نمایش بزرگ‌تر است، اما احتمالا تا اوایل سپتامبر نخواهد آمد.

در عین حال، وضعیت تلویزیون های OS هنوز به صورت یک راز باقی مانده‌است. این امر تا حد زیادی به این دلیل است که شاهد تغییرات اساسی در پلتفرم آن که از  سال ۲۰۱۶ معرفی شده است ، نبوده ایم.

 

حال باید دید در این کنفرانس دو ساعته چه اتفاقی خواهد افتاد.

 

 

منبع engadget
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید