ساخت ربات های تعمیر کننده موتور هواپیما توسط رولز رویس

ربات هایی کوچکی که از موتور هواپیما نگهداری می کنند

ساخت ربات های بسیار کوچک توسط رولز رویس که وظیفه بازرسی و نگهداری موتور هواپیما را بر عهده دارد.

موتورهای هواپیما ماشین هایی بسیار پیچیده ای هستند و دسترسی به بخش های مختلف آن بسیار دشوار می باشد. به همین جهت نگهداری و تعمیرات دوره ای و منظم آن ها بسیار دشوار و وقت گیر می باشد. آینده این کار، همانطور که رولز رویس به خوبی آن را می‌بیند ، می‌تواند بسیار متفاوت باشد و انواع مختلفی از ربات‌ها هستند که وظیفه تعمیر و نگهداری قطعات موتور هواپیما را برعهده خواهند گرفت.

رولز رویس در حال کار کردن بر روی یک روبات شبیه به مار است که می‌تواند از طریق منافذ وارد بخش های مختلف موتور هواپیما شود .”Flare” نام این ربات مارگونه می باشد که مانند اندوسکوپی عمل می کند . این ربات ها که حدود 10 میلیمتر طول دارد به دوربین هایی مجهز می شوند که قابلیت ارسال تصاویر زنده را دارند و می توانند در بازرسی قطعات موتور بسیار موثر و مفید واقع شوند.

رولز رویس روی ربات‌های دیگری  شبیه به سوسک نیز کار می‌کند که می‌توانند در اطراف موتورهای هواپیما پرسه بزنند و تعمیر و نگهداری را انجام دهند .

این ربات‌ها بخشی از پروژه IntelligentEngine  رولز رویس هستند که در ابتدای سال با هدف توسعه موتورهای خود ترمیم شونده، معرفی شد. این ربات‌ها در ابتدا بازرسی‌ها را انجام می‌دهند  و امید می رود که در آینده نیز بتوانند تعمیرات جزئی را انجام بدهند .

همچنین بخشی از این تجهیزات قرار است به صورت دائم درون موتور قرار گیردند  و بازرسی ها را به صورت دائم انجام دهند. این ربات ها از لحاظ حرارتی عایق می‌شوند تا در برابر گرمای شدید مقاومت کنند و برای اطمینان از اینکه همه چیز درست است و صحیح و سالم کار می کند، اطلاعاتی را به مرکز عملیات ارسال می کنند .

رولز رویس همچنین می‌گوید که در حال کار بر روی ربات‌های boreblending است که مهندسین متخصص را قادر می‌سازد کارهای مهمی مثل تعویض قطعات را از راه دور انجام دهند .رولز رویس در این زمینه با محققانی از دانشگاه ناتینگهام و دانشگاه هاروارد در توسعه ربات‌ها کار می‌کند .

دکتر جیمز کل ، متخصص فن‌آوری ” رولز رویس ” ، گفت : ” در حالی که برخی از این فن‌آوری‌ها ،مانند ربات‌های Swarm ، هنوز هم راهی طولانی را برای تبدیل شدن به یک واقعیت روزمره دارند, اما برخی دیگر، مانند ربات های کنترل از راه دور، در حال حاضر مورد آزمایش قرار گرفته‌اند و در سال های آینده معرفی می شوند.”

 

 

منبع newatlas
خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید