کاهش 30 درصدی بینندگان پایان فصل دوم سریال وست ورلد

0

وریتی خبر از افت بیننده 30 درصدی پایان فصل دوم سریال وست ورلد نسبت به فصل یک آن را می دهد.

به نظر می رسد تماشاگران خیلی روی خوشی به قمست های پایانی فصل دوم سریال وست ورلد نشان نداده اند. یک گزارش جدید نشان می‌دهد که بیینده های پایانی فصل دوم، ۳۰ ٪ کم‌تر از فصل اول بوده اند. به نظر شما چه اتفاقی سبب چنین موضوعی شده است؟

فصل 2 سریال وست ورلد برای بسیاری از طرفداران قطبی شده بود. سریال در فصل دوم به طور قابل‌ توجهی دچار تغییرات شده بود و به سمت و سو های عجیب و غیر منتظره ای می رفت که احساس می شد زیاده‌روی در فیلم صورت گرفته است .

به طور میانگین در بازه سنی بین ۱۸ تا ۴۹ سال، حدود ۱.۶ میلیون نفر بیننده، هر قسمت از فصل دوم سریال Westworld را تماشا کرده‌ بود. همچنین قسمت پایانی فصل دوم سریال Westworld نیز آمار بسیار پایین‌تری نسبت به قسمت پایانی فصل اول این سریال داشت که طبق این آمار، حدود ۱.۶ میلیون نفر قسمت پایانی فصل دوم را تماشا کرده بودند که این مقدار برای قسمت های پایانی فصل اول ۲.۲ میلیون نفر بود.

علت این رکود فصل دوم چه بود؟ خیلی چیزها. می توان گفت شاید طرفداران از این همه پیچیده و معمایی شدن سریال خسته شده بودند و شاید فیلم گیج کننده شده بود. فصل اول وست ورلد با توجه به اینکه یک نوع جدید از سریال بود و تا کنون سریالی مشابه او ندیده بودیم بسیار جذاب بود و مخاطبان زیادی را به سمت خود می کشاند. اما وقتی یک سریال بیش از حد معمایی و پیچیده می شود  بیننده احساس خستگی می کند. اگر چه تعداد قابل توجهی از طرفداران این سریال دقیقا عاشق همین فضای پیچیده و معما گونه هستند ، اما وقتی حرف از میانگین به وسط می آید می بینیم که عده هستند که تمایل به این همه پیچیدگی ندارد. خود به خود وقتی بیینده نتواند بعضی از معماهای موجود در سریال را حل کند در ادامه با مجموعه ای از سوالات مواجه می شود که تصمیم به رها کردن فیلم می گیرد.

با این حال ، یک دلیل دیگر نیز وجود دارد که برخی از بینندگان ترجیح داده باشند وقت دیگری را برای تماشای قسمت های آخر در نظر گرفته باشند. و در اولیت بندی های خود این سریال را به مدتی بعد موکول کرده باشند. در دنیای امروز که همه چیز به صورت آنلاین انجام می شود و شخص هر زمانی که خودش می خواهد به اطلاعات مورد نیازش دسترسی پیدا می کند. وقتی شما عضو یک شبکه استریمینگ مانند HBO  و یا فیلیمو (در داخل کشور) باشید هر زمانی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. همین امر نیز سبب می شود که خیلی نتوان به آمار اتکا کرد.

در کل واکنش ها به فصل ۲ متفاوت بود. این فیلم در ابتدا بسیاری از نظرات مثبت را به خود اختصاص داد ، اما به مرور زمان، به نظر می‌رسید بییندگان از این بازی خسته شده‌اند. قسمت پایانی فصل دوم به گونه ای بود که بسیاری از بییندگان باخود فکر می‌کرند که دقیقا چه اتفاقی در حال رخ دادن است. علی‌رغم همه اینها، وست ورلد یک وزنه بزرگ برای HBO به حساب می آید.  این سریال یکی از معدود برنامه‌هایی است که تا کنون از باز خورد خوبی برخوردار بوده و توانسته است سر و صدای زیادی ایجاد کند . به خصوص که سریال بازی تاج و تخت به زودی به پایان می‌رسد، و HBO بعد از پایان آن بدنبال پر کردن جای خالی آن می باشد.

0 0 vote
Article Rating
منبع slashfilm
ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x