آموزش بازگردانی نسخه آزمایشی IOS 12 به IOS 11 در گوشی آیفون

اگر شما هم نسخه آزمایشی IOS 12 را نصب کرده اید، ممکن است اکنون به این نتیجه رسیده باشید که ای کاش این کار را انجام نمی دادید. خبر خوب این است که شما می توانید با انجام مراحل زیر و یک آموزش ویدیویی از IOS 12 به نسخه IOS 11 بازگردید. این اموزش می تواند برای گوشی های آیفون 6، 6s، 8، X و 7 و… مفید باشد.  البته ممکن است با بازگرداندن به نسخه قبلی کمی از دیتای خود را از دست بدهید.

شما به چه چیزی نیاز دارید؟

شما باید یک کامپیوتر داشته باشید که آخرین نسخه از iTunes بر روی آن نصب باشد و یک کابل چهت اتصال گوشی به آن داشته باشید. البته یک زمان حدود یک ساعته هم باید وقت برای انجام آن بگذارید.

اگر شما همان طور که در مطلب مربوط به نصب نسخه آزمایشی IOS 12 گفتیم یک بکاپ قبل از بروز رسانی انجام داده باشید. با استفاده از همان کامپیوتر می توانید به نسخه ios 11  بازگردید.

اما اگر شما این کار را انجام نداده باشید. شما مجبور خواهید بود که گوشی خود را به عنوان یک دستگاه جدید بازگردانی کنید. دقت داشته باشید که بکاپ گرفتن با Icloud  این مشکل شما را حل نخواهد کرد و با ان نمی توانید برنامه ها، عکس ها و پیام های خود را بازگردانی کنید.

روند انجام بازگردانی IOS 12  به IOS 11

دستگاه ios خود را به برنامه  iTunes  موجود در کامپیوتر متصل کنید. زمانی که برنامه دستگاه شما را شناسایی کرد به حالت ریکاوری بروید. این کار شامل نگه داشتن چندین دکمه می شود تا گوشی شما ری استارت شود. باید شما لوگوی iTunes  را در صفحه مشاهده کنید.

در گوشی های ایفون 6s و گوشی های قبل از آن : دکمه هوم و دکمه خاموش/روشن را فشار دهید و آن را نگه دارید .

در گوشی آیفون 7 و 7plus  : دکمه خاموش/روشن و دکمه کاهش صدا را فشار دهید و نگه دارید.

در گوشی آیفون X، آیفون 8 و 8plus : دکمه افزایش صدا را بزنید و رها کنید. بدنبال ان دکمه کاهش صدا را بزنید و سپس دکمه خاموش/روشن را بزنید و نگه دارید.

با انجام مرحله بالا کامپیوتر این عمل را شناسایی می کند و به شما پیامی نمایش داده می شود که آیا می خواهید آپدیت و یا بازگردانی کنید. دکمه Restore را بزنید و اجازه دهید تا پروسه انجام شود.

اگر دانلود زیاد طول کشید و گوشی خود به خود ری استارت شد و از حالت ریکاوری خارج شد ، مراحل بالا را دوباره تکرار کنید. و دوباره دکمه Restore را بزنید. اگر شما یک بکاپ را در ایجاد کرده اید ، آن را از لیست نمایش داده شده انتخاب کنید. اگر بکاپ ندارید که گزینه set up device as new را انتخاب کنید و اجازه دهید فرآیند تکمیل شود.

منبع cnet
خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید