طرح مفهومی تاکسی هوایی Volante استون مارتین رونمایی شد

استون مارتین نیز با معرفی طرح مفهومی از یک تاکسی هوایی به نام Volante به جمع کمپانی هایی همچون بوئینگ ، ایرباس و همچنین این هفته رولز رویس  پیوست .این کمپانی با عمود پرواز شیک و لوکسی که به نظر می رسد بیشتر تمرکز بر روی سفر های تفریحی و بین شهری دارد، وارد این حوزه شده است تا سهمی از این بازار را از آن خود کند.

اسامی که در بالا ذکر شد فقط گوشه ای از شرکت هایی هستند که فعالیت هایی در جهت واقعیت بخشیدن به تاکسی های هوایی انجام می دهند. برای مثال ناسا، در زمینه گسترش و توسعه باتری های این وسایل کار می کند تا زمان پرواز آن ها را افزایش دهد و همچنین با همکاری اوبر در حال کار کردن بر روی سیستم مدیریت ترافیکی می باشد تا پرواز این تاکسی های هوایی نیز دارای برنامه ریزی مشخصی باشند. علاوه بر ناسا شرکت های استارتاپی زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که به صورت جدی در مورد این موضوع کار می کنند و گاها شاهد آزمایش هایی در شهرهایی مثل دبی بوده ایم.

کارخانه خودروسازی استون مارتین برای پیشران  طرح مفهومی Volante از موتور هیبریدی – الکتریکی استفاده کرده است و کابین آن به گونه ای طراحی شده است که گنجایش سه نفر فرد بالغ را دارد و برای مقاصد روستایی و شهری طراحی شده است.

دکتر اندی پالمر , رئیس و مدیر عامل ” استون مارتین ” می‌گوید : ” افراد  به طور متوسط ،یک ساعت از زمان خود را در مسیر رفت آمد به محل کار می گذرانند ” . فاصله‌ای که ما از محل کار خود در ذهن داریم مربوط به روش‌های حمل و نقل موجود است . طرح مفهومی Volante ما را قادر خواهد ساخت تا تعریف دیگری از فاصله ها داشته باشیم و این ما خواهیم بود که فاصله را تعیین خواهیم کرد. به این معنا که محل زندگی ما می تواند بسیار دورتر از محل کار ما باشد و این به بزرگتر شدن و رشد شهر ها کمک خواهد کرد . به گونه ای که حاشیه شهر ها به مراکز شهر و شهر های اطراف تبدیل به شهر های حاشیه ای خواهند شد.

این طرحی مفهوم با همکاری رولز رویس که بر روی نیروی محرکه الکتریکی ترکیبی کار می‌کند و به همراه محققان هوافضا از دانشگاه کارنفیلد انگلستان که بر روی فن‌آوری‌های پرواز مستقل تمرکز دارند، تکمیل شده است. البته در حال حاضر جزییات ریزی از این تاکسی هوایی استون مارتین منتشر نشده است و اطلاعاتی در مورد عملکرد آن وجود ندارد.

حال سوالی که ممکن است در ذهن شما و من شکل بگیرد این است که آیا استون مارتین واقعا قصد دارد این طرح را به عنوان یک روش ممکن برای حمل و نقل ادامه دهد و  یا تنها یک ایده نیمه پخته را به اشتراک گذاشته است تا نام خود در بین کمپانی هایی که در این هیاهوی تاکسی های هوایی حضور دارند، قرار دهد و بیشتر به دنبال منافع به دست آمده از این شوی تبلیغاتی باشد .
این شرکت قصد دارد طرحی مفهومی خود را در نمایشگاه هوایی بین‌المللی فرنبورو در بریتانیا ارائه دهد . این نمایشگاه از 16 تا 22 ژوئیه امسال برگزار می‌شود.

 

منبع newatlas
خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید